reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Aha super wypoczynek udanego urlopu :)
Aga wow sliczne te Wasze wyroby :)haha Twojego M troche rozumiem ;) w nowym domu zrobta sobie pracownie ;)i garaz na wyroby;)

Ika i Megan. Morela Niewa zdrowka

Inka 1985. Nika. Angorka popo abed. Alex witajcie milo slyszec ze u nas fajowo :)

Truskawka oby choroba Cie ominela.

Pola zetez wytrzymalas w czekani sama ...najwazniejsze ze wszystko ok super gratuluje spijbjuz spokojnie i kolejna coreczka w naszej grupie trzeba bedzie jaka tabele uzupelnic zeby zobaczyc coz u nas gora babiniec czy nie.






f2w3rjjgvtrkt7iq.png
 
reklama
Właśnie miałam pytać jak wygląda tamtejsza służba zdrowia.....
Na bolące gardło tak jak aga k_m pisała jedynie co mogę dodać płukanie gardła rumiankiem i picie rumianku (tylko nie na noc bo działa moczopędnie!)

Co do ubranek to na razie również się wstrzymuję tym bardziej, że pewnie od rodziny coś się podostaje po innych dzieciach :)

Tutaj służba zdrowia w rankingu europejskim jest 3... ale od końca hahaha [emoji23]
Oni w ciąży do 1 trymestru nie robią nic, bo uznają że to pozostawia się matce naturze... albo poroni albo nie... jak za króla świeczki prawda?
Pierwsze badanie na jakie kobieta w ciąży może iść to 10 -11 tydzień.

Nie mam żadnego badania dopochwowego czy np. nie ma nadzerki czy infekcji, nie ma też czyszczenia po ciąży.
Niektórzy lekarze nie mają problemów z poleceniem szczepień dla kobiet w ciąży czy przepisywaniu antybiotyków.
Bo dla nich ciąża to nie choroba...

Pójście na L4 to niecałe 50 % wypłaty.
Zaś macierzyńskie trwa pół roku ustawowo... I też nie jest to 100 % wynagrodzenia tylko około 70-80%.

Irlandia to ciemnogród medyczny.

Napisane na D5803 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tutaj służba zdrowia w rankingu europejskim jest 3... ale od końca hahaha [emoji23]
Oni w ciąży do 1 trymestru nie robią nic, bo uznają że to pozostawia się matce naturze... albo poroni albo nie... jak za króla świeczki prawda?
Pierwsze badanie na jakie kobieta w ciąży może iść to 10 -11 tydzień.

Nie mam żadnego badania dopochwowego czy np. nie ma nadzerki czy infekcji, nie ma też czyszczenia po ciąży.
Niektórzy lekarze nie mają problemów z poleceniem szczepień dla kobiet w ciąży czy przepisywaniu antybiotyków.
Bo dla nich ciąża to nie choroba...

Pójście na L4 to niecałe 50 % wypłaty.
Zaś macierzyńskie trwa pół roku ustawowo... I też nie jest to 100 % wynagrodzenia tylko około 70-80%.

Irlandia to ciemnogród medyczny.

Napisane na D5803 w aplikacji Forum BabyBoom
W Holandii podobnie..pierwsze usg ok 10tyg..to co dzieje się wcześniej pozostawiają matce naturze..Przez całą ciaze 3 x usg -2 to polowkowe i jeden raz pobierają 8fiolek krwi matki do ogólnego przebadania..2usg jest po to by sprawdzić czy dzieciątko ma 2raczki, nóżki, 10 palców..itd i czy niema któregoś z syndromow typu Down..Porod jesli niema przeciwskazan preferuja w domu..jesli zdecydujesz sie inaczej to kosztuje..Po porodzie,po połogu wizyta kontrolna u ginekologa wyglądala u mnie tak że niezbadal mnie lekarz tylko zapytał jakiej antykoncepcji chce używać..to wszystko.. No ale cóż wszystko do przezycia..

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Sorrki dziewczynki ze tak uciety post ale padal mi tel i musialam szybko wyslac zeby go nie stracic :)
Nadrobilam wszystko choc przerazacie mnie zwolnijcie troche plisss bo nie nadarze niedlugo :(
Faktycznie wysyp jakich malo ale fajnie tylko nie pisac za duzo [emoji13]zart oczywiscie.
Mamusia no wiesz zeby tak kusic babe w ciazy i to o tej godzinie.mniam sliczne i tez uwielbiam nad mozem z fruzelina i bita smietana mniam.
A mnie w koncu glowa przestala bolec po tabletce i polecielismy na zakupy ale do Leroya wiec remontujesz budujesz urzadzasz u nas poki co ;)
Lilith widze ze jeszcze Cie nie bylo oj bedziesz miala co robic wieczorem milej postowej lektury hihi ja juz ide spac spokojnej nocy mamuski ;)

f2w3rjjgvtrkt7iq.png
 
Wendy haha dziękuję! Ale dziś nie nadrabiam jak zawszs.
Miałam maaasakrycznie męczący dzień.
Pierw sprzątanie jak na święta, szorowanie wszystkiego, potdm duże zakupy i zaczslismy przdmeblowanie. Dużo noszenia, wiercenia, gracenia.
Połowa za nami.
Na wieczór boli dostałam, wiec na chwilkę usiadłam ale zaraz wstaje, pranie jeszcze powkesic musze i kolejne wstawić.. Taki dzień.. Wiec nie mam już siły na typowe odpisywanis.

Pola ogromnie gratuluję dobrych wyników.

Dużo zdrówka dla reszty.

Mała dala popalić, 5 dni ciszy to jednak sporo.. Ale dziś tez juz fika.

Witam nowe mamy :)

Kasiulka juz w poniedziałek, jak to leci. Ja w następny po Tobie :)

Syn się rozchorowal do tego wszystkiego ech..
 
Inka, ja zamówiłam spodnie z c&a online bo nie było mojego rozmiaru w promocji. Dzisiaj przyszły i są super. Też skorzystałam z rabatu. Kupiłam dżinsy i jedne letnie. Bluzek mam dużo różnych oversaizow. Na ciążowy może się skuszę z jakimś śmiesznym nadrukiem.
Alex u mnie 17 tydzień, mam sporo tłuszczu, do tego pierwsza ciąża i czasem już czuję. Nie codziennie i jak trochę dzidzia przygniote noga to mi oddaje.
No i zaczęłam robić listę rzeczy do kupienia.
Jak tak można o tej porze takie goferki piękne wrzucać. Ślinka mi cieknie.
Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzień dobry [emoji3]

Lilith - Kobieto.. Nie możesz się tak przemeczac. Tydzień temu już miałaś podobną sytuację,
i też cierpiałas. Macie jakiś znajomych, którzy mogliby Was wspomóc w tych akcjach remontowo - wykonczeniowo - meblarskich? Wystarczylaby 1 dodatkowa para rąk zamiast Twoich, a Ty w tym czasie mogłabyś zrobić ciacho dla nich (na deserek) [emoji6]


Pola - Matko.. Nie odpisałam Ci [emoji15]. Rzeczywiście masz nerwy Kobieto, że tak wszystko sama przeżywałas. Pytanie o nifty pamiętam jakby było zadane na dniach (a tu taki dramat się za tym kryl).
Bardzo się cieszę, że jest wszystko w porządku. I gratuluję drugiej księżniczki [emoji3][emoji3][emoji3]


Mamusia Muminka - mniammmm, pychota [emoji3].
Na 1-2 nawet bym się skusila, pytanie tylko przed czy po moim cieście (biszkopt, waniliowy serek homogenizowany z galaretka, a na wierzchu truskawki i maliny (niestety mrożone) z dużą ilością galaretki truskawkowej [emoji14].
Takie tam ciacho do kawy (jedziemy do szwagra, a tam słodkości mile widziane [emoji6]).


Nika - ja od początku brałam femibion 1, później 2, a teraz zamówiłam sobie feminovit z dha. Rozwazalam też vitaminer - bo i Maziajka wczoraj o nim pisała, ale w mojej aptece kosztował on ok. 30 zł, a feminovit 19 zl,więc skusilam się na ten tańszy. Skład jest zbliżony we wszystkich 3 suplementach, więc rzeczywiście nie ma sensu przepłacać. W Falvit mama masz dha? Bo to jednak o te kwasy od 2 trymestru chodzi.


Pumelova - gratuluję Fanko [emoji323][emoji122]. Pierwsze 100 postów za Tobą [emoji3]

No nic.. Nadrobilam raz jeszcze wczorajszy dzień - duuuuzo się tu działo (dobrego rzecz jasna) [emoji6]. Zaraz lecę się kąpać, i szykować do wyjazdu. O 10:30 Młoda zalicza jeszcze w szkole spotkanie z autorką piosenek, które często śpiewają, i zaraz po tym lecimy na Kraków [emoji5]


Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@aga_k_m dzięki:D

Dziewczyny, jak sobie radzicie z badaniami moczu? Kurczę dzis bylam na morfo i crp i miałam oddać mocz ale jak na złość sikalam o 3 nad ranem i o 6 ten mocz byl za świeży. Codziennie sikam w nocy to jak mam to zrobic żeby bylo miarodajne?:// jak wy sobie z tym radzicie?
 
reklama
Pumelova - no to trzeba było łapać ten o 3:00. A przed 3:00 o której w wc byłaś?
Może staraj się też za dużo płynów nie pić przed snem.. I maksymalnie wydłużyć czas do wizyty w kibelku.

aim - o 18:00 zostawiamy młode przed Arena, a sami lecimy na gokarty (w sensie ja będę tylko obserwować zmagania ekipy). Jutro pewnie popołudniu będę buszowac w galerii Bronowickiej - to co? Jakiś soczek? Ciacho mam [emoji6][emoji14]


Nasz prosiak zaraz jedzie do Teściów (w poniedziałek go odbierzemy, więc pewnie przez 2 dni będzie focha strzelał [emoji23]). Mąż jeszcze musi zrobić objazdowke za szpinakiem (wczoraj nigdzie nie mogliśmy znaleźć, a wieprz uwielbia szpinak na równi z natką i koperkiem) , by oslodzic mu rozlake [emoji6]

Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Do góry