reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

reklama
Dziewczyny,dziś jestem dumna z mojego Leosia!
Przespał całą noc,nie budząc się na mleczko :) od 21-6.20!
Do tej pory było tak,że jak zasypiał ok 21, to budził się na mleczko 2-2.30 i później już normalnie co 3-4 godzinki, a dziś taka niespodzianka:)))))
Super 🥰 ile Leoś już ma? 🙂
Sam zaczął tak spać czy coś robiłaś?🙂
 
Super 🥰 ile Leoś już ma? 🙂
Sam zaczął tak spać czy coś robiłaś?🙂
Leoś 7.10 będzie miał 4 miesiące- wiesz co,chyba i nas zagęszczaniem mleczka daje radę,bo tak jak pisałam wcześniej zagęszczamy na noc kleikiem kukurydzianym i on mi zjada na noc 120ml więc może po prostu to mu wystarcza od tej 21-6, bo dziś spał podobnie i nie budził się w nocy:) zdaje sobie sprawę,że to u dzieci się zmienia jak kalejdoskopie, więc za parę dni już może być inaczej,ale cieszę się chwilą:)
 
Od paru dni zauważyłam też, że Leoś strasznie się ślini,śmieje się,że.jak tak dalej pójdzie,to będzie spał w śliniakach hehehe 😂
Jak zasypia,to ma potrzebę nocnego przytulenia buzi że smoczkiem do mojej bluzki, tak jakby szukał piersi (mimo,że karmię MM), jak wypluwa to tak jakby szukał smoczka spowrotem,ale jednak wypluwa i wsadza piąstkę albo namiętnie liże moje ubranie :)
Jest taki jakby niespokojny,ale nie płacze tylko jakby bardziej nerwowy jest.
Skok rozwojowy? Co myślicie?
 
reklama
Od paru dni zauważyłam też, że Leoś strasznie się ślini,śmieje się,że.jak tak dalej pójdzie,to będzie spał w śliniakach hehehe 😂
Jak zasypia,to ma potrzebę nocnego przytulenia buzi że smoczkiem do mojej bluzki, tak jakby szukał piersi (mimo,że karmię MM), jak wypluwa to tak jakby szukał smoczka spowrotem,ale jednak wypluwa i wsadza piąstkę albo namiętnie liże moje ubranie :)
Jest taki jakby niespokojny,ale nie płacze tylko jakby bardziej nerwowy jest.
Skok rozwojowy? Co myślicie?
Myślę, że w ten sposób spełnia potrzebę ssania, którą ma każdy maluch. Komuś starzy ssać pierś i piąstki, komuś pierś i smoczek i piąstki, ktoś uspokaja tą potrzebę przez ssanie/lizanie ubranek.

U nas Miruś też się ślini dość mocno, już kilka dni jeśli nie tydzień (ma pełnych 12 tygodni). Już zaczęłam myśleć, czy to przypadkiem nie ząbek 🙈, ale dziąsła nie są spuchnięte. To chyba są i zmiany w układzie pokarmowym, bo ślina jest potrzebna do lepszego trawienia i zawiera dużo enzymów, oraz przygotowanie do ząbkowania. Po prostu kolejny etap rozwoju malucha 🙂
 
Ostatnia edycja:
Do góry