reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

U nas to samo...po południami ciężko wybrać się na spacer, bo ciągle się karmimy.
Dziewczyny powiedzcie proszę jak sobie radzicie z odkładaniem dziecka w nocy do łóżeczka tak żeby się nie obudziło....mam wrażenie ze już próbowałam wszystkiego (opatulanie, kołysanie itp), a Mysię ciągle wybudzają nerwowe ruchy rąk i nóg. Czasem kończy się na tym, że czekam aż zapadnie w głeboki sen, przy okazji ja też zasypiam i budzimy się razem w dużym łóżku...

u mnie dokładanie tak samo ze czasem tak czekam ze budzę się z nią w łóżku i już wtedy tak zostaje. Ale często jak już to biorę ja ok 6 A tak to odkładam do łóżeczka. Ogólnie czekam aż zaśnie przy piersi i najlepiej sama wyjmie albo jej wypadnie czekam jakiś czas żeby zasnęła głębiej i odnoszę. Staram się już wstajac z łóżka tak ja złapać żeby do łóżeczka było tylko szybkie hyc i nie ruszać jej tam za bardzo. Czasem jak się w drodze przebudzi to jeszcze nią lekko lulam na boki a w łóżeczku czasem głaszcze lub klepie po pupce. Tez zauważyłam ze jak ja czasami położę i wracam do łóżka to nagle zaczyna się kręcić i wydawać swoje śmieszne odgłosy. I jak na początku reagowałam tak teraz nie reaguje bo zazwyczaj za chwile zasypia jak nie to oczywiście mnie poinformuje o tym 😀
Na początku tez spaliśmy przy małej lampce bo chciałam ja widzieć i to był błąd bo budziła się co ok 2h a teraz jak zaśnie ok 22 to budzi się 4-5
 
reklama
moja tez mi się tak wygina denerwuje szarpie. Tak jakby chciała złapać w nie łapie i czasem nawet dochodzi udawany płacz. Wtedy biorę ja na siebie zeby się uspokoiła i ogarnęła i zaraz przystawiam znowu. Albo jak oleje te jej wygibasy i czekam aż się uspokoi to dotknie ustami sutka i zasypia 😂
Dokładnie! Ja jeszcze w trakcie karmienia pionizuje, aby się uspokoił i powietrze nam wyszło, wtedy znowu przystawiam... nie za każdym razem tak, ale jest to trochę męczące i dla mnie, i dla synka 😔
Pediatra mówiła, że to znaczy że boli mu brzuch i wypisała Delicol....
 
Dokładnie! Ja jeszcze w trakcie karmienia pionizuje, aby się uspokoił i powietrze nam wyszło, wtedy znowu przystawiam... nie za każdym razem tak, ale jest to trochę męczące i dla mnie, i dla synka 😔
Pediatra mówiła, że to znaczy że boli mu brzuch i wypisała Delicol....

mi zaczęła w trakcie karmienia czasem płakać wyginać się i rzucać nóżkami. Pediatra powiedziała ze może wchodzi w wiek kolkowy i kazała dawać espumisan lub infacol ewentualnie tez delicol. Daje jej z raz dziennie infacol( nie do każdego karmienia) i już tak nie robi. Było to dosłownie może z dwa dni. Czyli to nie kolki
 
I dobrze, jak to nie kolki...🙏 ale symptom jak u nas dokładnie...
My podajemy też Infacol (tylko raczej na noc) + Delicol. Nam pediatra kazała 3
razy dziennie, ale wiem że inni mówią do każdego karmienia podawać. I bądź tu człowieku mądry 🙄
 
I dobrze, jak to nie kolki...🙏 ale symptom jak u nas dokładnie...
My podajemy też Infacol (tylko raczej na noc) + Delicol. Nam pediatra kazała 3
razy dziennie, ale wiem że inni mówią do każdego karmienia podawać. I bądź tu człowieku mądry 🙄

Na opakowaniu chyba jest napisane ze do każdego karmienia. Nam pediatra nie mówiła ile razy dawać. Ale po co dawać aż tak dużo jak to nie kolki. Espumisan chyba jest dwa razy dziennie czy coś takiego ale weź tu licz 25 kropel jak mojej ledwo zdaze dać 5 kropel biogai i są nerwy co ta matka daje 😂
 
No widzisz, a nam lekarz mówiła 3 razy dziennie po południu. Wtedy dzieciaki zazwyczaj czuja się gorzej...

Biogaię akurat może połykać normalnie, ale Infacol nienawidzi.... 😄😄 ja i sama nie lubię go zapachu, ale Miruś aż go wypluwa i wtedy kombinuję jak mu to z powrotem piersią wsadzić 🙈🙈
 
Hej dziewczyny! Dawno mnie tu nie było.

Muszę ja poobserwować ale ona jest taka silna ze już prawie normalnie trzyma glowke rzadko kiedy jej jeszcze poleci 🙈
Mój Mikel też od dawna się przewraca z brzuszka na plecki i trzyma prawie główkę sam a ma 6 tygodni. Ja się tym nie przejmuję. Każde dziecko rozwija się inaczej, widocznie nasze pod tym względem szybciej.
ja to czasem mam wrażenie ze cały dzień siedzę z mala na cycu 🙈 trochę poje w trochę sobie tylko ciumka i przysypia... jak ja odłoże to się budzi. A smoczka nie chce. Masakra
Mój też właśnie nie chce smoczka. W końcu się zdecydowałam spróbować jakieś półtora tygodnia temu i tak próbuję od czasu do czasu ale nie chce. Wypluwa a jak mu próbuje kilka razy z rzędu dać to potem już się denerwuje i w ryk. Mi położna mówiła że dzieci wola lateksowe smoczki od silikonowych a my póki co próbowaliśmy tylko z silikonowym bo tylko takie mamy w domu. Może spróbujemy lateksowy. A Ty @Aleks90 z jakiego materiału smoczek podajesz?
U nas jeszcze pojawia się drżenie brody, a mamy skończony 11 tydz. Jutro szczepienia 😨😨😨 podpytam o to przy okazji.
Jak tam szczepienia @niunia2324?
Dzięki za odpowiedź. Właśnie tak robię, trochę do pieluszki najpierw puszczam... czasami to działa, czasami przystawiam do prawej piesi. Oczywiście nie za każdym razem tak się zdarza, ale przez ten płacz na piersi, wyginanie i prężenie się nie mogę do końca cieszyć się karmieniem piersią 😔😔
@Maria_0701 a próbowałaś blocked feeding? Wysyłam w załączniku na czym polega gdybyś nie wiedziała. Może wypróbuj?

Ja chciałam zapytać te z Was które spia z dziećmi, o to czy wprowadziłyście już rytuały zasypiania w sensie np. kąpiel, masaż, karmienie i spanie codziennie o tych samych godzinach? Czytałam że im wcześniej to się wprowadzi tym lepiej dla dziecka bo czuje się bezpieczniej mając określony rytm. I dużo matek kapie dzieci o 19:00. I tak sobie myślę jak to ogarniają matki ktore chcą żeby ich dziecko spało o 20:00 a dziecko samo w łóżku nie chce spać (nasz póki co budzi się ekspresowo jak nikt z nim nie śpi). Mi się nie uśmiecha chodzić spać o 20:00, zwłaszcza teraz jak dni są dłuższe. A potem z kolei, jak Mąż wróci do pracy, to będzie wracał do domu dopiero o 18:00 i też słabo mieć tylko godzinę dla siebie i już z dzieckiem do łóżka :( jak to u Was wygląda wieczorami? Kładziecie się z dzieckiem czy np. dziecko na Was zasypia w salonie i je kładziecie spać do łóżka dopiero jak same idziecie? (Ja tak póki co robię)

Druga sprawa to to że my też często wstajemy mega późno. Teraz jak obydwoje jesteśmy w domu to czasem nawet do 11:00 się byczymy z Małym w łóżku 🙈 myślicie że powinnismy wstawać wcześniej? Ale chcemy się porządnie wysypiac bo Młody jednak daje w nocy w kość a skoro póki co możemy sobie na to pozwolić... Sama nie wiem 🤷
 

Załączniki

  • Screenshot_2020-09-04-09-50-09-766_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2020-09-04-09-50-09-766_com.android.chrome.jpg
    214,8 KB · Wyświetleń: 53
No widzisz, a nam lekarz mówiła 3 razy dziennie po południu. Wtedy dzieciaki zazwyczaj czuja się gorzej...

Biogaię akurat może połykać normalnie, ale Infacol nienawidzi.... 😄😄 ja i sama nie lubię go zapachu, ale Miruś aż go wypluwa i wtedy kombinuję jak mu to z powrotem piersią wsadzić 🙈🙈

moja tez nie lubi tego smaku i wypluwa. Ale już mam taki patent ze daje jej pipetke i czekam na ten moment jak myśli ze to piers i otwiera buźkę i chce ssać. Ja wtedy szybko pyk i od razu połyka.Robię to na kilka razy żeby nie zakrztusiła się
 
Hej dziewczyny! Dawno mnie tu nie było.


Mój Mikel też od dawna się przewraca z brzuszka na plecki i trzyma prawie główkę sam a ma 6 tygodni. Ja się tym nie przejmuję. Każde dziecko rozwija się inaczej, widocznie nasze pod tym względem szybciej.

Mój też właśnie nie chce smoczka. W końcu się zdecydowałam spróbować jakieś półtora tygodnia temu i tak próbuję od czasu do czasu ale nie chce. Wypluwa a jak mu próbuje kilka razy z rzędu dać to potem już się denerwuje i w ryk. Mi położna mówiła że dzieci wola lateksowe smoczki od silikonowych a my póki co próbowaliśmy tylko z silikonowym bo tylko takie mamy w domu. Może spróbujemy lateksowy. A Ty @Aleks90 z jakiego materiału smoczek podajesz?

Jak tam szczepienia @niunia2324?

@Maria_0701 a próbowałaś blocked feeding? Wysyłam w załączniku na czym polega gdybyś nie wiedziała. Może wypróbuj?

Ja chciałam zapytać te z Was które spia z dziećmi, o to czy wprowadziłyście już rytuały zasypiania w sensie np. kąpiel, masaż, karmienie i spanie codziennie o tych samych godzinach? Czytałam że im wcześniej to się wprowadzi tym lepiej dla dziecka bo czuje się bezpieczniej mając określony rytm. I dużo matek kapie dzieci o 19:00. I tak sobie myślę jak to ogarniają matki ktore chcą żeby ich dziecko spało o 20:00 a dziecko samo w łóżku nie chce spać (nasz póki co budzi się ekspresowo jak nikt z nim nie śpi). Mi się nie uśmiecha chodzić spać o 20:00, zwłaszcza teraz jak dni są dłuższe. A potem z kolei, jak Mąż wróci do pracy, to będzie wracał do domu dopiero o 18:00 i też słabo mieć tylko godzinę dla siebie i już z dzieckiem do łóżka :( jak to u Was wygląda wieczorami? Kładziecie się z dzieckiem czy np. dziecko na Was zasypia w salonie i je kładziecie spać do łóżka dopiero jak same idziecie? (Ja tak póki co robię)

Druga sprawa to to że my też często wstajemy mega późno. Teraz jak obydwoje jesteśmy w domu to czasem nawet do 11:00 się byczymy z Małym w łóżku 🙈 myślicie że powinnismy wstawać wcześniej? Ale chcemy się porządnie wysypiac bo Młody jednak daje w nocy w kość a skoro póki co możemy sobie na to pozwolić... Sama nie wiem 🤷

mam wrażenie ze chyba już mam wszystkie kształty smoczków. Ale lateksowego chyba nie próbowałam. Muszę poszukać jaki to będzie np.
czasem łapie dwa rodzaje jeden lovi silikon a drugi bibs kauczuk. Ale mamy tez inny kształt bibs to jego nie chce. Ogólnie jak jej włożę tak o żeby pociumkala zamiast pierś to krzywi się jak tylko dotknie jej języka 😂 a łapie je tylko w momentach już mega płaczu jakby ze zmęczenia jak Np wkładamy ja do auta i zanim ruszymy to bywa ryk.
Macie dziewczyny jakieś smoczki lateksowe ?
 
reklama
Hej dziewczyny! Dawno mnie tu nie było.


Mój Mikel też od dawna się przewraca z brzuszka na plecki i trzyma prawie główkę sam a ma 6 tygodni. Ja się tym nie przejmuję. Każde dziecko rozwija się inaczej, widocznie nasze pod tym względem szybciej.

Mój też właśnie nie chce smoczka. W końcu się zdecydowałam spróbować jakieś półtora tygodnia temu i tak próbuję od czasu do czasu ale nie chce. Wypluwa a jak mu próbuje kilka razy z rzędu dać to potem już się denerwuje i w ryk. Mi położna mówiła że dzieci wola lateksowe smoczki od silikonowych a my póki co próbowaliśmy tylko z silikonowym bo tylko takie mamy w domu. Może spróbujemy lateksowy. A Ty @Aleks90 z jakiego materiału smoczek podajesz?

Jak tam szczepienia @niunia2324?

@Maria_0701 a próbowałaś blocked feeding? Wysyłam w załączniku na czym polega gdybyś nie wiedziała. Może wypróbuj?

Ja chciałam zapytać te z Was które spia z dziećmi, o to czy wprowadziłyście już rytuały zasypiania w sensie np. kąpiel, masaż, karmienie i spanie codziennie o tych samych godzinach? Czytałam że im wcześniej to się wprowadzi tym lepiej dla dziecka bo czuje się bezpieczniej mając określony rytm. I dużo matek kapie dzieci o 19:00. I tak sobie myślę jak to ogarniają matki ktore chcą żeby ich dziecko spało o 20:00 a dziecko samo w łóżku nie chce spać (nasz póki co budzi się ekspresowo jak nikt z nim nie śpi). Mi się nie uśmiecha chodzić spać o 20:00, zwłaszcza teraz jak dni są dłuższe. A potem z kolei, jak Mąż wróci do pracy, to będzie wracał do domu dopiero o 18:00 i też słabo mieć tylko godzinę dla siebie i już z dzieckiem do łóżka :( jak to u Was wygląda wieczorami? Kładziecie się z dzieckiem czy np. dziecko na Was zasypia w salonie i je kładziecie spać do łóżka dopiero jak same idziecie? (Ja tak póki co robię)

Druga sprawa to to że my też często wstajemy mega późno. Teraz jak obydwoje jesteśmy w domu to czasem nawet do 11:00 się byczymy z Małym w łóżku 🙈 myślicie że powinnismy wstawać wcześniej? Ale chcemy się porządnie wysypiac bo Młody jednak daje w nocy w kość a skoro póki co możemy sobie na to pozwolić... Sama nie wiem 🤷
Hej Martitta, dzięki! 🥰 Nie słyszałam nigdy o tym, ale intuicyjnie to już zrobiłam 😅, staralam się maksymalnie opróżnić jedna pierś (na przykład 2 razy przystawiam do prawej, 2 razy do lewej). Czasami jest lepiej, ale jak wspominałam, czasami się denerwuje i wygina... będę próbowała dalej.

Jeśli chodzi o rytuałach wieczorem, to mamy mniej więcej: spacer - karmienie - trochę czuwania - kąpiel - karmienie - sen. Główną dla mnie jest kolejność „kąpiel - karmienie - sen”. Wprowadziliśmy to od samego początku, ale dzieci chyba dopiero od 6tyg. zaczynaja potrzebować takich rytuałów.
W zależności o której karmiliśmy się, kąpiel robimy około 20-00 - 20-30.
Wtedy sen mamy od mniej więcej 21-00-21-30. Zależy od Pana nastroju 😅 Miruś zasypia oczywiście na mnie i trzymam go jeszcze z 20 minut, potem odkładam do dostawki.
Ja nie mogę spać o 20-00, a 21-30 już brzmi o wielu lepiej 🙂 staram się kłaść razem z Mirkiem, bo nasz pierwszy sen chociaż i jest najdłuższy w nocy, ale on nie potrafi jeszcze spać 6 godzin bez przerwy. Zwykle 3,5-4. Rzadko 5. A ja się dobrze wysypiam jak kładę się do 22 🙂
 
Do góry