reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

każda instrukcja mile widziana :) o te szczepienia pytałam, bo ponoć jeśli nie zrobi się ich od razu na oddziale to później jest problem z ich uzyskaniem i czasami czeka się nawet pół roku, bo one są dedykowane dla porodówek i trzeba się o nie jakoś specjalnie później ubiegać, słyszałaś coś o tym?
W szpitalu robi się 2 szczepienia gruźlica i WZW. Na tę chwilę wszystkie są odroczone i dzieci nie są szczepione w ogóle. Ja nie jestem żadnym antyszczepionkowcem aby było jasne, ale nie pochwalam szczepienia dziecka w pierwszej dobie życia. Nawet nie będziesz wiedziała czy jeśli np dziecko nie może sobie poradzić z ssaniem sutka to po prostu natura czy jakieś niedomaganie poszczepienne bo nie zdążysz dziecka poznać przez ten czas. O ile WZW warto wykonać w późniejszym czasie to co do gruźlicy mam spore wątpliwości. Ja osobiście nie będę miała pediatry NFZ ale mogę dopytać jutro położna o to dla Ciebie.
 
reklama
W szpitalu robi się 2 szczepienia gruźlica i WZW. Na tę chwilę wszystkie są odroczone i dzieci nie są szczepione w ogóle. Ja nie jestem żadnym antyszczepionkowcem aby było jasne, ale nie pochwalam szczepienia dziecka w pierwszej dobie życia. Nawet nie będziesz wiedziała czy jeśli np dziecko nie może sobie poradzić z ssaniem sutka to po prostu natura czy jakieś niedomaganie poszczepienne bo nie zdążysz dziecka poznać przez ten czas. O ile WZW warto wykonać w późniejszym czasie to co do gruźlicy mam spore wątpliwości. Ja osobiście nie będę miała pediatry NFZ ale mogę dopytać jutro położna o to dla Ciebie.
wstępnie planowałam szczepienia tak po miesiącu, ale jak się okaże że później nie można ich zrobić przez pół roku to się dwa razy zastanowię, jakbyś mogła podpytać jak to technicznie wygląda to byłoby super
 
W szpitalu robi się 2 szczepienia gruźlica i WZW. Na tę chwilę wszystkie są odroczone i dzieci nie są szczepione w ogóle. Ja nie jestem żadnym antyszczepionkowcem aby było jasne, ale nie pochwalam szczepienia dziecka w pierwszej dobie życia. Nawet nie będziesz wiedziała czy jeśli np dziecko nie może sobie poradzić z ssaniem sutka to po prostu natura czy jakieś niedomaganie poszczepienne bo nie zdążysz dziecka poznać przez ten czas. O ile WZW warto wykonać w późniejszym czasie to co do gruźlicy mam spore wątpliwości. Ja osobiście nie będę miała pediatry NFZ ale mogę dopytać jutro położna o to dla Ciebie.

Szczepień w szpitalu to nie obowiązuje . I szczepienia dla noworodków odbywają die normalnie
Z tego co wiem to podają wit.k jeszcze.
Szczepienia już można wykonywać z tego co obiło mi się o uszy :)
 
Wczoraj przyszły do mnie moje zakupki. Postawiłam na bambus.
Otulacz i podusia Bolo, kocyk Memi ażurkowy i ręcznik Samiboo. Wydałam majątek, ale materiały z których są te rzeczy wykonane są naprawdę boskie. Naprawdę warto.

Pokazuj wszystko :)

Ja z takich droższych firm polecam Malomi , cosy cot i La millou !!!! Rewelka !!
 
Szczepień w szpitalu to nie obowiązuje . I szczepienia dla noworodków odbywają die normalnie
Z tego co wiem to podają wit.k jeszcze.
Szczepienia już można wykonywać z tego co obiło mi się o uszy :)
Być może. W ubiegłym tygodniu jeszcze były odroczone. Poza tym dostajesz dziecko dosłownie na minutkę skin to skin i zabierają. Jak masz siłę oddadzą jak nie, dopiero po paru godzinach na karmienie. Tak jest w dobie korony. Smutne to, współczuję tym wszystkim mamom które planowały wszystko na tip top no i taka rzeczywistość ich spotkała. Ja już jestem przygotowana psychicznie, ale idę i tak na żywioł bo jak tu coś zaplanować
 
Cześć wszystkim, piszę dopiero teraz ale już chwilę podczytuje wątek [emoji846] Jestem w 27 tyg ciąży z synkiem. I nie wiem gdzie ale przypadkiem trafiłam na filmiki położnej, fizjoterapeutki, która za darmo prowadzi szkole rodzenia online. Joanna mróz na fb. Stronka nazwa się yoami i filmiki są zamieszczane tam w zakładce filmy oraz na youtube chociaż jest ich tam nieco mniej. Ja nie mam możliwości uczestniczenia w szkole rodzenia nie tylko przez korone ale dlatego że jedyne zajęcia odbywają się w szpitalu w którym nie chce rodzic. Dlatego myślę że to też w jakiś sposób trochę pomaga, mnie napewno uspokaja bardziej [emoji18]
 
Tutaj w Hiszpanii dalej przy porodzie może być osoba towarzysząca i jest normalnie kontakt skóra do skóry. To, co się zmieniło to konieczność noszenia maseczek, brak możliwości odwiedzin innych gości i wypis ze szpitala w ciągu 24 godzin jeśli wszystko jest ok.
 
reklama
Do góry