reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

moja tez nie lubi tego smaku i wypluwa. Ale już mam taki patent ze daje jej pipetke i czekam na ten moment jak myśli ze to piers i otwiera buźkę i chce ssać. Ja wtedy szybko pyk i od razu połyka.Robię to na kilka razy żeby nie zakrztusiła się
To dobry pomysł robić na kilka razy, bo mąż odrazu cała pipetkę daje 🙈🙈i ja muszę piersią to z powrotem wkładać do buzi 😅

P.S. Ale szczerze... strasznie nie lubię tych wszystkich symetykonów i że muszę to podawać dziecku 😔
 
reklama
Nie wiem, czy mamy szczęście (czy nie?), ale jak wspominałam wcześniej, u nas Miruś lubi smoczek. Mamy silikonowy - Mam Start 0-2 mies. Jest malutki i jest dla nas czasami ratunkiem, zwłaszcza w aucie 🙂

Słyszałam odwrotnie, że silikonowy smoczek podają do 6 miesiąca, a lateksowy po 6, jak są już ząbki. No ale co położna /lekarz - to opinia 🤷‍♀️
 
Ostatnia edycja:
Nie wiem, czy mamy szczęście (czy nie?), ale jak wspominałam wcześniej, u nas Miruś lubi smoczek. Mamy sylikonowy - Mam Start 0-2 mies. Jest malutki i jest dla nas czasami ratunkiem, zwłaszcza w aucie 🙂

Słyszałam odwrotnie, że sylikonowy smoczek podają do 6 miesiąca, a lateksowy po 6, jak są już ząbki. No ale co położna /lekarz - to opinia 🤷‍♀️

sproboje zamówić ten lateksowy i to już będzie raczej ostatni jaki spróbujemy bo już się wyczerpały pomysły hehe
 
Hej dziewczyny! Dawno mnie tu nie było.


Mój Mikel też od dawna się przewraca z brzuszka na plecki i trzyma prawie główkę sam a ma 6 tygodni. Ja się tym nie przejmuję. Każde dziecko rozwija się inaczej, widocznie nasze pod tym względem szybciej.

Mój też właśnie nie chce smoczka. W końcu się zdecydowałam spróbować jakieś półtora tygodnia temu i tak próbuję od czasu do czasu ale nie chce. Wypluwa a jak mu próbuje kilka razy z rzędu dać to potem już się denerwuje i w ryk. Mi położna mówiła że dzieci wola lateksowe smoczki od silikonowych a my póki co próbowaliśmy tylko z silikonowym bo tylko takie mamy w domu. Może spróbujemy lateksowy. A Ty @Aleks90 z jakiego materiału smoczek podajesz?

Jak tam szczepienia @niunia2324?

@Maria_0701 a próbowałaś blocked feeding? Wysyłam w załączniku na czym polega gdybyś nie wiedziała. Może wypróbuj?

Ja chciałam zapytać te z Was które spia z dziećmi, o to czy wprowadziłyście już rytuały zasypiania w sensie np. kąpiel, masaż, karmienie i spanie codziennie o tych samych godzinach? Czytałam że im wcześniej to się wprowadzi tym lepiej dla dziecka bo czuje się bezpieczniej mając określony rytm. I dużo matek kapie dzieci o 19:00. I tak sobie myślę jak to ogarniają matki ktore chcą żeby ich dziecko spało o 20:00 a dziecko samo w łóżku nie chce spać (nasz póki co budzi się ekspresowo jak nikt z nim nie śpi). Mi się nie uśmiecha chodzić spać o 20:00, zwłaszcza teraz jak dni są dłuższe. A potem z kolei, jak Mąż wróci do pracy, to będzie wracał do domu dopiero o 18:00 i też słabo mieć tylko godzinę dla siebie i już z dzieckiem do łóżka :( jak to u Was wygląda wieczorami? Kładziecie się z dzieckiem czy np. dziecko na Was zasypia w salonie i je kładziecie spać do łóżka dopiero jak same idziecie? (Ja tak póki co robię)

Druga sprawa to to że my też często wstajemy mega późno. Teraz jak obydwoje jesteśmy w domu to czasem nawet do 11:00 się byczymy z Małym w łóżku 🙈 myślicie że powinnismy wstawać wcześniej? Ale chcemy się porządnie wysypiac bo Młody jednak daje w nocy w kość a skoro póki co możemy sobie na to pozwolić... Sama nie wiem 🤷
Hej ;)
A znacie firmy produkujace lateksowe smoczki?
Matko , czy wy też jesteście takie mega wrażliwe? Jeśli chodzi o dzieci?wczoraj na tym szczepieniu wyszlam z gabinetu jak zobaczyłam te szczepionki , wszedł mój M. Ja wyszlam na zewnątrz i ryczalam jak bobr jak słyszałam Kostka jak się drze :(
 
Ja chciałam zapytać te z Was które spia z dziećmi, o to czy wprowadziłyście już rytuały zasypiania w sensie np. kąpiel, masaż, karmienie i spanie codziennie o tych samych godzinach? Czytałam że im wcześniej to się wprowadzi tym lepiej dla dziecka bo czuje się bezpieczniej mając określony rytm. I dużo matek kapie dzieci o 19:00. I tak sobie myślę jak to ogarniają matki ktore chcą żeby ich dziecko spało o 20:00 a dziecko samo w łóżku nie chce spać (nasz póki co budzi się ekspresowo jak nikt z nim nie śpi). Mi się nie uśmiecha chodzić spać o 20:00, zwłaszcza teraz jak dni są dłuższe. A potem z kolei, jak Mąż wróci do pracy, to będzie wracał do domu dopiero o 18:00 i też słabo mieć tylko godzinę dla siebie i już z dzieckiem do łóżka :( jak to u Was wygląda wieczorami? Kładziecie się z dzieckiem czy np. dziecko na Was zasypia w salonie i je kładziecie spać do łóżka dopiero jak same idziecie? (Ja tak póki co robię)

Druga sprawa to to że my też często wstajemy mega późno. Teraz jak obydwoje jesteśmy w domu to czasem nawet do 11:00 się byczymy z Małym w łóżku 🙈 myślicie że powinnismy wstawać wcześniej? Ale chcemy się porządnie wysypiac bo Młody jednak daje w nocy w kość a skoro póki co możemy sobie na to pozwolić... Sama nie wiem 🤷
[/QUOTE]
My mamy już opracowany rytuał wieczorny :)
Kąpiemy Kostka między 20 a 20.30, potem masaż, cała pielęgnacja, wiadomo ;) a potem Małego kładę w ramiona taty, mój M. daje mu butelkę, i po chwili odkładamy Kostka do łózeczka, czasem zasypia w 10 minut czasami ma potrzebę jeszcze piersi, to dostaje i zasypia przy niej ale tak czy siak odkładamy go do łóżeczka, do czasu pierwszej pobudki czyli między 1 a 2, wtedy już ląduje pod pachą do rana, i też ostatnio się potrafimy byczyć do 11 :)
 
Nie wiem, czy mamy szczęście (czy nie?), ale jak wspominałam wcześniej, u nas Miruś lubi smoczek. Mamy sylikonowy - Mam Start 0-2 mies. Jest malutki i jest dla nas czasami ratunkiem, zwłaszcza w aucie 🙂

Słyszałam odwrotnie, że sylikonowy smoczek podają do 6 miesiąca, a lateksowy po 6, jak są już ząbki. No ale co położna /lekarz - to opinia 🤷‍♀️
Moja położna to mówiła bardziej pod kątem tego że lepiej niemowlakom podchodzi lateks niż silikon, w sensie że chętniej ssą te silikonowe.

Co do breast blocking @Maria_0701 to tam chyba bardziej chodzi o to żeby podawać rzadziej te pierś z której dużo wycieka a częściej te z której tak w sam raz. To wtedy ta z której za dużo wycieka zmniejszy produkcję, przynajmniej ja tak rozumiem.

@Aleks ja kojarzę markę Nuk która ma smoczka lateksowe. Tylko że mi położna jeszcze mówiła że lepiej żeby smoczek miał kształt taki jak sutek czyli symetryczny a nie taki jak na zdjęciu które załączam. A ja teraz widzę że wszystkie lateksowe Nuka mają właśnie chyba taki kształt którego moja położna nie polecała ale może coś pominęłam... My na razie sobie odpuściliśmy smoczek.

@niunia2324 taak, mi też jest bardzo ciężko jak Mikel płacze. Pierwsze szczepienia będzie miał pod koniec września bo tutaj się daje dopiero w drugim miesiącu ale już się boje... Chociaż postaram się być dzielna i przy nim być i potem od razu go przytulić jak będzie płakał albo podać pierś. Ale czy będę miała tyle siły w sobie to zobaczymy...

Ja dzisiaj jestem pierwszy raz na wychodnym, siedzę właśnie u fryzjera na balejażu i obcinaniu i modlę się żeby Mąż sobie dał radę bo u nas Mikel karmiony tylko piersią. Ale mam trzy woreczki mleka zamrożonego jakby co, mam nadzieję że chłopaki sobie poradzą.

A jak u Was jest z karmieniem piersią w miejscach publicznych? Zdarzyło się Wam karmić? Tutaj w Hiszpanii często babeczki się nie zasłaniają ani nic i karmią normalnie gdziekolwiek. Ja karmiłam np. w parku albo w przychodni ale się zaslanialam chusta jednak.

Dzięki za odpowiedzi odnośnie rytuałów. Może rzeczywiście po prostu przesuniemy trochę w czasie kąpiel itd. dopóki się Mikel bardziej nie usamodzielni a najwyżej potem jak będzie umiał spać sam to mu przesuniemy do przodu te godziny.
 

Załączniki

  • Screenshot_2020-09-04-17-03-49-786_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2020-09-04-17-03-49-786_com.android.chrome.jpg
    100,9 KB · Wyświetleń: 58
Co do breast blocking @Maria_0701 to tam chyba bardziej chodzi o to żeby podawać rzadziej te pierś z której dużo wycieka a częściej te z której tak w sam raz. To wtedy ta z której za dużo wycieka zmniejszy produkcję, przynajmniej ja tak rozumiem.


A jak u Was jest z karmieniem piersią w miejscach publicznych? Zdarzyło się Wam karmić? Tutaj w Hiszpanii często babeczki się nie zasłaniają ani nic i karmią normalnie gdziekolwiek. Ja karmiłam np. w parku albo w przychodni ale się zaslanialam chusta jednak.

[/QUOTE]
Też tak rozumiem jeśli chodzi o breast locking.
Patrząc na długość karmienia piersią (tak, wszystko mam w apce 🙈), wyszło mi akurat tak, że lewą karmię trochę krótszej niż prawą ostatnie 2 dni. A przystawiałam jak mówiłam 2 razy prawa z przerwą (bo mamy „przeboje” czasami), 2 razy lewa, ale czas karmienia się różnił...Dziś wkładka laktacyjna nie jest aż taka wilgotna, chyba to działa 🙂

Jeśli chodzi o karmieniu w miejscach publicznych, to karmiłam w parku na ławce kilka razy, w centrum handlowe w pokojach dla dzieci i nawet w restauracji raz - koło okna z odwróconym fotelem 👌🏻 🙂 raz musiałam na przystanku (akurat nikogo nie było), bo byliśmy bez samochodu i do domu z parka trzeba było iść jeszcze z 20 minut, to mąż mnie pielucha przykrył i na spokojnie nakarmiłam 🤱
 
Dziewczyny, a jak ogarnia cię zmianę pieluchy w nocy? Ja mam zagwozdkę bo jak Mikel się budzi i płacze że chce jeść to często go takiego płaczącego niosę na zmianę pieluchy i dopiero potem karmię. Wiem że lepiej przewijać po karmieniu ale on mi zasypia jak je a nie chce go budzić specjalnie na przewijanie... Jak Wy to ogarniacie?
 
My zmieniamy pieluchę przed karmieniem... (chociaż synek kupki w nocy już nie robi). Wcześniej robiłam po karmieniu i mieliśmy przez to dłuższy czas „czuwania” w nocy, bo Miruś się oczywiście budził
 
reklama
Do góry