reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

reklama
Dziewczyny, mam taką zgagę od wczoraj, chyba coś mi zaszkodziło... Zgagę mam już od dłuższego czasu i wstrzymywałam się przed braniem czegokolwiek na nią, ale dzisiaj chyba nie wytrzymam, nawet pion nie pomaga. W nocy 🤢🤮. Co bierzecie w takich sytuacjach? Poradzicie?
Ja biorę Reni o ono pomaga, z synem też brałam no mleko przestało wystarczać.
 
Dziewczyny mam pytanie odnośnie ubioru takiego noworodka w lipcu 😊Może któraś z Was ma już doświadczenie. Czy takiego noworodka to już ubiera się na krótki rękaw jeżeli jest ciepło czy mimo wszystko taki maluszek to na długi rękaw. Do szpitala bierzecie na dlugi czy na krótki czy taki i taki? 😊 Miłego dnia 😊
 
Dziewczyny, do tej pory przytyłam 7 kg, a w ciągu ostatniego tygodnia, w 7. miesiącu ciąży, schudłam 1 kg, więc na plusie mam już tylko 6 :( trochę się martwię, że waga idzie mi teraz w dół zamiast w górę. Myślicie, że powinnam skontaktować się w tej sprawie z lekarzem?
 
Dziewczyny mam pytanie odnośnie ubioru takiego noworodka w lipcu 😊Może któraś z Was ma już doświadczenie. Czy takiego noworodka to już ubiera się na krótki rękaw jeżeli jest ciepło czy mimo wszystko taki maluszek to na długi rękaw. Do szpitala bierzecie na dlugi czy na krótki czy taki i taki? 😊 Miłego dnia 😊
to są moje największe zagwostki :) czekam z niecierpliwością na otwarcie szkoły rodzenia, generalnie wezmę i dlugie i krótkie, bo według opinii jednych maluch musi mieć długi rękaw, zimą na tych oddziałach też jest utrzymywane 27 stopni a nikt dzieci na krótki rękaw nie ubiera, a według opinii drugich jak lato to lato i nie ma co bobasów przegrzeqać, więc krótki rękaw i co najwyzej przykryć pieluchą; ja wezmę krótkie i długie, położne mi na miejscu powiedzą co i jak
 
Dziewczyny, do tej pory przytyłam 7 kg, a w ciągu ostatniego tygodnia, w 7. miesiącu ciąży, schudłam 1 kg, więc na plusie mam już tylko 6 :( trochę się martwię, że waga idzie mi teraz w dół zamiast w górę. Myślicie, że powinnam skontaktować się w tej sprawie z lekarzem?
kilogram to nie jest dużo, ale jak schudniesz jeszcze to lepiej zadzwoń do lekarza, od tego go masz, żeby rozwiewał Twoje wątpliwości
 
Zapomniałam się z Wami podzielić wrażeniami p kontakcie z położną środowiskową... niestety jestem rozczarowana, choć w zasadzie to dokładnie tego się spodziewałam, acz przyznam, że pozazdrościłam Wam doświadczeń i nawet z kroplą nadziei zadzwoniłam do przychodni; u mnie nie ma żadnyh wizyt domowych, jedynie konsultacja telefoniczna, która polega na tym, że przedstawiam listę pytań i położna na nie odpowiada, dla mnie zupełnie nietrafione, bo jak ma mnie to przygotować na przyjęcie noworodka skoro nie wiem o co pytać... dodatkowy smuteczek, że na moje pytania odpowiadała szablonowo kierując mnie na stronę szpitala lub informując, że położne na oddziale mi wszystko pokażą i powiedzą, a np w kwestii diety po porodzie mam również dostać instrukcje przy wypisie; pytałam o szczepienia te w pierwszych dniach życia, to dowiedziałam się, że rodzice o tym decydują - odkrywcze.... nie wnikałam już w nic więcej; jak otworzą przychodnie to można do nich przychodzić na zajęcia edukacyjne dla rodziców nawet 2x w tygodniu, ale nawet lalek nie mają, bo są to zajęcia wyłącznie teoretyczne, więc ani kąpiel, ani przewijanie nie do ogarnięcia; pozostaje mi zazdrościć Wam nadal położych środowiskowych i liczyć, że może doczekam się na szkołę rodzenia :)
 
Jeśli swędzi skóra sprawdźcie swoje kosmetyki, ja po zwykłym żelu pod prysznic z drogerii obojętnie jakim np palmolive czy nivea nie mogłam przestać się drapać po całym ciele. Zmieniłam na delikatniejsze, naturalne kosmetyki i przeszło jak ręką odjął. Brzuch codziennie smaruję kremem i nie mam tego problemu. Ale faktycznie miej z tyłu głowy ta cholestazę.
 
reklama
Do góry