reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Emol jak mówiłam mojej teściowej że zamierzam iść z młodą do fizjo bo widzę że się krzywi to patrzyła na mnie jak na ufo.Bo wiesz...niewygodnie jest mieć wnuczke której coś dolega, to jest pokolenie, które woli przemilczeć pewne sprawy.Kiedyś nie było takich specjalistów i dlatego mnóstwo dorosłych z roczników 80 i starszych ma wady postawy, skoro da się teraz temu zapobiec to nie wiem skąd ta niechęć osób "starszych".Wydaje mi się, że to trochę też zazdrość, wiedza o dzieciach jest teraz bardzo obszerna-kiedyś dzieci chowano, byle by przebrać i nakarmić, nie poświęcało się dzieciom tak czasu jak teraz i może to starsze pokolenie kobiet zazdrości tym młodszym że np jesteśmy lepszy mi matkami.Moja mama np już puściła Emili 2 teksty, które mi się nie spodobały i od razu jej o tym powiedziałam.Pierwszy to taki :ta twoja mama to zupełnie o tobie nie myśli (bo zapomniałam wziąć rumianku), a drugi: jak tylko zaczniesz mówić to napewno będziesz się na mamę skarżyć babci.Jakby była zazdrosna że jestem lepszą mamą od niej i musiała mi dogryzc.

Napisane na ASUS_Z00VD w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Kasia tez slysAlam
Podobne teksty. WsYstko w ramach zartu, ale ja tego tak nie odbierałam. Zwłaszcza ze mielismy maga ciężkie początki i naprawde czułam sie ch*** matka. Takie zartu nie pomagały...


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Misia12 - smarowalam ząbki żelem i nic to nie dało. Dzisiaj dostaje samo mleko i dziecko inne... zobaczymy jak wieczorem.

U mnie też teksty typu Oki jak urosniesz to będziesz się tylko babci słuchał bo mama to gada głupoty i się na niczym nie zna... niby żart, ale już czerwona lampka się zapala... albo jak mamy nie będzie to i tak będziemy po swojemu robić... (czyli po babcinemu).

Byłam u fizjoterapeutki. Pogratulowała i kazała już nie przychodzić chyba, że cos nas zaniepokoi.

Przekazała mi takie informacje :
1. Dziecko ma prawo się rozwijać w swoim tempie i to czy zaczyna wcześniej czy później od innych jeżeli nie przekracza to czasu 3 miesięcy to jest w granicach normy.
2. Dzieci, które są bardzo ruchliwe na brzuchu i ogolnie takie "pobudzone" i ciekawski wszystkiego, zazwyczaj później zaczynają siadać koło 10 miesiąca. Tak naprawdę całkiem takie siadanie typowe, że z brzucha sam się dźwiga do siadu i bezproblemowo trzyma postawę to po 7 miesiącu a nie tak jak piszą, że 6 miesiąc bo wtedy sam się dźwiga, ale nie i siedzi.
3. Podłoga do z mata, dywanikiem jest najlepsza do ćwiczeń.

Teraz na prośbę Pumelovej info od doradczyni laktacyjnej odnośnie diety:

1. Przed ukończeniem 6 m.ż. można wprowadzać warzywa i kaszki. Kolejność w jakich powinny być podawane warzywa : marchew, ziemniak, dynia, brokuł, kalafior pietruszka, seler, burak fasola, groszek, bób
Kaszki: kukurydzianą, ryżowa, jaglana, gryczana a z glutenowych : manna, kuskus, makarony, lane kluski

2. Po 6 m.ż. skończonym wprowadzamy mięsko, ryby, tłuszcze i owoce.
Mięso : królik, gołąb, indyk kurczak (Ale tutaj uważać bo teraz większość na paszach z hormonami jest hodowanych . :(), cielecina ryba a na samym koncu mieso czerwone bo jest ciezkostrawne.
Tłuszcze : oliwa z oliwek i olej rzepakowy
Dopiero po 10 m.ż - inne tłuszcze np. Masło

3. Od 10 m.ż. nabiał- serek biały, twarożek, jogurty.

4. Owoce : jabłko, banan (tu różne szkoły niektórzy dają na koniec), gruszka, śliwka (można wcześniej suszona dać jak zaparcia wystepuja), brzoskwinia, morela borówka. I owoce bardziej jako podwieczorek a nie jedno z dań plus Flips (taki chrupek).

5. A do picia uczyć dziecko picia wody a nie soczków z cukrami i nie wiadomo czym. Należy uczyć dzieci nawyku picia wody.
W ogóle zwrócono mi uwagę, aby dokładnie czytać składy i szukać produktów o jak najmniejszej ilości (A najlepiej wcale) dziadostwa.

I to by było na tyle :)
 
Emol, obcinam półokrągło i jest ok. Brawo dla Arturka! [emoji4]

Inka, zdrówka dla maluszka.

My mamy problem, bo młody nie chce pić z butli. Poszliśmy do kina, został z moją mamą. Odciągnęłam mleko, mama mu podgrzala, ale on nie chciał, tylko ciamkał sobie dla zabawy.. to już druga sytuacja taka. Nie jadł ponad 4h, a to dużo jak na niego, bo zwykle je co 1,5-2h... nie wiem co to będzie. Zaczynam bać się rozszerzenia..

Jestem w szoku jak czytam co wasze mamy/teściowe mówią... Ja na szczęście mam fajne i miłe babcie. Ani moja mama, ani teściowa nie rzucają takimi tekstami, nie wtrącają się. Mam chyba szczęście

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Badania wyszły dobrze, więc nie wiem skad gorączka bo popoludniu znowu 38...
Dałam jej Camilie też no to przestała marudzić.
Misia ogólnie oprócz gorączki to nic jej nie jest, tzn. Robi więcej kup ale takich małych, marudna jest i chce na ręce, ale je tak jak zawsze nie mniej.

Ja co usłyszałam od teściowej kiedyś to mówiła " będziesz przychodziła do mnie i skarżyła na mamę co Ci robi" jak mówiła do Igi, to jej odpowiedziałam mówiąc do Igi, że "mama Ci nic nie robi, nie będziesz miała co mówić"
 
Mamusia muminka wielkie dzięki za te info.Niedawno dostałam kaszke,marchewkę i książeczkę o rozszerzaniu diety z bobovita.Baardzo fajny ten podręcznik i przekazuje też takie info jakie ty podalas.Ale ty to lepiej zrobiłaś bo podałaś konkretne przykłady nie oparte na słoiczkach.Zaraz sobie twój post gdzieś zapisze albo skopiuje:)
Wiecie z tymi tekstami to faktycznie nas ranią ale nie zdają sobie sprawy jak dzieciom mącą tym w głowach.Wyobrażacie sobie jakby coś takiego powiedziały 2 letniemu dziecku?że mama o nim nie myśli itp?? Przecież takie dzieci już dużo rozumieją...[emoji53]

Napisane na ASUS_Z00VD w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry