reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Dzięki. Znam już babeczkę bezpośrednio przez jej bloga. Fajne rady daje ale szczerze mówiąc to przez nią się trochę zestresowałam :D bo tam jest filmik o obracaniu się i ona mówi że jak się dziecko najpierw obraca z brzuszka na plecy a nie na odwrót, to jest to powód do niepokoju bo to znaczy że dziecko nie kontroluje swojego ciała. A mi się Młody obrócił jednego dnia dwa razy sam z brzuszka na plecy ale to chyba jednak było przypadkowe bo tylko jeden dzień tak było. Mówiła ona też że dziecko na początku się roluje z rączkami i nóżkami zlaczonymi a mój skręca w zupełnie inny sposób i to na razie tylko na prawy bok. I takie rzeczy mnie właśnie stresują jak czytam a przecież pewnie każde dziecko robi trochę inne rzeczy i powinnam trochę wyluzować 😅
W tym "wieku" to moim zdaniem oni (nasze dzici) się po prostu przewracają ;) a nie obracają świadomie :D
 
reklama
Ja :) o ile właśnie dostanę okres albo będę miała owulację bo słyszałam że przy karmieniu czasem nawet do dwóch lat kobieta nie jest płodna... Ja bym chciała zacząć starania jak Młody skończy roczek, nie wiem jeszcze co na to mój Mąż bo dokładnego terminu nie ustalaliśmy 😅 zobaczymy też jak będziemy sobie radzić z Mikelem jak będzie miał właśnie ten roczek ale myślę że nie ma co zwlekać bo ja mam już 32 lata a dziecko np. 2-letnie z tego co słyszałam jest jeszcze trudniejsze do ogarnięcia niż roczne więc ciężko będzie znaleźć "idealny moment".
Extra! My też chcemy :) Ja odpalam w kwietniu :D
 
Ja jeszcze nie dostałam :D
Nie biorę tabletek, zabezpieczamy się prezerwatywą.

A planuje któraś z Was w przyszłym roku kolejną ciążę?
My z mężem rozmawialiśmy na ten temat, bo chcielibyśmy małą różnice w wieku rodzeństwa, ale zobaczymy 😊
Na razie myślę o drugiej ciąży 🥰
Mam nadzieję, że z synkiem będzie nieco łatwiej jak będzie miał rok 🙂
 
W tym "wieku" to moim zdaniem oni (nasze dzici) się po prostu przewracają ;) a nie obracają świadomie :D
Nie wiem, u nas Miruś świadomie i bardzo często się obraca z pleców na brzuszek 😀
Teraz w ogóle protestuje jak jest na pleckach 😅woli jak najdłuższej być na brzuszku i nawet jak nie ma już siły tyle tam leżeć, to narzeka ale na plecy nie chce 😀
Z brzuszka na plecy to nam pare razy się zdarzyło i to raczej było nieświadomie 😉
 
Do dziewczyn z długimi dzieciaczkami: mieszczą Wam się jeszcze dzieci do gondoli bez problemu? Mój syn ma już 65 cm a gondola jest długa na 73 cm 🙈🙈🙈 niedługo chyba bede ja musiała wymienić na siedzisko. Któraś z Was ma ten sam problem?
 
Nie wiem, u nas Miruś świadomie i bardzo często się obraca z pleców na brzuszek 😀
Teraz w ogóle protestuje jak jest na pleckach 😅woli jak najdłuższej być na brzuszku i nawet jak nie ma już siły tyle tam leżeć, to narzeka ale na plecy nie chce 😀
Z brzuszka na plecy to nam pare razy się zdarzyło i to raczej było nieświadomie 😉
Ten wiek to miałam na myśli przed skończeniem 3 msca. Teraz to wiadomo ze większość dzialań jest już celowa 😉😊
 
Do dziewczyn z długimi dzieciaczkami: mieszczą Wam się jeszcze dzieci do gondoli bez problemu? Mój syn ma już 65 cm a gondola jest długa na 73 cm 🙈🙈🙈 niedługo chyba bede ja musiała wymienić na siedzisko. Któraś z Was ma ten sam problem?
Martitta mamy ten sam wózek z tego co pamiętam. Kostek ma juz 70 cm! I na spokojnie jeszcze jeździmy 😁
 
Do dziewczyn z długimi dzieciaczkami: mieszczą Wam się jeszcze dzieci do gondoli bez problemu? Mój syn ma już 65 cm a gondola jest długa na 73 cm 🙈🙈🙈 niedługo chyba bede ja musiała wymienić na siedzisko. Któraś z Was ma ten sam problem?
Jeszcze się mieścimy, ale w kombinezonie na przykład już prawie całą gondolę zajmujemy 😅
Miruś ma 70 cm 😅
Może za miesiąc można będzie na płasko do spacerówki się przeprowadzić, zobaczymy 😊
 
reklama
Dziewczyny, macie jakies ochraniacze na łóżeczko? Ja ostatnio kupilam, bo Olek bardzo sie przemieszcza wokól wlasnej osi😛 i uderzał głową w szczebelki.
 
Do góry