reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Ja też zaczynam swirować bo 18+1 dziś a ja nic nie czuję, połówkowe dopiero za 3 tyg. Wiem że w pierwszej ciąży to można nie czuć i do 20 tyg ale większość z Was dużo wcześniej już czuła dzidzię. Chyba też się zaopatrzę w detektor....
Na 19+ileś poczułam ruchy na 100%. Pierwsza ciąża. Przy 17 tyg miałam dziwną bulgotkę, ale zignorowałam, uznałam że to jelita. To chyba jednak była młoda.
Teraz mam 21+1 i ruchy są zdecydowanie mocniejsze, ostatnio nawet nagrałam filmik jak widać, że brzuch skacze. Jestem w stanie ocenić gdzie rece, gdzie nogi.

Czy wasze maluszki też siedzą z jednej strony brzucha? czy czujecie z obu stron?
 
reklama
Na 19+ileś poczułam ruchy na 100%. Pierwsza ciąża. Przy 17 tyg miałam dziwną bulgotkę, ale zignorowałam, uznałam że to jelita. To chyba jednak była młoda.
Teraz mam 21+1 i ruchy są zdecydowanie mocniejsze, ostatnio nawet nagrałam filmik jak widać, że brzuch skacze. Jestem w stanie ocenić gdzie rece, gdzie nogi.

Czy wasze maluszki też siedzą z jednej strony brzucha? czy czujecie z obu stron?
Mój się przemieszcza ;) raz skacze z lewej raz z prawej, a czasem totalnie na dole, ale jeszcze nie jestem w stanie określić co to za części ciała 🤔
 
U mnie Dzidziuś też się przemieszcza, raz gdzieś na środku czuję go ruchy, raz jakieś kopniaki na dole 😃 ale różnica w ruchach w 21 t. jest odczuwalna w porównaniu do 18-19 t., jest już mocnej 😃
 
Ja już po połówkowym 😊 Dzidzia wszystkie parametry ma prawidłowe i waży 305g. Termin porodu na ok 15 lipca został potwierdzony i Pani doktor powiedziała, że spodziewamy się dziewczynki 🤗, więc u nas będzie misz masz czyli córka 7 lat, syn 1,5 roku i mała dziewczynka (nad imieniem jeszcze myślimy bo mamy parę propozycji).
Cieszę się, że zostawiłam wszystkie ubranka po córce bo mam ich od wieku 0 do 6 lat i nie wspomnę już o gadżetach typu rower, wrotki, lalki, domki, wózki i stroje karnawałowe. Miałam jakies przeczucie, żeby tego nie oddawać jeszcze, chociaż nie planowaliśmy już dzieci po synku 😅
 
Hej witajcie :) termin porodu na 24 lipiec. Zastanawiam się kiedy zapisać się do szkoły rodzenia ? czy któraś z was już się zapisała czy ma zamiar ?
w przyszpitalnej szkole rodzenia zapisali mnie ale zajecia zaczynają się w maju


Jesteśmy po prenatalnych 385g zdrowej Zośki. Pannica zasłaniała się ręką, grzebała w nosie po czym zaczeła się modlić xD
 
Hej witajcie :) termin porodu na 24 lipiec. Zastanawiam się kiedy zapisać się do szkoły rodzenia ? czy któraś z was już się zapisała czy ma zamiar ?

Ja już zapisywałam się na początku lutego, a zajęcia zaczynam w 29tc i tak już nie było konkretnie tego terminu, który chciałam. Zależy od szkoły rodzenia, jak długo trwają zajęcia (5 czy np 10 tygodni), jak dużo chętnych. Warto już się tym zainteresować.
 
Hej witajcie :) termin porodu na 24 lipiec. Zastanawiam się kiedy zapisać się do szkoły rodzenia ? czy któraś z was już się zapisała czy ma zamiar ?
Ja juz chodzę ;) u nas skromnie, 4 pary, także miło i kameralnie, a kończę 22 tydzień. Mamy jeszcze kilka spotkań, do końca marca skończymy kurs.
 
reklama
Do góry