reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

reklama
A jak miałaś zdiagnozowane od początku? Sama glukoza na czczo czy obciążenie glukoza? Który tydzień masz?
w poprzednich ciazach mialam obciazenie , cukry na czczo idealne zawsze ale po 2 godz podwyzszone
ale teraz obciazenie robilam tuz przed ciaza na metforminie jestem od kwietnia ze wzgledu na hiperinsullinemie ale cukrzyce juz mi diabetolog zdiagnozowala ze wzgledu na wysoki cukier na czczo ..92 czyli taki na granicy ;P ale biore sterydy ktory wplywa na glikemie wiec moze stad te cukry szalejace
teraz mam 8t3d
 
w poprzednich ciazach mialam obciazenie , cukry na czczo idealne zawsze ale po 2 godz podwyzszone
ale teraz obciazenie robilam tuz przed ciaza na metforminie jestem od kwietnia ze wzgledu na hiperinsullinemie ale cukrzyce juz mi diabetolog zdiagnozowala ze wzgledu na wysoki cukier na czczo ..92 czyli taki na granicy ;P ale biore sterydy ktory wplywa na glikemie wiec moze stad te cukry szalejace
teraz mam 8t3d
Ja mam cukier na czczo 105!! Lekarz zalecił wizytę u diabetologa. Na czym polega dieta przy cukrzycy ciążowej? To moja 3 ciąża i pierwszy raz mam taki wynik 😐
 
Dziewczyny a ja znowu mam dola bo te przeziębienie co niby mialam to bostonka :( wyskoczyły mi plamy krosty na dłoniach stopach... Syn byl chory i diagnoza zapalenie gardła a mial w gardle takie kropki... Jakby zdiagnozowali u Niego bostonke to bym sie tak do Niego nie zbliżała :( a teraz juz po wszystkiemu. Boje sie :( dzis bardzo mnie te krosty bolaly i swedzialy na stopach... Wzielam paracetamol od syna w syropie 15 ml to tak jak pol tabletki. Mam tylko nadzieje ze nic to nie wpłynie na dziecko, poczytalam troche i jestem dobrej mysli. Jutro przejde do mojej lekarki internisty ale nie wiem czy ona cos poradzi.
 
Paracetamol jest bezpieczny w ciąży. Możesz przyjmować dawkę jak przed ciąża, czyli do 4g. Bierz normalnie tabletki nie syrop od dzieci, bo musisz przyjąć pewne stężenie żeby on w ogóle zaczął działać. Przechlapane....
Dziewczyny a ja znowu mam dola bo te przeziębienie co niby mialam to bostonka :( wyskoczyły mi plamy krosty na dłoniach stopach... Syn byl chory i diagnoza zapalenie gardła a mial w gardle takie kropki... Jakby zdiagnozowali u Niego bostonke to bym sie tak do Niego nie zbliżała :( a teraz juz po wszystkiemu. Boje sie :( dzis bardzo mnie te krosty bolaly i swedzialy na stopach... Wzielam paracetamol od syna w syropie 15 ml to tak jak pol tabletki. Mam tylko nadzieje ze nic to nie wpłynie na dziecko, poczytalam troche i jestem dobrej mysli. Jutro przejde do mojej lekarki internisty ale nie wiem czy ona cos poradzi.
 
Ja mam cukier na czczo 105!! Lekarz zalecił wizytę u diabetologa. Na czym polega dieta przy cukrzycy ciążowej? To moja 3 ciąża i pierwszy raz mam taki wynik 😐
je sie bardzo regularnie male porcje , produkty o niskim badz srednim indeksem glikemicznym (lista na internecie) z niska iloscia weglowodanow zlozonych (proste trzeba wyeliminowac czyli zawierajace cukier ;)) a z duza iloscia warzyw i bialka
owoce zawieraja cukry wiec trzeba je ograniczyc rowniez
do ogarniecia :)
 
je sie bardzo regularnie male porcje , produkty o niskim badz srednim indeksem glikemicznym (lista na internecie) z niska iloscia weglowodanow zlozonych (proste trzeba wyeliminowac czyli zawierajace cukier ;)) a z duza iloscia warzyw i bialka
owoce zawieraja cukry wiec trzeba je ograniczyc rowniez
do ogarniecia :)
O rany! Właśnie czytałam przykładowy jadłospis dzienny- ja umrę z głodu 😭
 
reklama
Dziewczyny a ja znowu mam dola bo te przeziębienie co niby mialam to bostonka :( wyskoczyły mi plamy krosty na dłoniach stopach... Syn byl chory i diagnoza zapalenie gardła a mial w gardle takie kropki... Jakby zdiagnozowali u Niego bostonke to bym sie tak do Niego nie zbliżała :( a teraz juz po wszystkiemu. Boje sie :( dzis bardzo mnie te krosty bolaly i swedzialy na stopach... Wzielam paracetamol od syna w syropie 15 ml to tak jak pol tabletki. Mam tylko nadzieje ze nic to nie wpłynie na dziecko, poczytalam troche i jestem dobrej mysli. Jutro przejde do mojej lekarki internisty ale nie wiem czy ona cos poradzi.
Uwierz mi czy Ty byś Go omijała z daleka czy też nie to byś załapała to wirus. Chorobą możesz się zarazić Pszów nieumyte ręce, rzeczy których dotykało dziecko - zabawki, blaty, klamki,ślinę,płyn z wysypki,kał,drogę kropelkową,siuśki.
Bądź dobrej myśli kup sobie apap wrazie temperatury.
 
Do góry