reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Samotnaja widziałam, że piszesz o clexanie. Masz po tym też takie paskutne siniaki?

gannyx8d77f0ulzc.png
Ja też biorę clexane. Chyba doszłam już do wprawy bo narazie udaje się bez siniakow. ważne żeby szybko igle wbijać
 
reklama
ŻonoGraja ja pomiędzy wizytami też nie daje rady, wytrzymuje mniej więcej tydzień i pękam... Musze sprawdzić tętno....Teraz jest już też taki okres że moje objawy minimalizują się np. na dwa trzy dni, a wtedy to już stres murowany. Mój gin mnie pocieszył, że od teraz tak już będzie do końca życia z tym strachem o dziecko [emoji4]

Dziewczyny co do clexane to zaraz mi zabraknie miejsca na brzuchu. Tez juz mialam taka wprawe ze nie bylo sladu ale teraz znowu. Za 1,5tyg wizyta musze sie porządnie wypytac o co chodzi.

gannyx8d77f0ulzc.png
 
Dziękuję za wszystkie kciuki ;)przepraszam że dopiero teraz piszę ale emocje i musiałam ochłonąć no i wizyta się opóźnila . Jestem już spokojna i bardzo szczęśliwa :) moje maleństwo ma 13,5 mm 7 tydzień 4 dzień serduszlo pięknie bije ♥ tylko jedna rzecz mi dała do myślenia i może w
Was zapytam o opinie. Zapytałam pani ginekolog czy mogę posłuchać bicia serduszka a ona powiedziała że przy tak wczesnych ciążach nie włącza się doplera i za jakies 3 tygodnie będę mogła posłuchać. Dziś wszystko dokładnie mi pokazała i zbliżyła obraz i widziałam że bije to mi musi na razie wystarczyć mam zlecone pierwsze badania i założoną kartę ciąży no i najważniejsze pierwsze usg :) a jak było u was z tym serduszkiem??
 
Dziękuję za wszystkie kciuki ;)przepraszam że dopiero teraz piszę ale emocje i musiałam ochłonąć no i wizyta się opóźnila . Jestem już spokojna i bardzo szczęśliwa :) moje maleństwo ma 13,5 mm 7 tydzień 4 dzień serduszlo pięknie bije [emoji813] tylko jedna rzecz mi dała do myślenia i może w
Was zapytam o opinie. Zapytałam pani ginekolog czy mogę posłuchać bicia serduszka a ona powiedziała że przy tak wczesnych ciążach nie włącza się doplera i za jakies 3 tygodnie będę mogła posłuchać. Dziś wszystko dokładnie mi pokazała i zbliżyła obraz i widziałam że bije to mi musi na razie wystarczyć mam zlecone pierwsze badania i założoną kartę ciąży no i najważniejsze pierwsze usg :) a jak było u was z tym serduszkiem??
Mi powiedział że na prenatalnych będziemy słuchać. Nie wiem w czym jest problem tak naprawde, tym bardziej że robi mi dwa usg wewnetrzne i przez brzuch na którym widac wykres tętna.

gannyx8d77f0ulzc.png
 
Maziajka no widzisz, w poprzednich ciazach nie moglam nic jesc ani pić i chudlam. ta jest inna niż pozostałe i mam apetyt.. dalej na mięso a tak, to nachodzi mnie na różne smaki i wtedy jem to przez kilka dni..
Dziękuję :)

Samotnaja, przykro mi z powodu dziadka.
Jeden dzień to żadna różnica, na następnym usg może być starsza ciąża. nie martw się już, tym razem doczekamy się naszych makuszkow.

Zjadlabym ta sałatkę warstwowa gyrosa hmm..

Żonagraja mam 5 dni przed Tobą i tez juz szaleje, ostatnio miałam 16.11 a i tak sid nie napatrzylam..pokazała raz serduszko, zdjęcie j tyle. damy rade!!

Agnes nie powinno się słuchać serduszka tym bajerem od usg w tak wczesnej ciąży, ponoć ma to jakiś wpływ chyba za bardzo obciąża dzidzid.
Za to możesz słuchać na dopplerze polozniczym.

Tak odnośnie tego tematu, dzis zaobserwowalam, że moje cudo jest wyżej, czyli macica się musiała unieść :)
 
Dziękuję za odpowiedzi trochę się uspokoiłam. Teraz też wyczytałam w księdze google hehe że to jest szkodliwe dla dziecka w tak wczesnej ciąży. Do tego wszystkiego dopadła mnie jakaś paskudna wysypka po bokach od pach ;( swędzi okropnie i taka szorstka skóra :( pokazałam mojej ginekolog ale powiedziała że to mogą być zmiany hormonalne albo jakiś kosmetyk. Czy wapno mogę pić ? Ona mówi że tak ale ja jakoś nie jestem przekonana ;(
 
Agness możesz pic. Ja tez piłam. Dostałam uczulenie , wyskakiwały mi pojedyncze krostki i siedziało okropnie. W końcu skończyłam u lekarza rodzinnego i mam tabletki. Jak zapomnę wziąć to jest tragedia -.-

Tak poza tym to ja juz po weekendzie w Polsce. Tam w ogóle nie miałam mdłości :-/ ucieszyłam sie , a one wróciły po powrocie do domu :p ale jest znacznie lepiej.
W pracy mam kolegę do pomocy, wiec nie muszę dźwigać. Juz odliczam do świat, żeby w końcu odpocząć. Niestety tez święta nie bedą tak wesołe , bo akurat w tym roku córka spędza je z biologicznym ojcem, no ale cóż , jest jak jest i trzeba z tym żyć .

Kiedy ubieranie choinki ? Moje eMki ubrały pod moja nieobecność . Czuć święta .
 
Agness ja sie nie wczuwalam, ale faktycznie na pierwszym usg stwierdzającym ciaze, nie słuchaliśmy serduszka, a na genetycznym juz tak. Nie ma co sie przejmować :).

Samontaja przyjmij moje kondolencje, bardzo byłaś z nim związana? Gratuluje dobrej wizyty

Lilith tez mi sie wydaje. Brzuch twardnieje coraz wyżej, w ogóle ja chyba zaczynam go czuć, te sławetne muśnięcie motyla ;). Z chłopakami nie czułam tego, obydwaj mieli łożysko z przodu.
 
reklama
Agnes to chyba lepiej słychać porad ginekologa niż internetu, jeżeli ci powiedziała że możesz to możesz a nie że decyzje lekarza prowadzącego konsultujesz w internecie... ;)

A może mi ktoś porządnie wytłumaczyć różnice która uważacie że jest między tymi dopplerami? Serio, dla mnie Doppler to Doppler fala ultradźwięku odbija się od fali tętna, i co niby za różnica? Oprócz częstotliwości fali, to zasada jedna i ta sama. I przyznam że nie wiem gdzie wy znajdujecie że ultradźwięki są szkodliwe dla dziecka, nie są, są mu obojętne tak samo jak nam.
Mój lekarz też twierdzi , że nie powinno się słuchać w tak wczesnej ciąży.

km5sio4pghry649q.png


hchy90bv2jl3015m.png
 
Do góry