reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

rozglądaałyście się już za śpiworkami do wózka na zimę czy wybiegam za bardzo w przyszłość? :)
Ja już mam po kuzynie męża ale też mi się wydaje że kombinezon praktyczniejszy jeżeli chodzi o wyciąganie z wózka. Ale ja chyba będę miała i kombinezon i będę równocześnie wkładała do śpiworka, a po prostu pod kombinezonem nie będę wkładała nie wiadomo ilu ubranek. Taki jest plan...
Dziewczyny, czy wróciłyście już do aktywności fizycznej? Ja ostatnio chciałam poćwiczyć z Kołakowską, ale jak tylko zaczęły się podskoki to co chwila biegałam do toalety:/. Nie wiem, czy już się martwić i pójść do jakiegoś fizjoterapeuty uro-ginekologicznego, czy dać sobie czas. Jak jest u Was z trzymaniem moczu?
Ja na razie nie mam kiedy wrocić. Jak Mikel mi daje coś zrobić to wolę albo coś zrobić w domu albo spać. Ale nietrzymanie moczu też mnie dotyczy chociaż nawet nie czuję jak mi trochę leci tylko potem widzę w toalecie 🙈 dopiero wczoraj to zauważyłam.
U nas było ulewanie, zmieniłam pozycje do karmienia na naturalna odchylona i jest lepiej 😃 a co to za syrop z ciekawości?
Jaka to pozycja naturalna odchylona?

Mój Mikel od kilku dni ma problemy z brzuszkiem. Nie może się wypróżnić ani "wygazować" i się biedny pręży i płacze. Jutro ma dzwonić do nas pediatra i zobaczymy co poradzi.

Mały ma też biały nalot na języku ale nie chce tego pocierać żeby zobaczyć czy to mleko bo wyczytałam gdzieś że jeżeli to pleśniawki to można w ten sposób podrażnić bardziej te miejsca z pleśniawkami. Czy któraś z Was miała u swoich szkrabów problemy z pleśniawkami? Pamiętam że któraś z Was pisała że dziecko miało biały nalot.

Też się pochwalę swoim grubciem :D
 

Załączniki

  • IMG-20200909-WA0029.jpg
    IMG-20200909-WA0029.jpg
    184,8 KB · Wyświetleń: 74
  • IMG-20200909-WA0030.jpg
    IMG-20200909-WA0030.jpg
    175,2 KB · Wyświetleń: 70
reklama
Ja już mam po kuzynie męża ale też mi się wydaje że kombinezon praktyczniejszy jeżeli chodzi o wyciąganie z wózka. Ale ja chyba będę miała i kombinezon i będę równocześnie wkładała do śpiworka, a po prostu pod kombinezonem nie będę wkładała nie wiadomo ilu ubranek. Taki jest plan...

Ja na razie nie mam kiedy wrocić. Jak Mikel mi daje coś zrobić to wolę albo coś zrobić w domu albo spać. Ale nietrzymanie moczu też mnie dotyczy chociaż nawet nie czuję jak mi trochę leci tylko potem widzę w toalecie 🙈 dopiero wczoraj to zauważyłam.

Jaka to pozycja naturalna odchylona?

Mój Mikel od kilku dni ma problemy z brzuszkiem. Nie może się wypróżnić ani "wygazować" i się biedny pręży i płacze. Jutro ma dzwonić do nas pediatra i zobaczymy co poradzi.

Mały ma też biały nalot na języku ale nie chce tego pocierać żeby zobaczyć czy to mleko bo wyczytałam gdzieś że jeżeli to pleśniawki to można w ten sposób podrażnić bardziej te miejsca z pleśniawkami. Czy któraś z Was miała u swoich szkrabów problemy z pleśniawkami? Pamiętam że któraś z Was pisała że dziecko miało biały nalot.

Też się pochwalę swoim grubciem :D
pięknota :)
 
Ja już mam po kuzynie męża ale też mi się wydaje że kombinezon praktyczniejszy jeżeli chodzi o wyciąganie z wózka. Ale ja chyba będę miała i kombinezon i będę równocześnie wkładała do śpiworka, a po prostu pod kombinezonem nie będę wkładała nie wiadomo ilu ubranek. Taki jest plan...

Ja na razie nie mam kiedy wrocić. Jak Mikel mi daje coś zrobić to wolę albo coś zrobić w domu albo spać. Ale nietrzymanie moczu też mnie dotyczy chociaż nawet nie czuję jak mi trochę leci tylko potem widzę w toalecie 🙈 dopiero wczoraj to zauważyłam.

Jaka to pozycja naturalna odchylona?

Mój Mikel od kilku dni ma problemy z brzuszkiem. Nie może się wypróżnić ani "wygazować" i się biedny pręży i płacze. Jutro ma dzwonić do nas pediatra i zobaczymy co poradzi.

Mały ma też biały nalot na języku ale nie chce tego pocierać żeby zobaczyć czy to mleko bo wyczytałam gdzieś że jeżeli to pleśniawki to można w ten sposób podrażnić bardziej te miejsca z pleśniawkami. Czy któraś z Was miała u swoich szkrabów problemy z pleśniawkami? Pamiętam że któraś z Was pisała że dziecko miało biały nalot.

Też się pochwalę swoim grubciem :D
my też mieliśmy problemy z gazami i z wypróżnieniem, kilka razy dziennie robiliśmy masaże brzuszka, termofor, pozycja na brzuszku, oczywiście te specyfiki wszystkie, infacol, biogaia, rurki windi i po 3 tygodniach mała się nauczyła po prostu kupę robić i teraz juz nic jej z tym brzuszkiem nie dolega
 
my też mieliśmy problemy z gazami i z wypróżnieniem, kilka razy dziennie robiliśmy masaże brzuszka, termofor, pozycja na brzuszku, oczywiście te specyfiki wszystkie, infacol, biogaia, rurki windi i po 3 tygodniach mała się nauczyła po prostu kupę robić i teraz juz nic jej z tym brzuszkiem nie dolega
A termofor jak, na brzuszek kladlyscie? My na razie żadnych probiotyków nie dawaliśmy, może właśnie musimy z tym spróbować. Masaże brzuszka robimy i czasem pomaga ale czasem nie :(
 
A termofor jak, na brzuszek kladlyscie? My na razie żadnych probiotyków nie dawaliśmy, może właśnie musimy z tym spróbować. Masaże brzuszka robimy i czasem pomaga ale czasem nie :(
termoforek po prostu na brzuszek na kilka minut, te z pestek szybko się studzą, więc tyle ile trzymał temperaturę, masaże trzeba robić często, najlepiej przy każdym przewijaniu, niezależnie czy akurat dzidzia marudzi czy nie, ponoć na wyniki tych wszystkich działań i tak ze 3 dni trzeba czekać, dlatego ratowaliśmy się windi, ulga była natychmiastowa, spróbujcie mu podginać nóżki do brzuszka, zeby własną nóżką masował brzuszek, polecam też podginać nóżkę w pozycji na boku, czyli pokręcić nim trochę, na boki, na plecy, ruch poprawia perystaltykę jelit, u nas jeszcze małej ulgę przynosiła pozycja na brzuchu na mnie, ma wtedy ciepło i wygodnie, nóżki może podkulić i przez kilka dni tylko tak się uspokajała, więc sobie nie pospałam za wiele :) polecano mi też ciepłe kąpiele żeby sie mogła dzidzia rozluźnić, tak 38 stopni, pocieszę Cię jedynie tym czy siebie pocieszałam, że to nie potrwa wiecznie, muszą się te wszystkie układy wykształcić :)
 
A termofor jak, na brzuszek kladlyscie? My na razie żadnych probiotyków nie dawaliśmy, może właśnie musimy z tym spróbować. Masaże brzuszka robimy i czasem pomaga ale czasem nie :(
U nas termofor działa cuda (z pestek ) nagrzany na brzuszek, po chwili zasypia. Do tego biogaia lub/i sab simplex.
Mnie dopadł kryzys po wczorajszej wizycie u fizjo z Kostkiem :( tak mi smutno , że nie ogarniam swojego nastroju, wiecznie chce mi się płakać :(
Do tego Mały zaczął mocno zwracać niezależnie czy jest 30min po jedzeniu czy 2 godziny i mam wrażenie ze to się nasililo tydzień temu po szczepieniach, już wymyślam tysiąc chorób (Google w tym pomaga , mam nadzieje ze lekarz coś sensownego doradzi 😥
 
U nas termofor działa cuda (z pestek ) nagrzany na brzuszek, po chwili zasypia. Do tego biogaia lub/i sab simplex.
Mnie dopadł kryzys po wczorajszej wizycie u fizjo z Kostkiem :( tak mi smutno , że nie ogarniam swojego nastroju, wiecznie chce mi się płakać :(
Do tego Mały zaczął mocno zwracać niezależnie czy jest 30min po jedzeniu czy 2 godziny i mam wrażenie ze to się nasililo tydzień temu po szczepieniach, już wymyślam tysiąc chorób (Google w tym pomaga , mam nadzieje ze lekarz coś sensownego doradzi 😥
słyszałam, że po szczepionce na rota dzieci mocniej ulewają
 
Ja już mam po kuzynie męża ale też mi się wydaje że kombinezon praktyczniejszy jeżeli chodzi o wyciąganie z wózka. Ale ja chyba będę miała i kombinezon i będę równocześnie wkładała do śpiworka, a po prostu pod kombinezonem nie będę wkładała nie wiadomo ilu ubranek. Taki jest plan...

Ja na razie nie mam kiedy wrocić. Jak Mikel mi daje coś zrobić to wolę albo coś zrobić w domu albo spać. Ale nietrzymanie moczu też mnie dotyczy chociaż nawet nie czuję jak mi trochę leci tylko potem widzę w toalecie 🙈 dopiero wczoraj to zauważyłam.

Jaka to pozycja naturalna odchylona?

Mój Mikel od kilku dni ma problemy z brzuszkiem. Nie może się wypróżnić ani "wygazować" i się biedny pręży i płacze. Jutro ma dzwonić do nas pediatra i zobaczymy co poradzi.

Mały ma też biały nalot na języku ale nie chce tego pocierać żeby zobaczyć czy to mleko bo wyczytałam gdzieś że jeżeli to pleśniawki to można w ten sposób podrażnić bardziej te miejsca z pleśniawkami. Czy któraś z Was miała u swoich szkrabów problemy z pleśniawkami? Pamiętam że któraś z Was pisała że dziecko miało biały nalot.

Też się pochwalę swoim grubciem :D

ale śliczny przystojniak 😍
Na języczku to może być nalot z mleczka.
ja swojej czasem podaje infacol przed jedzeniem takim większym jak np po dłuższym spaniu i później mam wrażenie ze lepiej sobie pryka i łatwiej robi kupkę. Już zaczęłam zapisywać żeby się nie zastanawiać kiedy robiła 🙈i zauważyłam ze przeważnie ma dwa dni przerwy i trzeciego jest kupka w porywach do trzech 😂 Biogaia tez daje codziennie.
 
My mieliśmy pleśniawki- 2 razy aż 🤦‍♀️ Bo niestety się wróciły, one bardzo lubią się wracać. Niestety jedynie sprawdzić w sposób jaki napisałaś albo obserwować czy jest to nalot jednolity czy bardziej skupiony w kilku miejscach, obserwować wnętrze policzków czy czasami tam nie ma i dziąsła :)
U nas kupki też teraz rzadziej ale mały bardzo lubi spać na mnie wiec trochę mu ten brzuszek pracuje i pryka sobie normalnie, przy robieniu kupki marudzi ale to wiadomo, Tez podajemy Biogaie
 
reklama
Do góry