reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

reklama
Może któraś z was też tak ma- dziecko w nocy śpi głównie na mnie, samemu budzi się naprawdę mega często, jedynie ten pierwszy sen samemu jest długi- czekać aż mu przejdzie czy próbować go odkładać? Trochę już mnie ręce bolą 😂
Ooo taaaak 😄 pierwszy sen jest długi, w dostawce. Potem coraz płytszej śpi i się budzi, podkurcza nóżki, przewraca się na 90 stopni w tym łóżku, masakra co się dzieje 🙈🙈 wtedy zabieram do siebie i śpi obok. Nie na mnie, tylko obok, pod pachą. Mogę go przytulić, położyć rękę i wtedy śpi 100 raz spokojniej. 🥰
A wiesz dlaczego ten pierwszy sen jest najdłuższy? Bo proporcja snu głębokiego jest największa właśnie w pierwszym śnie, i im bliżej rana tym płytszej sen, bo dziecko już nie ma tyle faz snu głębokiego... taka ciekawostka. Ja odkładam Mirka do dostawki, ale jeżeli śpi bardzo niespokojnie to oczywiście zabieram do siebie. Zaczęłam nawet karmić w nocy na leżąco 😊
Myślę, że to przejdzie, po pierwsze kiedy gazy ostatecznie przestaną dokuczać po drugie - im starsze dziecko tym więcej faz snu głębokiego 😊
 
Dziewczyny, dwie sprawy mam.

1. Dziecko mi zaczęlo kaszleć ale nie ma gorączki, trochę kataru co jakiś czas ale nie więcej niż np. dwa tygodnie temu. Myślicie że powinnam coś z tym zrobić czy przeczekać?

2. Czy Wasze dzieciaczki łapią już zabawki w rączki? Przeczytałam w jakimś artykule że niby już po drugim skoku dziecko powinno łapać a nasz za bardzo nie łapie. Coś tam czasem chwyci ale nie trzyma tylko zaraz wypuszcza z rączki. Myślicie że to normalne? Mały ma 10,5 tygodnia.
Hej Martitta,
1. Myślę, że nie trzeba się matrwić, bo nie ma gorączki. I tak jak dziewczyny piszą - dzieciaki powinne się jakoś oczyszczać więc kichają i mogą czasami kaszleć. U nas też się zdarza niekiedy.

2. Różne rzeczy piszą w tych artykułach... co dziecko „powinno” robić 🙂 ale to dziecko wie najlepiej, kiedy u niego pojawi się nowa umiętność 🙂 Ja się przestałam martwić, kiedy ma być to i to, bo można zwariować... Według tych artykułów jesteśmy już po trzecim skoku rozwojowym 🙈😄
Miruś (13 tygodni) chwyta zabawki, które wiszą nad nim (na macie lub w huśtawce). Albo na przykład kabelek od suszarki 😄 albo moje włosy, koszulę😄
Z maty na dole zabawki nie bierze oczywiście, tylko chwyta coś w zasięgu ręki i co jest wyżej głowy. Trzyma czasami długo, czasami nie. Ale nie ogląda jeszcze tych zabawek oczywiście, tylko często i zdeterminowanie wkłada je do buzi 😄😄grzechotkę raczej nie chwyta, może jeszcze za szeroka jest, a wiszące zabawki na macie z kółkiem to spoko 🙂
 
A ja mam problem z rzędu tych dziwnych. Młody leci 13 tydzień. Od jakiegos1.5 tyg zauważyłam, że gryzie piąstki i bardzo się przy tym złosci do tego stopnia, ze podrapał dziąsła do krwi paznokciami. Kupilam masc i dużo lepiej ale w wczoraj przy smarowaniu poczułam u góry bardziej z tylu w miejscu czwórki coś ostrego. Wzięłam latarkę i kurde zauważyłam coś bialego i ostrego jakby kawalek zęba. No ale to bardzo mało prawdopodobne przecież. Dziś tez zajrzałam i nadal to jest. Nie jest to afta itp bo jest to twarde i ostre. Miała, która styczność z czymś takim?
 
A ja mam problem z rzędu tych dziwnych. Młody leci 13 tydzień. Od jakiegos1.5 tyg zauważyłam, że gryzie piąstki i bardzo się przy tym złosci do tego stopnia, ze podrapał dziąsła do krwi paznokciami. Kupilam masc i dużo lepiej ale w wczoraj przy smarowaniu poczułam u góry bardziej z tylu w miejscu czwórki coś ostrego. Wzięłam latarkę i kurde zauważyłam coś bialego i ostrego jakby kawalek zęba. No ale to bardzo mało prawdopodobne przecież. Dziś tez zajrzałam i nadal to jest. Nie jest to afta itp bo jest to twarde i ostre. Miała, która styczność z czymś takim?
No jak dla mnie to zdecydowanie ząb
 
A ja mam problem z rzędu tych dziwnych. Młody leci 13 tydzień. Od jakiegos1.5 tyg zauważyłam, że gryzie piąstki i bardzo się przy tym złosci do tego stopnia, ze podrapał dziąsła do krwi paznokciami. Kupilam masc i dużo lepiej ale w wczoraj przy smarowaniu poczułam u góry bardziej z tylu w miejscu czwórki coś ostrego. Wzięłam latarkę i kurde zauważyłam coś bialego i ostrego jakby kawalek zęba. No ale to bardzo mało prawdopodobne przecież. Dziś tez zajrzałam i nadal to jest. Nie jest to afta itp bo jest to twarde i ostre. Miała, która styczność z czymś takim?
Mi się wydaje, że to może być ząb. Są dzieci, u których pierwszy ząbek pojawia się około 3 mies.
Synek ślini się przy tym? Jest katarek? Gorączka? Nie koniecznie muszą być wszystkie objawy, ale raczej dzieciaki się slinią bardzo przy ząbkowaniu
 
Mi się wydaje, że to może być ząb. Są dzieci, u których pierwszy ząbek pojawia się około 3 mies.
Synek ślini się przy tym? Jest katarek? Gorączka? Nie koniecznie muszą być wszystkie objawy, ale raczej dzieciaki się slinią bardzo przy ząbkowaniu
Slini się zjada rączki gryzie je z takim wkurzeniem. Jest marudny. Nie ma gorączki i kataru . Dziąsła są gorące jak dotykam.
 
Jak dziąsła są gorące, to pewnie ząb!
Masz jakiś żel dla niemowląt znieczulający na dziąsła? Albo gryzak, który można ochłodzić? Myślę, że synek się denerwuje, bo ma swędzące dziąsła
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jak dziąsła są gorące, to pewnie ząb!
Masz jakiś żel dla niemowląt znieczulający na dziąsła? Albo gryzak, który można ochłodzić? Myślę, że synek się denerwuje, bo ma swiędzące dziąsła
mam cos takiego narazie daje radę. Na pewno jest z tym żelem dużo lepiej..zestaw gryzaków też ale woli swoją piąstki
 

Załączniki

  • 1601919214302280236951.jpg
    1601919214302280236951.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 54
Do góry