reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Mam ta ksiazke, mysle ze warto przeczytac (sa tam fajnie rozrysowane rozne scenki "z zycia wziete" i sposoby rozwiazywania w danych sytuacjach problemow/konfliktow). Tych samych autorek jest tez ksiazka dla rodzicow nastolatkow "jak mowic do nastolatkow zeby nas sluchaly....".
W piatek zamowilam wlasnie ksiazke tez tych autorek "rodzenstwo bez rywalizacji", jak dojdzie i przeczytam, to dam Wam znac czy warto:)

To daj znac jaka jest ksiazka, jestem ciekawa opinii ;-)
 
reklama
Aga no dokladnie taka sama metida i fakt wiem ze niebpowinnam.sie dac ze robie za.niego ale on mnie tak wkurza a jak.kazalam mu prasowac to owszem prasowal ale ch6ba specjalnie zapraswywal faldy i niby niechcacyvtrzymal za dlugo na materiale bo sie zagapil.lub zamyslil tylko nie przewidzialz e to nie zadziala bo zelazko parowe samo dostosowalo tem.do jego zabiegow a prasowal tylko swoje wiec jak mial tak chodzil;)
Chyba czas na jakis poradnik choc jakos nigdyvw niebnie wierzylam.
Lilith gratuluje tak ogarnietego 2 latka. Sam robi spanie i rok bez pieluch szacun kobieto.[emoji106]
No i tak jak mowiciebw starszej siostrze mozna szukac pomocy ale w chlopaku to zapomnij tylko patrzy jakby tu sytuacje wykorzystac wrrr
Pola dziekuje ;) jade do lasu to jakoby co powyrzucam.towarzystwo niech grzybow szuka albo sama pojde sie dotlenic damy rade :)
Wlasnie dojezdzam 4 i pol godziny drogi za mna cale szczescie mlody spi cala droge starszy zreszta tez ;)ale jeden przystanek na stacji to wyczyn :)
Ewcia z wlasnego doswiadczenia powiem ze ... komputer z grami to moech sobie kupi sam im.pozniej tym lepiej a najlepiej w ogole ;)

f2w3rjjgvtrkt7iq.png
 
Dobrze wiedziec, fajnie jak personel jestvw sklepie pomocny, bo samemu mozna sie pogubic, jak tak duzo wozkow jest do ogladania. Ja na razie nie bede sie tam wybierac, piszesz ze wiekszosc wozkow tam jest polskich, one zwykle sa dosc ciezkie i masywne, ja szukam czegos bardziej kompaktowego i lekkiego.

Wendy udanych ferii (mimo wszystko).
Dziewczyny nie straszcie tymi dorastajacymi nastolatkami, bo strach sie bac:errr:;) ja mam juz oznaki buntu wszelakiej masci u 4,5 latki

Ewcia3004 Twoj synek to aniolek doslownie:) musze moja coreczke troszke pomotywowac, to moze tez zacznie odkurzac sama (jak odkurzam, to czasem ns chwilke dla zabawy cos odkurzy, ale nie jest to na powaznie i jako obowiazek):)
O tak! Tez robilam blizniakom taki mix.
MM plus kaszka i do tego owocowy mus gerbera...[emoji5]

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie poddawaj się Wendy!
Jeżeli On nie reaguje na Twoje prośby, Ty nie reaguj na jego.
Spróbuj wspólnie z nim coś przygotowywać (śniadania, obiady, kolacje), a jeżeli nie chce Tobie pomoc, to niech sam sobie zrobi [emoji6] -Ty w tym czasie zajmij pozostałymi członkami Rodziny. Rączki ma, nóżki też, a główka prędzej czy później też zacznie odpowiednio zatrybiac.
 
Dziewczyny coś ostatnio jestem taka beksa. Oglądając film i wzruszam się albo jak widzę bobasa to też. Kiedyś tego nie miałam. Pewnie przez hormony. . .
Jutro jadę do ojca na obiadek ale fajnie nie muszę gotować :rolleyes:
zamówiłam kilka ciuszkow na allegro jak przyjdą to pochwalę się :) i w biedronie kupiłam kocyk w jakieś misie za 22 zł. Na allegro są owiele tańsze witaminy dla nas:cool2: za pregna plus w aptece placilam 47 zl 30 tabletek a na allegro 2×30 62 zl z przesyłką. To jest 32 zl taniej. Masakra jak apteki zarabiają.
Czuję że dzisiaj znowu problem z zaśnięciem. . .
Buziaki dla Was.
 
Inka - no niestety.. Rynek farmakologiczny rządzi się jak mu się chce.
Ja za tydzień może coś zacznę kupować (w środę może już nabiore większej pewności co do płci [emoji6]) [emoji3].

Na spanie polecam cieplutkie mleczko - w poprzedniej ciąży taki ciepły kubek ułatwial mi zasypianie.


Katanka, Pola - chyba się skuszę na te pozycje poradnikowe [emoji5]. Dzięki za info.
 
Aga mleko nie pomaga. Zazwyczaj jest problem z zaśnięciem jak nie ma męża. Gdy idziemy spać razem to przytuli i jest ok:rolleyes: Bede 3mać kciuki za środę :) jejku ja dopiero zobaczę dzidzie za 2 tygodnie. A lekarz pytał czy wytrzymam miesiąc bez usg. Mogłam powiedzieć że nie. :oo:
 
Kasia UK, NorthWest. Ty też UK?

Integra no niestety.. Choć u mojej wygrywają grafty i tworzenie grafiki komp nad minecraftem. Ale był czas mega szału.. I xboxa nie odstepowala w wolnej chwili..

Wendy ale mnie rozbawilas. Powagą.
Coś jakbym o swojej czytała, taka niby nie poradna.. Ale wiesz.. Jak czasem się mili, to lyta co pomoc czy coś chce etc ale jak to robi.. I ile czasu to trwa..
Ma stałe obowiązki, jak np.kuweta. To jak ja zapytam, kiedy robiła to nie pamięta albo sprząta z wierzchu i uważa, że gotowe marnujac przy tym nie taki żwir bo nawet czystego nie zrzuca..
U nas nie ma fb na szczęście jeszcze. Tylko czekać aż ruszy do następnej szkoły..


Ewcia, właśnie u nas problem polega na tym, że córka im starsza tym gorsza. Ona mając 3-4 lata robiła sama śniadanie, szykowala się do,przedszkola/ szkoły, była przylepiona do mnie by pomóc tu i tam. Tak chyba do hmm ja wiem 6 roku życia, później z czasem coraz gorzej i gorzej..

Co do ogarniania, tk fajna technikę przevzytalam na stronce gdzie jest też opis techniki 1 2 3. Chodzi o finansowa zapłatę ale moim zdaniem mądrze wymyślona, podrzucę linka jutro.


Wendy Judy zaczęła jeszcze szybciej latać bez majtow. I też była zaradna ake nie tak hmm myslaca jak syn. On jest bardzo rozwazny, jakby myślał czy jego działanie ma sens i pojetny. Od pół roku luczy do 10 zna alfabet calutki, teraz już czyta proste wyrazy. Niesamowity. I uwierz, Judi tez bylaaa zaradna. Teraz to gorzej niż dwie lewe ręce. A jak zwracasz jej uwagę to rany,, tak się puszy.. Nie odpowiada wogole bo nie wie co powiedzieć albo zaś coś gada pod nosem.. A sorry czy, że się pomyliła tomw życiu. Zwali na Ciebie haha.
Udanych feri kochana :)

Aga to nie reagowanie nie wiele u nas np.daje. Młoda taka obrazona, ze jeju. Ona jak coś mowie, nigdy nie słyszy niby,, próbowałam tego samego i pff. Ona też lubi być miła kilka dni a potem, jak to mówi, jej nie wychodzi :)

Inka powodzenia z zaśnięciem. Tez jestem placzluwa..zależnie od okresu..
 
Hejka dziewczyny,

Nie było mnie dawno, ale nawet nie chce wspominać kończącego się tygodnia [emoji58]

Dziś na usg polowkowym mój synek prezentował się doskonale, wszystko jest oki [emoji2] jutro jedziemy do Białki na tydzień, więc będę miała w końcu chwilkę czasu.

Dobra nocki

Ps. Ale mały kopie, jak tu zasnąć
 
reklama
Dzień dobry :)
Przeczytalam kilka ostatnich stron bo na więcej nie mam siły. Samopoczucie do bani, przeziębienie mnie dopadło, katar straszny i od dwóch dni bardzo cierpię :sad::sad: Odezwała się stara choroba z przed 6 lat - zwapnienie mięśnia ramienia. Jest to ból niesamowity, do tego ruszyć nie da się ręką. Leki, które wtedy brałam niestety odpadają bo w ciąży nie można ich brać. Paracetamol nie działa jak powinien ale mam maść i naturalne lekarstwo z użyciem octu winnego. :tak:

Z miłych rzeczy to wczoraj mąż był u jednej pani, która napisała do mnie ,że ma na zbyciu ciuszki po córkach i kilka rzeczy. Więc kupiłam jej dziewczynkom po lalce bo ja to nie lubię tak z pustymi rękoma. Gdy małż wrócił to mnie zatkało. Przywiózł nie tylko 3 kartony ciuchów ale łóżeczko, wanienka, bujaczek, zabawki i wózek dla bliźniat z gondolami i siedziskami do spacerowki!!!:szok::szok::szok:
Totalnie w szoku i mega szczęśliwa, że są jeszcze tacy ludzie. Mąż chciał zapłacić ale nie chcieli ani grosza.
Także tylko muszę kupić butelki, smoczki, pieluchy i foteliki samochodowe i mam komplet :tak:

Przepraszam, że tak tylko o sobie. Obiecuję poprawę!!!
Miłego dnia Brzuchatki :yes:
 
Do góry