reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Byłam właśnie u lekarza i wszystkie wyniki w normie, glukoza też, hurra!

Dostałam skierowanie na szczepionkę Boostrix. Czy któraś z Was też dostała takie zalecenie?
Ja tez dziś się dostałam wreszcie stacjonarnie do lekarza i on stwierdzil, że mam zrobić wszystkie badania ze skierowań więc jednak w piątek czeka mnie 2 godzinna glukoza. W całej Warszawie tylko 2 placówki lux med przyjmują więc jeżeli nic się nie zmieni to do końca ciąży wizyty będę miała u różnych lekarzy.
 
reklama
Obowiązkowa to chyba nigdzie nie jest, bo nie mogą nas do niczego zmusić, ale tutaj jest na hiszpańskie NFZ i wszystkim ciężarnym ją zalecają. Mi dali termin na za 10 dni, ja wtedy będę w 29. tygodniu.

No tak u nas to są dosyć "nowe" zalecenia i jeszcze nie każdy lekarz o tym informuje :) Faktycznie sprawdziłam te wytyczne i tam napisane jest że robi się od 27 do 36 tc więc luzik :)
 
Ja tez dziś się dostałam wreszcie stacjonarnie do lekarza i on stwierdzil, że mam zrobić wszystkie badania ze skierowań więc jednak w piątek czeka mnie 2 godzinna glukoza. W całej Warszawie tylko 2 placówki lux med przyjmują więc jeżeli nic się nie zmieni to do końca ciąży wizyty będę miała u różnych lekarzy.
ja tez w piątek idę na 7.00 na krzywą, ale do enel medu więc się nie spotkamy :)
 
Hej dziewczyny, od wczoraj jestem w szpitalu miałam dziś założony pessar i podany steryd na płucka, dziś 25+4... Boję się że nie uda mi się donosić maleństwa.. 😟Chociaż staram się o tym nie myśleć... Jakby to było chociaż z miesiąc do przodu może bym była spokojniejsza.
Robili mi w szpitalu krzywa cukrową to chociaż to będę miała już z głowy... Nie było tak strasznie 🙂
 
Hej dziewczyny, od wczoraj jestem w szpitalu miałam dziś założony pessar i podany steryd na płucka, dziś 25+4... Boję się że nie uda mi się donosić maleństwa.. 😟Chociaż staram się o tym nie myśleć... Jakby to było chociaż z miesiąc do przodu może bym była spokojniejsza.
Robili mi w szpitalu krzywa cukrową to chociaż to będę miała już z głowy... Nie było tak strasznie 🙂
@Onka4419 trzymaj się dzielnie! Ja trzymam kciuki, żeby maleństwo jak najdłużej zostało w brzuszku. Najważniejsze, że lekarze w porę zareagowali i jesteście zaopiekowani, często z pessarem jeszcze długie tygodnie udaje się utrzymać ciążę! Także głowa do góry i postaraj się być dobrej myśli dla maleństwa 😘 mocno przytulam!
 
@Onka4419 trzymaj się dzielnie! Ja trzymam kciuki, żeby maleństwo jak najdłużej zostało w brzuszku. Najważniejsze, że lekarze w porę zareagowali i jesteście zaopiekowani, często z pessarem jeszcze długie tygodnie udaje się utrzymać ciążę! Także głowa do góry i postaraj się być dobrej myśli dla maleństwa 😘 mocno przytulam!
@Onka4419 donosisz! Dacie radę!
Nie pozwól na stres, odpoczywaj, będzie dobrze. Ściskam 😚
 
zamówiłam w la millou otulacz bambusowy i wydaje mi się, że będzie idealny jako kocyk na lato, jest przemiły w dotyku, (zamówiłam też u nich kurę do karmienia i podusię do wózka i jeśli chodzi o jakość to jestem zachwycona!) kupię jeszcze jeden cienki kocyk i wydaje mi się, że to powinno wystarczyć
Ja niebawem też kupię z tych bambusowych, otulacz i kocyk taki azukowy widzialam. Nie mam jeszcze gdzie tego wsadzić więc ostrożnie z zakupami narazie 😂 i jeden kupię taki ciut cieplejszy. Na zimę to się jeszcze o kupimy na jesień
 
reklama
Do góry