reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

reklama
Dwa pytania: ten termoforek to bezpośrednio na brzuszek czy na ubranko?

I drugie: jak jednolity nalot to raczej nie pleśniawki a jak skupiony w kilku miejscach to pleśniawki, tak?
 
termoforek po prostu na brzuszek na kilka minut, te z pestek szybko się studzą, więc tyle ile trzymał temperaturę, masaże trzeba robić często, najlepiej przy każdym przewijaniu, niezależnie czy akurat dzidzia marudzi czy nie, ponoć na wyniki tych wszystkich działań i tak ze 3 dni trzeba czekać, dlatego ratowaliśmy się windi, ulga była natychmiastowa, spróbujcie mu podginać nóżki do brzuszka, zeby własną nóżką masował brzuszek, polecam też podginać nóżkę w pozycji na boku, czyli pokręcić nim trochę, na boki, na plecy, ruch poprawia perystaltykę jelit, u nas jeszcze małej ulgę przynosiła pozycja na brzuchu na mnie, ma wtedy ciepło i wygodnie, nóżki może podkulić i przez kilka dni tylko tak się uspokajała, więc sobie nie pospałam za wiele :) polecano mi też ciepłe kąpiele żeby sie mogła dzidzia rozluźnić, tak 38 stopni, pocieszę Cię jedynie tym czy siebie pocieszałam, że to nie potrwa wiecznie, muszą się te wszystkie układy wykształcić :)
Dokładnie, Pralinka 🙂

My też robimy masaż brzuszka, podginamy nóżki, wtedy mały puszcza bąki normalnie i mogła nawet kupka wyjść. Termofor używaliśmy kilka razy tylko w pierwszych tygodniach.
Noszenie w chuście też sprzyja prace jelit! ❤️
Spanie na brzuszku lub na brzuszku rodziców.

W pierwszych tygodniach życia dzieci zwykle płaczą przy wypróżnieniu się i kiedy oddają gazy, bo to jest coś nowego dla nich, niezwykłego, przyczynia dyskomfort. Do tego nie wiedzą, że trzeba rozluźniać mięśnie dna miednicy i około odbytu i się zamiast tego prężą... u nas synek na początku też płakał przy oddawaniu kupki / gazów.

Jeśli chodzi o środki z symetykonu /probiotyki, podajemy Biogaię od 3 tygodnia cały czas. Myślę, że probiotyk jak najbardziej OK 👌🏻
Espumisan u nas nie działał, synek dodatkowo miał zaparcie. Odstawiliśmy odrazu.
Infacol moim zdaniem nie działa... ale i Miruś już nie płacze przy gazach. Chyba się nauczył 🙂 Tylko się pręży często.

Ale boli mu brzuszek i wtedy w pierwszej kolejności idzie u nas masaż. Najgorzej jest nad ranem jak jelita zaczyna prace... 😔 podkurcza nóżki, pręży się, czasami to go budzi czasami nie, ale sen nie jest spokojny. Kładziemy mu ręce na brzuszek i delikatnie masujemy, aby się nie obudził. W ostatniej kolejności u nas idzie Windi.

Teraz dajemy w dzień Delicol, na noc Infacol - zgodnie z zaleceniem pediatry. Nie zauważyłam ogromnej różnicy, może po prostu układ pokarmowy się trochę rozwinął w międzyczasie.

Ale szczerze... myślę, że to przejdzie szybko bez tych wszystkich środków... i przejściowa nietolerancja laktozy, i gazy... dzieci też nie będą o tym wspominać jak wyrosną ;-)
Kończymy za chwile Delicol i raczej nie będziemy nic podawać.
Uklad pokarmowy dojrzewa około 3-4 m życia, więc niedługo zostało 🙂 Taka moja motywacja. A jak kończymy z brzuszkami, zaczniemy ząbkowanie 😅😅
 
Też się pokażemy 🙂
 

Załączniki

  • C7265F6C-9985-4198-AB31-6BE414677926.jpeg
    C7265F6C-9985-4198-AB31-6BE414677926.jpeg
    2,5 MB · Wyświetleń: 93
  • 6B2C9136-9FDA-4810-98FB-DA569E4E2900.jpeg
    6B2C9136-9FDA-4810-98FB-DA569E4E2900.jpeg
    2,7 MB · Wyświetleń: 91
  • 03583E4F-0688-4E38-B643-CAD7834957B6.jpeg
    03583E4F-0688-4E38-B643-CAD7834957B6.jpeg
    1 MB · Wyświetleń: 88
  • 7834E0D2-1ABA-4472-8252-33279ACC1FB3.jpeg
    7834E0D2-1ABA-4472-8252-33279ACC1FB3.jpeg
    1,4 MB · Wyświetleń: 75
reklama
Do góry