reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Witaj Nadzieja [emoji846]

Mamy termin na ten sam dzień [emoji4]
Ja połówkowe mam we wtorek, życzę wszystkiego dobrego Tobie i dzidzi, oby z nereczkami było wszystko w porządku [emoji846]
Hej Dziewczyny,
wpadam tutaj nieśmiało po raz pierwszy:) Mam termin na 29.07.

Czy któraś z Was spotkała się z pojęciem poszerzenia miedniczek nerkowych? Jestem po usg połówkowym i jedyne co wyszło to to, że w nerkach są obustronne pielektazje 4,6mm i 3,5mm. Lekarz robiący usg połówkowe niby powiedział, że po urodzeniu to się normuje, ale ja nie byłabym sobą gdybym tego nie googlowała i nie nakręcała się a wizytę u swojej dr mam za 2 tygodnie :(
 
reklama
Nie złoeróże kochana, po prostu smutno mi, bo ja oprócz wyjazdu do pracy przez ostatnie miesiące jestem uziemiona w domu bo jestem przewlekłe przeziębiona i cieszyłam się na wiosnę, wolne i spacery na słoneczku. Bardzo świadomie podchodzę do tematu dlatego chciałam po prostu życzyć Wam zdrowia i abyście uważały na siebie tylko tyle.
Ja jestem spokojna siedzę w domu nie wychylam nawet nosa... Ale jutro jadę z mężem na usg połówkowe.. Już mi się śniło w nocy że zatrzymują nas na mierzenie temperatury i nie chcą puścić dalej 😆😆
 
W 37 tygodniu prawa miedniczka miała 4cm. Kontrolne badanie miałam mieć w kolejnym tygodniu, ale wywołano poród w 38.3 i nie zdążyłam. Po ciąży wszystko wróciło do normy.

@emeczka79
Sorry, że tak dopytuję ale 4 cm, nie 4 mm? :) Wolę się upewnić dla swojego spokoju którego i tak pewnie nie zaznam do wizyty u mojego gina :/

@ŻabaDzika
Wow ktoś z takim samym terminem jak ja :) Dzięki i Tobie również spokojnej i nudnej ciąży :)
 
@emeczka79
Sorry, że tak dopytuję ale 4 cm, nie 4 mm? :) Wolę się upewnić dla swojego spokoju którego i tak pewnie nie zaznam do wizyty u mojego gina :/

@ŻabaDzika
Wow ktoś z takim samym terminem jak ja :) Dzięki i Tobie również spokojnej i nudnej ciąży :)
W opisie badania jest napisane, że prawa miedniczka miała 4cm. Wtedy się tym nie zainteresowałam, bo samo badanie dotyczyło dziecka i na tym się skupiłam.
 
Witaj Nadzieja [emoji846]

Mamy termin na ten sam dzień [emoji4]
Ja połówkowe mam we wtorek, życzę wszystkiego dobrego Tobie i dzidzi, oby z nereczkami było wszystko w porządku [emoji846]
ja też mam polówkowe na wtorek :) już się nie mogę doczekać, bo jeszcze nie znamy płci, mam termin na 26 lipca
 
Hej Dziewczynki 🙂

przepraszam, że wskoczę z kompletnie innym tematem.
Czy któraś z Was ma Rh (-) ujemny? Czy robiłyście już badanie na przeciwciała?
Ja akurat jestem z tych ~15% ludzi, którzy mają ten Rh ujemny i muszę pilnować przeciwciała i że nie ma konfliktu serologicznego z dzieckiem.
W tym tygodniu dostałam wynik, że na razie przeciwciał nie ma 🙏🙏🙏 (mam 23+5).
Moja lekarz powiedziała, że na 29 tyg. będziemy robiły zastrzyk profilaktyczny, aby się te przeciwciała przed samym porodem nie pojawiły.😬
Czy któraś z Was też będzie miała / miała taki zastrzyk (Rhophylac) w 28-30 tyg.?
 
reklama
Ja mam w poniedziałek, dzwoniłam do mojej pani doktor- powiedziała, zebym przyszła ale jeszcze wcześniej zadzwoniła czy czasami nie utknęła niestety w szpitalu, to może być różnie. Wizyta jest dla mnie konieczna bo dzisiejsze wyniki z moczu wskazują na ZUM :( ale już jak pójdę do przychodni to sama, mąż poczeka w samochodzie, Oczywiście będzie mu okropnie smutno ale to jedna wizyta, lepiej dmuchać na zimne i ograniczać kontakt z ilością osób z każdej strony :)
 
Do góry