reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

To ja tak się wkopałam i nakupiłam bardzo mało rozmiaru 56, bo przecież szybko wyrośnie albo w ogóle nie założy... a nosiła go przez miesiąc z hakiem. Teraz na pewno dokupię, tylko znowu pory roku się nie zgadzają - starsze dziecko z grudnia, teraz będzie lipiec...
Moja miała 50 cm jak się urodziła. I rozmiar 56 nosiła dwa miesiące 😀 na początku to się w nich topiła. I teraz się zastanawiam czy kupować mniejszy rozmiar 😏
 
reklama
Właśnie kilka lat temu, w upalnym czerwcu, gdzie temp sięgały nawet 35 stopni, u jednej mojej znajomej dziecko w samej pieluszce leżało w tym koszu Mojżesza. Pamiętam, że jej mama była przerażona i za wszelką cenę chciała ja przykrywać 😂😂 Ale młodej było mega dobrze. 🤷🏻‍♀️ Ja też się boję komentarzy mojej rodziny, bo oni latem w największe temp. włożyliby dziecku ocieplaną czapeczkę i skarpetki 🙈🙊 To chyba takie pokolenie. 🙆‍♀️

Gdybyście widziały jak tu ubierają dzieci moja sąsiadka urodziła w Marcu widziałam małego jak wyszła na dwór 3 tygodnie po porodzie bez czapeczki, a tak gwizdało że chciało głowę urwać, często widziałam małe dzieci w fotelikach bez skarpetek w gołych stopkach, a zimno było. Pamiętam raz z mamą byłam na zakupach my ubrane w kurtki, a dziecko w spacerówce w samym sweterku ( mama śmiała się że w Polsce ludzie do pomocy społecznej dzwonili by gdyby widzieli taką sytuację że dziecko zaniedbane nie ubrane)
 
Nie chce napisać tego w zła godzinę, ale dzisiaj jest pierwszy dzień od nie wiem kiedy, jak nie wymiotowałam ani razu. 😄 błagaaam niech już tak zostanie! 🙃 mąż aż zaczął klaskać ze szczęścia i mówi, że musimy to uczcić i zamawia pizze 🤣 bo już tak za nim chodzi, a nie chciał robić mi przykrości i jeść beze mnie 🤣
 
Dziewczyny nie wiem czy temat był poruszany. Czy pijecie kawę w ciąży? Dzisiaj wypiłam mała a ile się nasłuchałam od koleżanki ..
Ja piłam jeszcze do zeszłego tygodnia 1-2 dziennie, zależnie jak mi się chciało ale nie pijałam raczej w te dni herbaty. Do 2 kaw dziennie jest dopuszczalne 🙂 ostatnio mnie jakoś odrzuciło, ale też jestem przeziębiona i przestawilam się na herbatę z imbirem 🙂
 
Gdybyście widziały jak tu ubierają dzieci moja sąsiadka urodziła w Marcu widziałam małego jak wyszła na dwór 3 tygodnie po porodzie bez czapeczki, a tak gwizdało że chciało głowę urwać, często widziałam małe dzieci w fotelikach bez skarpetek w gołych stopkach, a zimno było. Pamiętam raz z mamą byłam na zakupach my ubrane w kurtki, a dziecko w spacerówce w samym sweterku ( mama śmiała się że w Polsce ludzie do pomocy społecznej dzwonili by gdyby widzieli taką sytuację że dziecko zaniedbane nie ubrane)
Mieszkam w UK i jest dokładnie tak samo.
 
Wybacz teraz dojrzałam że y Ciebie też doszło do przeoczenia 🙈 tak myślałam że coś przeoczyłam bo na telefonie mialam 55 osób a na kartce mi wyszło 49 🤦 oczywiście 3 osoby usunęłam bo nie było od nich odpowiedzi od listopada a jedna udzielała się na innych wątkach "nałogowo" a u nas nic... Nie chciałam nikogo urazić jakby co 😉
Też siebie nie znalazłam 😅staram się udzielać jak tylko jestem wolna ale czasami godziny pracy niestety nie pozwalają na więcej 😅
Termin 21.07 a w piątek będę wiedziec dokładnie po prenatalnych
 
Mieszkam w UK i jest dokładnie tak samo.

To prawda. Pamietam raz przełom września/października było już dość zimno, bardzo wiało, miałam już kurtkę na sobie a i tak było mi zimno, w kolejce do lekarza dziecko na oko 6-8 miesięcy bez skarpetek! Gole stopki normalnie aż sine, a rodzice ubrani w polarki…
 
reklama
Do góry