reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe Mamy 2020r

reklama
Dziewczyny, jutro mam wizytę u gina i mam jakiegoś stresa, a jednoczesnie czuje taką adrenalinę, że może mi powie ile mały waży itd, że kurde zasnąć nie mogę!
Przed chwilą z nudów zrobiłam zamówienie dla Leosia i jedną piżamkę dla starszaka na stronie: Link do: Ubranka dla dzieci i niemowląt. Polska odzież dziecięca | sklep internetowy - Robik, któraś coś zamawiała z tej strony?
Ja kiedyś już na nią wpadłam, ale olałam temat i dziś jak z nudów na Facebooku siedziałam, to mi ich produkty wyświetliło :)
 
Hej co do szkoły rodzenia to wczoraj oglądałam na yt szkołę rodzenia UCZKiN (szpital WUM na Starynkiewicza warszawa) i chociaż ciężko mi się go słuchało (dwie położne prowadzą, trochę jest yyyyyy trochę sobie przerywają) to jest dużo wiedzy merytorycznej. Filmik o porodzie trwa prawie dwie godziny. Ale oglądałam już Joannę Mróz i ten filmik uzupełnia wiedzę.
 
Hej co do szkoły rodzenia to wczoraj oglądałam na yt szkołę rodzenia UCZKiN (szpital WUM na Starynkiewicza warszawa) i chociaż ciężko mi się go słuchało (dwie położne prowadzą, trochę jest yyyyyy trochę sobie przerywają) to jest dużo wiedzy merytorycznej. Filmik o porodzie trwa prawie dwie godziny. Ale oglądałam już Joannę Mróz i ten filmik uzupełnia wiedzę.
No właśnie YouTube zaczął mi pokazywać te filmiki z UCZKiN w poleceniach, ale patrząc na długość 2 godziny dla każdego, nie zdecydowałam się jeszcze na obejrzenie :-)
Szkoła rodzenia Bebi Program, jak wspominała już Martitta88, też jest fajna. Mi się najbardziej podobało, że położne wszystko pokazują na noworodkach (zamiast lalek), filmiki są krótkie i bardzo przyjemnie to słuchać, także polecam :-)
 
A ja mam totalnie odwrotnie, nie wiem co jest grane, na tą chwilę sex może nie istnieć dla mnie. Jestem tym faktem totalnie zaskoczona, już od kilku tygodni. 🙁

ja mam to samo chyba przez tą burzę hormonów i cały czas myślami jestem już przy dziecku.

Tak mi się właśnie wydaje, zwłaszcza iż mam tą cukrzycę... będę o tym rozmawiać z lekarzem za tydzień.
ja też mam cukrzyce ale regulowaną dietą teraz się trochę martwię bo cukry na czczo 90, 91,96, i boje się insuliny :(

Moja wyprawka
Zamówiłam paczkę z mamy ginekolog koszule do porodu i wyglądam w tym jak w worku hehehe za duża niestety kocyki i ręczniki też tam zamówiłam są naprawdę spoko. Na szkoleniu z zaufaj położnej mówili o tych smokach z bibis że nie polecają ja kupiłam smok z Difrax jak na razie mam nadzieje że się nie przyda. Ubranka z 5 10 15 i dolce Sonno jakość ok. Zamówiłam u nich też koszule do karmienia i pieluchy tetrowe to mogę polecić ale najmniej zadowolona jestem z rożka bo materiał mało przyjemny w dotyku materiał. Wanienkę ze stelażem i przewijak z marki lulu. Kosmetyki i podkłady z apteki gemini mogę podesłać co kupiłam może komuś się przyda. Mam kosz mojżesza z mamasandpapas i w związku z tym na razie chyba łóżeczka nie kupujemy. W piątek planuje wybrać się po fotelik i wózek ale nic nie ma na oku.

Zastanawiam się nad zakupem laktatora kupowałyście czy czekacie jak to będzie? Niektórzy zalecają kupić wcześniej inni dopiero gdy pojawi się problem. Laktator który biorę pod uwagę to medela i żaden inny.
 
te podkłady poporodowe, i te na łóżko, do tego wkładki, ręczniki, koszule, klapki, kosmetyki, bardzo dużo miejsca to zajmuje, a wogóle nie wzięłam pod uwagę jeszcze rzeczy dla dziecka, w co się pakujecie?
Hej po dłuższej przerwie 😉
Nadrabiam zaległości i natrafiłam na Twój post. Weź walizkę, która można schować pod łóżko. Nie wiadomo czy wznowią odwiedziny więc pamiętaj że po porodzie będziesz musiała ten bagaż targać. Lepiej żeby to była walizka na kółkach niż torba na ramię.
 
Ja zastanawiam się nad łóżeczkiem z woodies. Są ładne proste, maja gryzaki na bokach i cena raczej tez przystępna. Później jest możliwość nawet dokupienia bocznego zabezpieczenia i zmiany na łóżeczko dla większego dziecka
Właśnie jak mój maluch wyrośnie z kosza Mojżesza tam kupie łóżeczko.

Hej dziewczyny :) macie może jakieś godne polecenia szkoły rodzenia online? Zaczęłam się stresować czy sobie poradze🙊i chvialam pooglądać pomoce

Zaufaj położnej, i polecana joanna mróz.
Ja jestem zapisana na szkole rodzenia online do położnej, która pracuje w szpitalu tam gdzie będę rodzić.
ale powiem wam że im więcej czytam i oglądam tym bardziej zaczęłam się stresować porodem na początku byłam nastawiona bardzo pozytywnie że dam radę będzie spoko nawet bez męża przy porodzie bo zakaz porodów rodzinnych a po obejrzeniu tych filmików zdałam sobie sprawę ze nic nie wiem że natłok informacji mnie przytłoczył i jak ja dam radę. Więc musiałam się na jakoś czas wyłączyć z wszystkiego bo po prostu mnie to stresowało.
 
reklama
Do góry