reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Ja jestem w 27 tc i mój waży 1090 g. Ja też mam problem z stanikami nie mogę chodzić w tych co mają fiszbiny bo mnie zaraz gniecie k niewygodnie mi jest w sportowych chodzę ale wolałabym jakich porządny ciążowy tylko u mnie bez przymierzania zakup nie wychodzę i grę bo mam duży biust 75h i zamówiłam z neta ostatnio bawełniany bez fiszbin w tym rozmiarze to taki malutki przyszedł że dla mnie to najwyżej miska D.
mi lekarz w ogóle nie pozwolił nosić stanika z fiszbinami, ale w sumie to nie wiem dlaczego
 
reklama
kupiłam rożek, ale ze względu na lato zdecydowałam się na taki cienki bez usztywnienia, macie rożki? bo mój mąż właśnie stwierdził, że może taki usztywniany byłby lepszy bo łatwiej dzidzię nosić
 
kupiłam rożek, ale ze względu na lato zdecydowałam się na taki cienki bez usztywnienia, macie rożki? bo mój mąż właśnie stwierdził, że może taki usztywniany byłby lepszy bo łatwiej dzidzię nosić
Właśnie nie wiem czy kupować, który wybrałaś?
Miałam nadzieję na chustonoszenie, ale wtargnal koroner i zajęcia z tegoż się nie odbyły :( i teraz nie wiem co począć 😑
 
Właśnie nie wiem czy kupować, który wybrałaś?
Miałam nadzieję na chustonoszenie, ale wtargnal koroner i zajęcia z tegoż się nie odbyły :( i teraz nie wiem co począć 😑
wybrałam rożek z motherhood w smyku, taki z bawełny organicznej, ponoć na niektórych porodówkach dzieci się własnie w rożki opatula pierwszego dnia i jest to std wyposażenie, ale szkoły rodzenia odwołane nadal i na razie nie mam jak tej informacji uzyskać; ja nie lubię chust, bo mi wiecznie gorąco i dzieci mnie grzeją, więc unikam :) nie planuję też (chociaż się nie zarzekam) otulania ciasnego, szczególnie, że jakoś lato mnie od tego odstręcza i jedyną alternatywą właśnie rożek dla mnie jest
 
Właśnie nie wiem czy kupować, który wybrałaś?
Miałam nadzieję na chustonoszenie, ale wtargnal koroner i zajęcia z tegoż się nie odbyły :( i teraz nie wiem co począć 😑
Ja kupuję chustę... I sama się nauczę wiązać. Jest sporo filmików na YouTube, myślę, że można się tego nauczyć samemu :) ja kupuję taką marki Piccolorganics i tam jest nawet na zdjęciu pokazane jak ją zawiązać, myślę , że nie będzie tak źle.

Z wyprawką polecam zacząć już coś działać porządnie, bo pojawia się w tym czasach nowy problem: wydłużony czas dostawy w sklepach internetowych i coraz mniej towaru dostępnego online w niektórych sklepach. W H&M i C&A hiszpańskich prawie nie ma rozmiarów wielu ubranek dla dzieci, w aptece Dbam o zdrowie też brakuje wielu kosmetyków... Nie wiem, czy też zwróciłyście na takie coś uwagę.

Co do dolegliwości, to ja jestem na półmetku siódmego miesiaca i tak jak do tej pory przechodziłam go tak jak drugi trymestr, tak dzisiejsza noc dała mi tak popalić :( nie mogłam bardzo długo zasnąć, bo mi się mały wiercił strasznie, brzuch stawiał, chodziłam co 5 minut do łazienki i na własne oczy zobaczyłam jak mi brzuch z minuty na minutę wywaliło do przodu :O dziś z rana już wydaje się być znów mniejszy, bo wczoraj to był taki balon... 😅
Jak już w końcu zasnęłam, to się obudziłam po kilku godzinach i znowu klapa - teraz muszę spać ciągle w takiej samej pozycji, na lewym boku ale z kręgosłupem lekko wygiętym w tył, bo jak tylko chcę go wyprostować, to mnie tak rwie w boku, że masakra 🙈 no i ogólnie czuję, że mi ten brzuch tak ciąży, mięśnie się napinają, boli kręgosłup... Ciekawe, czy tak już zostanie do końca, bo szczerze mówiąc do tej pory calkiem dobrze znosiłam ciążę.
 
Heyy dziewczyny wreszcie nocka przespana lecz z pomocą APAP wczoraj to na lewej nodze nie mogłam stanąć tak mnie spojenia napieprzało 😭😭
Ja wozek mam po młodym do tego kupiłam kokon w zestawie fotelik samochodowy również po mlodym.
Jedynie ciuszki od 0 do 4 miesiecy brak więc tu musze skompletować i kosmetyki więc chyba nie ma tego duzo 🤣🤣
 
Dziewczyny te co mają kokony i/lub rożki: podpowiecie, gdzie kupowałyście? Ostatnio któraś z Was pisała o Smyku, ale ja tam nie mogę zamówić, bo nie mają wysyłki zagranicę. Czy któraś z Was kupowała gdzie indziej, jest zadowolona i może polecić markę? Ja miałam zamawiać wszystko w Jukki ale jednak czytam opinie, że materiał z rożka niszczy się już po pierwszym praniu, a kokon z kolei ma bardzo miękkie dno i przez to praktycznie nie da się go przenieść z miejsca na miejsce.
 
Ja kupuję chustę... I sama się nauczę wiązać. Jest sporo filmików na YouTube, myślę, że można się tego nauczyć samemu :) ja kupuję taką marki Piccolorganics i tam jest nawet na zdjęciu pokazane jak ją zawiązać, myślę , że nie będzie tak źle.

Z wyprawką polecam zacząć już coś działać porządnie, bo pojawia się w tym czasach nowy problem: wydłużony czas dostawy w sklepach internetowych i coraz mniej towaru dostępnego online w niektórych sklepach. W H&M i C&A hiszpańskich prawie nie ma rozmiarów wielu ubranek dla dzieci, w aptece Dbam o zdrowie też brakuje wielu kosmetyków... Nie wiem, czy też zwróciłyście na takie coś uwagę.

Co do dolegliwości, to ja jestem na półmetku siódmego miesiaca i tak jak do tej pory przechodziłam go tak jak drugi trymestr, tak dzisiejsza noc dała mi tak popalić :( nie mogłam bardzo długo zasnąć, bo mi się mały wiercił strasznie, brzuch stawiał, chodziłam co 5 minut do łazienki i na własne oczy zobaczyłam jak mi brzuch z minuty na minutę wywaliło do przodu :O dziś z rana już wydaje się być znów mniejszy, bo wczoraj to był taki balon... 😅
Jak już w końcu zasnęłam, to się obudziłam po kilku godzinach i znowu klapa - teraz muszę spać ciągle w takiej samej pozycji, na lewym boku ale z kręgosłupem lekko wygiętym w tył, bo jak tylko chcę go wyprostować, to mnie tak rwie w boku, że masakra 🙈 no i ogólnie czuję, że mi ten brzuch tak ciąży, mięśnie się napinają, boli kręgosłup... Ciekawe, czy tak już zostanie do końca, bo szczerze mówiąc do tej pory calkiem dobrze znosiłam ciążę.
W sumie racja, można to ogarnąć za pomocą filmików, chcę spróbować, wierzę że dam radę, nawet posprawdzalam ze na fb są dziewczyny które się tym zajmują i prowadzą właśnie warsztaty on line, na pewno pomogą 😃
Co do hm to już mnie irytuje ten sklep, wypatrzylam kilka bodziakow w kolorach które mi się podobają, klikam na rozmiar który teoretycznie jest w ofercie i mam informacje "brak w magazynie" w oka mgnieniu się rozeszły te bodziaki i nie ma nowych dostaw 😑 a wkoło je reklamują, echhh.
 
Dziewczyny te co mają kokony i/lub rożki: podpowiecie, gdzie kupowałyście? Ostatnio któraś z Was pisała o Smyku, ale ja tam nie mogę zamówić, bo nie mają wysyłki zagranicę. Czy któraś z Was kupowała gdzie indziej, jest zadowolona i może polecić markę? Ja miałam zamawiać wszystko w Jukki ale jednak czytam opinie, że materiał z rożka niszczy się już po pierwszym praniu, a kokon z kolei ma bardzo miękkie dno i przez to praktycznie nie da się go przenieść z miejsca na miejsce.
Dostaliśmy po 1 dziecku kokon z jukki właśnie, wsadziłam go do pralki, wydaje się, że nic mu się nie stało a mają zalecenia prac ręcznie😅 tylko szczerze nie wiem do czego jak i gdzie go używać, bo faktycznie jest "miękki" gdybysmy nie dostali to raczej bym nie kupowała. Cały czas rozważam jeszcze rożek.
 
reklama
Też się chętnie dowiem dziewczyny gdzie kupowałyście rozek najlepiej taki na lato nie mam pojecia gdzie zamówić :)
 
Do góry