reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Hej dziewczyny, w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną jak się zapatrujecie na wizyty w przychodni?
Ja jestem daleka od paniki, staram się rozsądnie podchodzić do tematu i stosuje środki higieny osobistej, zresztą, dziwne dla mnie jak ktoś tego nie stosował nawet przed wirusem...w każdym razie, zastanawia mnie Wasze zdanie co do wizyt u lekarza. Ja mam wizyty co miesiąc, jestem na l4 i z wizyty na wizyty mam wystawiane kolejne. Troszkę wolałabym ograniczyć wychodzenie do przychodni, ciekawi mnie czy lekarz ma możliwość wystawienia l4 na np 2 miesiące do przodu, ale z kolei co z badaniami które musimy robić? Przede mną krzywa cukrowa... Co wiadomo wiąże się z siedzeniem 2 godziny w przychodni... Ciekawi mnie Wasze zdanie, podejście itd. A Wasi lekarze wystawiają Wam zwolnienia na ile do przodu?
Moja gin uprzedzila mnie , ze może zaistnieć taka sytuacja, że wizyty będą tylko raz w mc . W tym jednym dniu zwołają wszystkie ciężarne i przebadają. Narazie nie mam żadnego info co dalej. Muszę iść powtórzyć krzywa cukrową. Mam wcześnie wykrytą cukrzyce ciążową i teraz muszę powtórzyć test i jak myślę, ze 2h mam siedzieć w szpitalu to trochę się martwię. Myślę, ze nie mamy co panikować
 
reklama
Hej dziewczyny, w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną jak się zapatrujecie na wizyty w przychodni?
Ja jestem daleka od paniki, staram się rozsądnie podchodzić do tematu i stosuje środki higieny osobistej, zresztą, dziwne dla mnie jak ktoś tego nie stosował nawet przed wirusem...w każdym razie, zastanawia mnie Wasze zdanie co do wizyt u lekarza. Ja mam wizyty co miesiąc, jestem na l4 i z wizyty na wizyty mam wystawiane kolejne. Troszkę wolałabym ograniczyć wychodzenie do przychodni, ciekawi mnie czy lekarz ma możliwość wystawienia l4 na np 2 miesiące do przodu, ale z kolei co z badaniami które musimy robić? Przede mną krzywa cukrowa... Co wiadomo wiąże się z siedzeniem 2 godziny w przychodni... Ciekawi mnie Wasze zdanie, podejście itd. A Wasi lekarze wystawiają Wam zwolnienia na ile do przodu?
No to ja po dzisiejszych wiadomościach dzwonie do gin. I mówię że L4 proszę mi wypisać i co z badaniami które niestety przypadają mi na poniedziałek
Odp: nie jechać na badania zrobi sie je troszkę później a l4 będzie wypisane😁😁🤭
Także chyba zależy od gin jakie ma podejście ja tez wolę dmuchać na zimne tym bardziej teraz
 
Moja gin uprzedzila mnie , ze może zaistnieć taka sytuacja, że wizyty będą tylko raz w mc . W tym jednym dniu zwołają wszystkie ciężarne i przebadają. Narazie nie mam żadnego info co dalej. Muszę iść powtórzyć krzywa cukrową. Mam wcześnie wykrytą cukrzyce ciążową i teraz muszę powtórzyć test i jak myślę, ze 2h mam siedzieć w szpitalu to trochę się martwię. Myślę, ze nie mamy co panikować

Wiesz ze krzywa cukrowa można robić co pół roku ??? Czemu powtórzyć ??
 
Suplementy do końca ciąży oczywiście dopasowane dawkami do wytycznych z instytutu ginekologicznego. Weź sobie znajdź poradnik zywienia kobiet w ciąży wydany przez instytut matki i dziecka. Tam jest rozdział o suplementacji
Kwas do końca 2 trymestru
 
Na ostatniej wizycie w 20 tyg powiedział mi że mam przestać już brać bo bierze się do 16go. A wasi lekarze co mówią?
ja od poczatku mialam zalecenia zeby brać witaminy, najpierw pregna plus a pozniej od drugiego trymestru prenatal duo bo zawiera kwasy dha. Mam je brac do konca ciazy. Oprocz tego suplementuje Magne b6 (czasem twardnieje mi brzuszek)
 
reklama
Dziewczyny, a stosujecie jakieś suplementy witaminowe? Mi od początku ciazy lekarz zakazał i uważam to za nienormalne. Teraz ponieważ mam przewlekłe przeziębienie od grudnia pozwolił na Wit c. Jakie są wasze doświadczenia?
Ja właściwie z miesiąc dwa przed ciąża zaczęłam brać mama dha premium + i kontynuuje cały czas. Moj gin od początku tylko się upewnia ze biorę. Nie kazał zmieniać ani przestać...
Co do takich suplementów to brałam długi czas przed ciąża.. Nie pamiętam już nazwy ale właśnie witaminy dla kobiet w ciąży i starających się, nawet endokrynolog mi zalecał mówił że dobrze uzupełniają niedobory nawet jeżeli nir ma ciąży czy się nie planuje warto brać bo są dobrze skomponowane i poprawiają prace organizmu.. Więc sobie łykałam.
 
Do góry