reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

U nas też wózek już jest "be" po 10 min spaceru 😥 ale cóż, jak wypuszczę się na wioskę i nawet jak krzyczy to oprócz mnie nie słyszy go nikt ;), czasami bach na brzuszek i pomaga, a czasami nijak nic, i mam koncert całą drogę powrotną ;)
Też śpiewam co mi ślina na język przyniesie, czasem się sama z tego śmieje ;)
W ogóle to mam wrażenie że nasz syn będzie miał syndrom adhd, jest taki nadaktywny, że to jest szok, na szczęście ma i momenty spokojnego funkcjonowania, ale to baardzo rzadko.

Chustę mam lenny lamb tkaną. Bardzo jestem zadowolona z niej, ,póki co wiążemy tylko jeden "supeł" krzesełko to się chyba nazywa, (ale nie mam pewności)., nie czuje w ogóle jego wagi (13 tyg. - 7,2kg).

Dziewczyny KP powiedzcie mi proszę ile razy w ciągu dnia (załóżmy od 9 rano do ostatniego karmienia przed snem) przystawiacie dzieci?
 
reklama
Ee to moj królewicz gdzie popadnie to spi albo się śmieje albo coś sobie upatrzy to gapi sie az mu się znudzi wiec 40 min czasami spokoj od dziecka nosz zyc nie umierać 2 spokojny synus mi się trafi 🤩😍😍😍😍
OOOOoooo wielce zazdroszczę <3, ostatnimi czasy syn jest nieodkładalny, mam wrażenie że za chwilę zarośniemy w naszym domu, nie pamiętam kiedy ostatnio myłam podłogi ;)
 
Co do szumu, to jest faktycznie tak, że hałas ok 60 decybeli uspokaja Maluchy, podobno (tak mi mówiła moja super CDL) taki szum miały Maluchy w brzuchu. I powiem Wam, że zupełnie przypadkiem to odkryłam zanim się dowiedziałam, że to prawda, Mały akurat zaczął "buczeć" jak gotowałam obiad, ja włączyłam okap kuchenny, a on w max minutę się uspokoił i po chwili zasnął, to był szok dla mnie.
Innego razu jak leżał w huśtawce i zaczął protestować, ja latałam na szybko z odkurzaczem, on bach i śpi.
Oczywiście nie zawsze to działa, bo jak jest głodny to nawet okap nie pomoże ;) ale polecam wypróbować :)
Szumiś też czasami daje radę, ale według mnie jest za cichy ;)
 
U nas też wózek już jest "be" po 10 min spaceru 😥 ale cóż, jak wypuszczę się na wioskę i nawet jak krzyczy to oprócz mnie nie słyszy go nikt ;), czasami bach na brzuszek i pomaga, a czasami nijak nic, i mam koncert całą drogę powrotną ;)
Też śpiewam co mi ślina na język przyniesie, czasem się sama z tego śmieje ;)
W ogóle to mam wrażenie że nasz syn będzie miał syndrom adhd, jest taki nadaktywny, że to jest szok, na szczęście ma i momenty spokojnego funkcjonowania, ale to baardzo rzadko.

Chustę mam lenny lamb tkaną. Bardzo jestem zadowolona z niej, ,póki co wiążemy tylko jeden "supeł" krzesełko to się chyba nazywa, (ale nie mam pewności)., nie czuje w ogóle jego wagi (13 tyg. - 7,2kg).

Dziewczyny KP powiedzcie mi proszę ile razy w ciągu dnia (załóżmy od 9 rano do ostatniego karmienia przed snem) przystawiacie dzieci?
ja co 2-3h, raczej co 2
 
U nas też wózek już jest "be" po 10 min spaceru 😥 ale cóż, jak wypuszczę się na wioskę i nawet jak krzyczy to oprócz mnie nie słyszy go nikt ;), czasami bach na brzuszek i pomaga, a czasami nijak nic, i mam koncert całą drogę powrotną ;)
Też śpiewam co mi ślina na język przyniesie, czasem się sama z tego śmieje ;)
W ogóle to mam wrażenie że nasz syn będzie miał syndrom adhd, jest taki nadaktywny, że to jest szok, na szczęście ma i momenty spokojnego funkcjonowania, ale to baardzo rzadko.

Chustę mam lenny lamb tkaną. Bardzo jestem zadowolona z niej, ,póki co wiążemy tylko jeden "supeł" krzesełko to się chyba nazywa, (ale nie mam pewności)., nie czuje w ogóle jego wagi (13 tyg. - 7,2kg).

Dziewczyny KP powiedzcie mi proszę ile razy w ciągu dnia (załóżmy od 9 rano do ostatniego karmienia przed snem) przystawiacie dzieci?
A jaki masz model tej chusty tkanej?

U nas z karmieniem bardzo różnie bywa. Są takie dni że nawet co 1-1,5h, a w inne co 2,5-3h (i tak większość dni), w porywach do co 4-5h jak dłużej pośpi np. na huśtawce.
 
A jaki masz model tej chusty tkanej?

U nas z karmieniem bardzo różnie bywa. Są takie dni że nawet co 1-1,5h, a w inne co 2,5-3h (i tak większość dni), w porywach do co 4-5h jak dłużej pośpi np. na huśtawce.
Moja pierwsza chusta lenny lamb -tak ją nazwała moja instruktorka 😉 jest dwukolorowa. Kupiłam używaną na olx.
 
Co do szumu, to jest faktycznie tak, że hałas ok 60 decybeli uspokaja Maluchy, podobno (tak mi mówiła moja super CDL) taki szum miały Maluchy w brzuchu. I powiem Wam, że zupełnie przypadkiem to odkryłam zanim się dowiedziałam, że to prawda, Mały akurat zaczął "buczeć" jak gotowałam obiad, ja włączyłam okap kuchenny, a on w max minutę się uspokoił i po chwili zasnął, to był szok dla mnie.
Innego razu jak leżał w huśtawce i zaczął protestować, ja latałam na szybko z odkurzaczem, on bach i śpi.
Oczywiście nie zawsze to działa, bo jak jest głodny to nawet okap nie pomoże ;) ale polecam wypróbować :)
Szumiś też czasami daje radę, ale według mnie jest za cichy ;)
U nas tak suszarka w łazience działa 😃😃 chociaż też nie zawsze
 
W ogóle to mam wrażenie że nasz syn będzie miał syndrom adhd, jest taki nadaktywny, że to jest szok.....

Dziewczyny KP powiedzcie mi proszę ile razy w ciągu dnia (załóżmy od 9 rano do ostatniego karmienia przed snem) przystawiacie dzieci?
Niunia, a chodziliście do neurologa? Co u Was ze snem? Jak synek śpi w dzień i w noc?
U nas też jest bardzo aktywny i bardzo mało śpi w dzień 😔 raczej drzemki robi 20-30 minut i znowu czuwa 1-1,5 godziny, czasami nawet 2...

Jeśli chodzi o karmienie w dzień, to podobnie do tego jak dziewczyny pisały, co 2-2,5 godziny średnio, chociaż i co 1-1,5 się też zdarza. Zależy od Pana Mirka😅
 
reklama
My chustę mamy little frog, hematyt 4,6- to chusta tkana, chusty tkane ciężej się wiąże, trzeba trochę dłużej się te pierwsze razy pomęczyć- dlatego u nas synek płakał bo trwało to kilka minut ale teraz już coraz sprawniej idzie 😃
My się też karmimy ok co 2 godziny, czasami przerwa dłuższa, czasami krótsza- przedział czasowy od godziny do 3,5 wiec średnio to tak co 2 by wychodziło 😁
A jak u Was nocki? Nasz mały pierwszy sen ma dłuższy ok 3-4 godziny ale później już budzi się nawet i co godzinkę na jedzenie, jak budzi się co 2 godziny to jest wspaniała nocka 😃
 
Do góry