reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Dziękuję dziewczyny za słowa otuchy, naprawdę mi ich potrzeba. Ciągle myślę, czytam i w głowie siedzi czy wszystko będzie dobrze z bliźniakami. We wtorek mam usg, które ma pokazać czy są w jednym worku czy w osobnych. Tak bym chciała aby były oddzielnie...:yes:
 
reklama
Aga nic nie da sie poradzic na to pic tylko ok 3 l juz i tak jest duzooo lepiej niz 2-3 tyg temu.Wyniki tez mam w miare ok wiec poki co trzeba czekac:-)

Bulkasia o matko ale sny!!!


Truskawka moj ma juz ponad 4 cm:p

010igov3fkey3mez.png
 
Aga nie standard tylko ze dopiero teraz robię te badania, żeby było na NFZ (różyczka, bilirubina, transaminacji, mocznik, kreatynina, cytom., toxo, HIV, tsh, wr, anty hcv, morfo, mocz, układ krzepnięcia)
 
Agnes - mój lekarz też twierdzi, że nie powinno się słuchać serduszka dopplerem w pierwszych tygodniach ciąży. Mówił, że może to uszkodzić min. słuch dziecka i doprowadzić do powikłań z sercem fasoliny .Oczywiście tętno można zobaczyć, ale nie słuchać broń BOŻE! Jak mi jedna lekarka zrobiła tak bez mojej jeszcze wtedy wiedzy w temacie, to potem jak się zorientowałam o co chodzi to tydzień nie spałam w trosce o fasolinke :( i co z tego że tętno będzie prawidłowe jak potem wyjdą jakieś konsekwencje?
U mnie usg było 30 listopada, a następne 22 grudnia. Lekarz stwierdził, że wcześniej i tak bez sensu robić. Też bym już chciała :( 22 grudnia usg genetyczne, mam nadzieje, że wszystko okaże się ok :)
 
Ostatnia edycja:
ŻonoGraja ja pomiędzy wizytami też nie daje rady, wytrzymuje mniej więcej tydzień i pękam... Musze sprawdzić tętno....Teraz jest już też taki okres że moje objawy minimalizują się np. na dwa trzy dni, a wtedy to już stres murowany. Mój gin mnie pocieszył, że od teraz tak już będzie do końca życia z tym strachem o dziecko [emoji4]

gannyx8d77f0ulzc.png


oj żebyś wiedziała... wystarczy jedno prychnięcie lub barziej podejrzany kaszel a już zaczynam dzialaćby jak najszybciej się tego pozbyć.... Troska o dziecko to zupełnie normalna rzecz, gdyby bylo inaczej -należaloby się martwić...

no i się poryczałam... why??? who knows???:-D

Żonagraja mam 5 dni przed Tobą i tez juz szaleje, ostatnio miałam 16.11 a i tak sid nie napatrzylam..pokazała raz serduszko, zdjęcie j tyle. damy rade!!

Agnes nie powinno się słuchać serduszka tym bajerem od usg w tak wczesnej ciąży, ponoć ma to jakiś wpływ chyba za bardzo obciąża dzidzid.
Za to możesz słuchać na dopplerze polozniczym.

Tak odnośnie tego tematu, dzis zaobserwowalam, że moje cudo jest wyżej, czyli macica się musiała unieść :)
5 dni przed?? toż to cała wieczność :) pomyśl , że zostało ci już tylko 7 dni :) a mi aż 12 :baffled::-D

Dziękuję za wszystkie kciuki ;)przepraszam że dopiero teraz piszę ale emocje i musiałam ochłonąć no i wizyta się opóźnila . Jestem już spokojna i bardzo szczęśliwa :) moje maleństwo ma 13,5 mm 7 tydzień 4 dzień serduszlo pięknie bije ♥ tylko jedna rzecz mi dała do myślenia i może w
Was zapytam o opinie. Zapytałam pani ginekolog czy mogę posłuchać bicia serduszka a ona powiedziała że przy tak wczesnych ciążach nie włącza się doplera i za jakies 3 tygodnie będę mogła posłuchać. Dziś wszystko dokładnie mi pokazała i zbliżyła obraz i widziałam że bije to mi musi na razie wystarczyć mam zlecone pierwsze badania i założoną kartę ciąży no i najważniejsze pierwsze usg :) a jak było u was z tym serduszkiem??

Mi akurat doktor puścił bijące serduszko... na chwileczkę , ale jednak, ale i usg miałam przez brzuch- mimo , że był to niespełna 8 tydzień... Tylko u mnie z kolei jako, że usg nie było dopochwowo wyszła tygodniowa róznica miedzy usg a OM, ale lekarz od razu powiedział , że wszystko może się wyrównać przy następnej wizycie ..., na co mam nadzieję :-) :)
Chociaż w pierwszej ciąży też od początku miałam tydzień różnicy- może zwyczajnie nieco później mam owulację ...

Dzień dobry wszystkim.
Noc straszna, tzn sny które miałam :sad:. Pierwszy ,że zaczęłam krwawić i bliźniaki wypadły mi jeden po drugim takie około 10 cm. Wylam z bólu i żalu. Kolejny sen ,że urodziłam dziewczynkę po druga niestety nie dała rady, bo za wcześnie a ta pierwsza tylko 27% szans miała. :no::no2:
Strasznie się czuje dziś... tak na duszy i na sercu ciężko...:frown::frown::frown:

Maziajka ,Agness i samotnaja gratuluję cudnych Maluszków!!!
Truskawka , Liluli i Katania trzymam kciuki za wizytę ;)

Ech jestem z Tobą całym sercem- dziś miałam dwa też takie okropne sny, że szok!
Jakiś dom mi się zawalił , z dziećmi uciekałam spod walącego się dachu... moja zmarła mama mi się śniła i jakieś mieszkanie co mi Niemcy chcieli zabrać:laugh2:- sny o nieco innej tematyce niż Twoje - ale wstałam dosłownie przerażona!:errr:
 
Kasiula dobrze ze stan zapalny wyleczony :) Ja jak ma isc na badania to chora jestem od razu - nie lubię pobierania krwi :( mam kiepskie żyły i zawsze jakies cyrki przy poborze muszą być. Ja odebrałam wyniki niby wszystko w normie.
Trzymam kciuki za wszystkie wizyty &&&& a wy trzymajcie za mnie :)
bulkaasia kurde ale miałaś koszmary, na szczęście to tylko sny będzie wszystko dobrze :)
Kurcze ale mam lenia ostatnio w pracy :/ musze się jakoś ogarnąć bo nie zamierzam jak na razie iść na chorobowe.
Miłego dnia :*
 
Wendy już porządki świąteczne -ja zaczynam po weekendzie.
Maziajka ale ty się masz z tym rzyganiem. No masakra. Powinno niedługo przejść.
Truskawka znowu mamy razem wizytę. Ja przez to bellybest się tylko stresowałam z om wychodziło 8t6a usg 8 a u mnie cykle dłuższe są i do tego ten opis wielkości a u mnie 17 mm. Dziś mnie lekarz uspokoił, ze owulacja była później niż liczą takie kalkulatora i dziś mam dopiero 8t5d a nie 9t1d
Katanka &&& liczę że będzie dobrze.
U mnie średnie wyniki. Tsh 4,38 dostałam euthyrox, do tego glukoza 104/190/174 także kiepska. Glukometr zakupiony, mierzenie min. 3x dziennie i dieta narazie. I lekarz mi powiedział że do pracy już nie wrócę. Na styczeń kontrola u kardiologa.

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Kurcze tak czytam i w sumie kazda ma cos... A zawsze myslalam, ze czas ciazy to tylko usmiech na twarzy i beztroskie przygotowywania do przyjecia nowego czlonka rodziny...eh. Ale idealnie byc nie moze, chociaz jest tu chyba kilka wyjatkow, bez mdlosci, wymiotow, niepewnych wynikow itp itd ;-) szczesciary :-)
A tak z innej beczki, szukam jakiejs fajnej cienkiej prostownicy, jesli ktoras z Was uzywa to prosze o podpowiedz ;-) jaka firma itp.
 
Do góry