reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Aniek Camilia jest na ząbkowanie. To taki homeopatyczny lek stosunkowo delikatny dla takiego małego człowieka. Minusem jest cena bo kosztuje około 20 zł, a w opakowaniu jest 10 dawek, więc trochę tego idzie... Ogólnie pomaga więc mogę płacić [emoji5]

Moja śpi tylko w pajacu, nawet kupiłam na zimę spiworek taki bez rękawów, ale u nas sie nie sprawdza (jeśli któraś mama chetna to sprzedam [emoji6])

Aha u mnie każda zmiana na buzi smarowana była bepanthem i zawsze pięknie schodziło po max 2 dniach.

Moja Mała jak kaszle to sie śmieje. Nawet jak w trakcie płaczu się zakrztusi to z usmiechem na twarzy i zaraz znowu zaczyna płakać. Taki ten kaszelek dla niej śmieszny

Pumelova mamy bardzo podobny plan drzemek [emoji5]

Daje któras mama kaszki holle?

Chybra moja też nie toleruje żadnego smoka. Używa ich jak gryzaków tzn gryzie ten plastik twardy[emoji53]

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny bezsmoczkowych i bezbutelkowych dzieciaczków w czym bedziecie podawać maluchom wodę do picia? Bo ja się zastanawiam nad jakimś bidonem, ale póki co nke wiem na jaki się zdecydować macie może jakieś sprawdzone?
Widziałam ten kubeczek doidy ale nie wiem czy nie wolałabym jednak czegoś uniwersalnego i do domu i na spacer

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ewella idźcie lepiej sprawdzić. Daj znać co z Iga.

Abed u mnie pediatra wychodzi z założenia że skoro drugie to wiem co i jak :-/ a tak jak piszesz zmieniło się trochę. Ja narazie podałam marchewkę, ziemniaka i dynię i zastanawiam się co dalej.
Abed a ten gluten to od skonczonego 6 miesiąca?
Jeśli któraś ma jakiś schemat jak podawać to podeslijcie.
Bo np wg słoiczków jakbym chciała iść dalej to już jest zupa jarzynowa z tych początkowych a tam widziałam w składzie u por i kalafior się przy okazji znajdzie.

Kasia coś w tym jest że kp to w dużej mierze karmienie na żądanie i ciężko czasami o plan dnia. Tak jak dziś zamiast wyjść gdzieś bo mąż w domu to od 8 jest wiszenie na cycusiu :-/

Agniesia ja bym chyba już się wycofała, ewidentnie kobieta coś kombinuje.
 
Misia z tym ze usiadł to super! Kuba na razie tylko przy karmieniu sie podciąga do siadu. Ale sie chwieje :D

Agniesia powiedziałabym babie co o niej mysle.

Tez chetnie sie podepnę pos schemat.
Mi pediatra mowila, ze gluten podawać przez miesiac po 2g dziennie. Ze sa jakies ciasteczka takie? Zeby od nich zaczac. I ze w tym czasie nie wolno nic innego-nowego podawać. I bacznie obserwować.

Juz niecały tydzien jestesmy na hippie ha. I tak: początkowo kupa 4 razy dziennie przez dea dni. Teraz juz normalnie 1-2. Musiał sie przestawić. Poprzednio jak był na hipp ha to robił zielone. Teraz sa żółte. Konsystencja raczej ok, ChoxiaZ dzisiaj jak mu zmieniałam pieluchę to dorobił troche wodnistej. Ale nie ze sama woda mu leciała, wiec mysle, ze to tez ok.
Jedyny minus to częste głośne i mega śmierdzące bąki. czasem na luzaku czasem z płaczem. Ale na nutramigenie tez tak bywało. No i troooche mniej ulewa. Plan jest taki, ze oddam za kilka dni kupę do badania. Jak bddzie trzeba to skonsultujemy z lekarzem. Jak nie przestaną mnie martwić śmierdzące bąki to tez ;p i pobędziemy jesCZe na nim, a po 6 miesiącu wjeżdża mleko 2 i wyedy próbujemy z normalnym hippem. Chociaz to tez zobaczymy, bo podobno zeby przejść na mleko nr 2 to nie wystarczy, ze jest skończone 6 miesięcy, ale ze 2 z 5 posiłków powinny byc w całości zastąpione. Chociaz nie wiem jka ilością. Bo np wczoraj zrobiłam mu kaszkę hipp wg instrukcji i zjadł polowe. A słoiczek to nie wiem ktora wielkosc jest traktowana jako 1 posilek


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Wygadam się Wam... maluszek od momentu ospy łapie choroby . Teraz ma biegunkę od poniedziałku i kaszle jeszcze bardziej niż przed antybiotykiem... zaczyna się też katar. Oczywiście byłam u pediatry i dzisiaj znowu mamy wizytę. Wczoraj mały miał prześwietlenie klatki piersiowej i dzisiaj odbiore opis. Mam już dosyć tego wszystkiego... jest mi tak przykro... maluszek nie chce jesc. Robię mu 60 ml i z wielkim trudem czasami zje. Wczesniej 150-160 bylo mu mało. I do tego wszystkiego po waszych wpisach zwróciłam uwagę że mój synek przekreca się tylko na jedna stronę. Mamy skonsultować się z fizjoterapeuta. Zarzucam sobie że zbyt późno to wylapalam jako problem...

1 grudnia w piątek byłam u koleżanki i tak przeżywała że mały tyle mleka pije i że nosi pieluchy 4 i jest duży bo jej córka ma 1.5 roku i nosi ten rozmiar co Igorek.... i od niedzieli 3 grudnia zaczął mniej jeść i zaczęły się choroby. Jakby klątwa... Może to głupie ale mam takie wrażenie...
 
Inka - biedna Ty z tą ospą ;(. My dzisiaj też do fizjoterapeuta bo nie chce się nam przewraca na boki i na brzuch. Z brzucha chętnie robi obroty. Z tym jedzeniem to tak jak mówisz jakieś fatum. Mam wrażenie, że też też mniej je i częściej się budzi przez to. :( także wspieramy się!!
 
Inka nie zbyt pozno! Tak naprawde do 6 miesiaca wszystko sie moze wyrównać samo.

Po 2. Z ta klątwa to wcale nie głupie... jak my mielismy gorszy czas, to tez tak pomyslałam, jak znajomi nam zawsze mówili „heee teraz to zobaczycie jak to jest!” Wiec ja Cie rozumiem.
Bardzo Ci wspolczuje tego, co sie dzieje. Ale jestem pewna, ze ju niedługo wszystko sie wyprostuje [emoji173]️ jesteście pod kontrola, wiec na pewni wszystko bedzie ok!


Dziewczyny, mi Kuba tez ostatnio duzo mniej jadł. Do tego stopnia, ze przez dwa tyg przytył 100g. Moze taki okres. Kurczę No jest nas tu sporo. Dzieci w tym samym wieku. I w podobnym czasie podobne problemu, wiec to naprawde musi byc normalne, bo nie wierze, ze WSZYSTKIE mamy dzieci z problemami... ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Monti ja kupuje narazie ten kubek doidy a teraz daje z łyżeczki. Mam kubek ze słomka jeszcze ale to nie wiem kiedy dzieci umieją juz z takiego pic ?

Karuzela właśnie byliśmy u lekarza on nic mie widzi zeby byla chora, zrobiliśmy crp i morfologie wyniki mam mu przesłać i zobaczymy.

Inka to dla Was też duzo zdrówka :* daj znać co powie lekarz. A tak jak pisze Ola, cwiczeniami wszystko nadrobi spokojnie :*
 
Moonti ja będę podawać Holle i Nominal zaraz będę zamawiać właśnie :) podobno dobry bidon pod kątem logopedycznym to b.box ja będę go kupowała bo jest ciekawy ale na razie chyba za wcześnie.

Mi prdiatra z kolei mówił że wprowadzanie glutenu po lyzeczce przez miesiac to stara szkola i juz sie tak nie robi bo badania wykazaly ze to bez sensu. Tez z reszta czytalam o tych badaniach nie pamietam gdzie u jackowskiej albo matki wariatki.

Zaraz lecimy z Hanką do ciotki kosmetyczki na brwi [emoji7] oj będzie młoda wytulana [emoji28]




Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Judith No wlasnie tez mi sie to wydaje bez sensu. Zwłaszcza w przypadku, gdy żadne z nas nie ma takich problemow. Bede robic po swojemu :D teraz zreszta tez jie do konca ide schematem. No trudno ;p


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry