reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Hej, dziewczyny czy któraś z Was miała tak, że dziecko było większe jak na dany tydzień ciąży?
Dziś lekarz się zdziwił, bo przy badaniu wyszło, że mały wcale nie jest taki mały i że troszke wyprzedził wielkościowo 19 tydzień. Niby mam się nie martwić, ale wiecie jak jest, każdy odchyl od normy zasiewa ziarenko niepokoju. Najwyzej urodze byczka, byleby zdrowy był 😁 ale ciekawi mnie jak to z Waszymi maluszkami? Miała któraś z Was tak?
Hej 🙂

U mnie Maluszek też niby na 5-6 dni wyprzedzał „podane normy”. Już na samym początku 21 tyg. waga była 430 gramów, a taka miała by być na końcu tygodnia 😃, ale lekarz powiedział, że wszystko dobrze 😃

Myślę, że to jest jak najbardziej w porządku, zwłaszcza kiedy Tatuś Maluszka jest bardzo wysoki 🙂
Zobaczymy jak duży Synek się urodzi 🙂💓
 
reklama
Witam. jesli pisze nie w temacie to bardzo przepraszam ale, moze ktoras bedzie w stanie mi pomoc. Jestem w 21 tyg ciazy (20+4), wczoraj podczas podcierania zauwazylam wydzieline w kolorze kakaowym, kawy z mlekiem, do tego twardnieje mi brzuch. Pojechałam do szpitala, ginekolog mnie zbadał, nie znalazł przyczyny plamienia, łożysko jest wysoko, nie odkleja sie, szyjka długa, zamknięta. Dostałam luteine dopochwowo 2xdziennie, 6 tabletek magnezu i nospe. Z dzieciątkiem wszytko dobrze, jednak strach pozostal. Czy ktoras z Was dziewczyny tak miała i okazało sie to niegrozne? nie chce sie dodatkowo stresowac. Dodam, ze nie współżyłam z mężem, nie miałąm badania palpacyjnego w ostatnich kilku dniach. We wtorek miałam usg genetyczne, wszystko dobrze.Cytologia prawidlowa, ph pochwy prawidlowe. Czasem odczuwam kłucie w pochwie jednak ginekolog twierdzi, ze to normalne. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
Witam. jesli pisze nie w temacie to bardzo przepraszam ale, moze ktoras bedzie w stanie mi pomoc. Jestem w 21 tyg ciazy (20+4), wczoraj podczas podcierania zauwazylam wydzieline w kolorze kakaowym, kawy z mlekiem, do tego twardnieje mi brzuch. Pojechałam do szpitala, ginekolog mnie zbadał, nie znalazł przyczyny plamienia, łożysko jest wysoko, nie odkleja sie, szyjka długa, zamknięta. Dostałam luteine dopochwowo 2xdziennie, 6 tabletek magnezu i nospe. Z dzieciątkiem wszytko dobrze, jednak strach pozostal. Czy ktoras z Was dziewczyny tak miała i okazało sie to niegrozne? nie chce sie dodatkowo stresowac. Dodam, ze nie współżyłam z mężem, nie miałąm badania palpacyjnego w ostatnich kilku dniach. We wtorek miałam usg genetyczne, wszystko dobrze.Cytologia prawidlowa, ph pochwy prawidlowe. Czasem odczuwam kłucie w pochwie jednak ginekolog twierdzi, ze to normalne. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Przede wszystkim się nie stresuj. Najważniejsze , że szybko zareagowałas i pojechałas do lekarza, badanie i zalecenia powinny Cię uspokoić, wiem łatwo się mówi, ale zobacz, skoro z dzieciatkiem jest ok, łożysko i szyjka w normie, to na pewno nic złego sie nie dzieje. Tym bardziej jeśli plamienie zniknelo powinnaś być spokojniejsza. Wszystko jest w porządku, lekarz to potwierdził.
 
A cytologię miałaś w ostatnich dniach? Może to jest przyczyną, moja p.dr powiedziała że zrobi mi cytologię dopiero po połówkowym bo czasem po niej występują plemienia i się Panie nie potrzebnie stresują...
Witam. jesli pisze nie w temacie to bardzo przepraszam ale, moze ktoras bedzie w stanie mi pomoc. Jestem w 21 tyg ciazy (20+4), wczoraj podczas podcierania zauwazylam wydzieline w kolorze kakaowym, kawy z mlekiem, do tego twardnieje mi brzuch. Pojechałam do szpitala, ginekolog mnie zbadał, nie znalazł przyczyny plamienia, łożysko jest wysoko, nie odkleja sie, szyjka długa, zamknięta. Dostałam luteine dopochwowo 2xdziennie, 6 tabletek magnezu i nospe. Z dzieciątkiem wszytko dobrze, jednak strach pozostal. Czy ktoras z Was dziewczyny tak miała i okazało sie to niegrozne? nie chce sie dodatkowo stresowac. Dodam, ze nie współżyłam z mężem, nie miałąm badania palpacyjnego w ostatnich kilku dniach. We wtorek miałam usg genetyczne, wszystko dobrze.Cytologia prawidlowa, ph pochwy prawidlowe. Czasem odczuwam kłucie w pochwie jednak ginekolog twierdzi, ze to normalne. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
A cytologię miałaś w ostatnich dniach? Może to jest przyczyną, moja p.dr powiedziała że zrobi mi cytologię dopiero po połówkowym bo czasem po niej występują plemienia i się Panie nie potrzebnie stresują...
cytologie mialam miesiac temu. Tydzien temu sprawdzala mi ph pochwy wkladajac wziernik, troszke mnie bolalo wiec mam cicha nadzieje, ze to brudzenie wlasnie stad, bo to nie jest swieza krew tylko kolor kawy z mlekiem a wiec juz zaschnieta.
 
cytologie mialam miesiac temu. Tydzien temu sprawdzala mi ph pochwy wkladajac wziernik, troszke mnie bolalo wiec mam cicha nadzieje, ze to brudzenie wlasnie stad, bo to nie jest swieza krew tylko kolor kawy z mlekiem a wiec juz zaschnieta.
Bardzo możliwe, że badanie było przyczyną plamienia. Na początku mojej ciąży miałam małe problemy i Pani doktor stwierdziła, że nie będzie dodatkowo pobierała cytologi i pH bo te szyjki mają to do siebie, ze jak się je nad ruszy to lubią potem krwawic.
 
No właśnie z tą szkołą rodzenia to zadzwoniłam i że za 2 tyg. prawdopodobnie będą zajęcia czyli będę w 21 TC ale chyba to za wcześnie wolałabym tak przynajmniej w 26 TC zacząć no zobaczymy jak to się ułoży. A czym smarujecie brzuszki? Czy zmieniłyście pielęgnację używacie jakieś specjalne kosmetyki do kąpieli? Ja używam teraz kosmetyków z HiPP olejku i żelu do mycia ale szukam jeszcze czegoś porządnego do smarowania brzuszka ☺️polećcie coś 😉
 
No właśnie z tą szkołą rodzenia to zadzwoniłam i że za 2 tyg. prawdopodobnie będą zajęcia czyli będę w 21 TC ale chyba to za wcześnie wolałabym tak przynajmniej w 26 TC zacząć no zobaczymy jak to się ułoży. A czym smarujecie brzuszki? Czy zmieniłyście pielęgnację używacie jakieś specjalne kosmetyki do kąpieli? Ja używam teraz kosmetyków z HiPP olejku i żelu do mycia ale szukam jeszcze czegoś porządnego do smarowania brzuszka ☺polećcie coś 😉
U mnie świetnie się sprawdza palmers- krem do masażu na rozstępy, stosuje na brzuch i piersi. Cały dzień skóra jest świetnie nawilżona w tych miejscach. Także polecam :)
 
reklama
Smaruję brzuszek i piersi olejkiem Weleda.
Polecam 🥰👍🏻
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 52
Do góry