reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Kasia tą galaretkę się gdzieś kupuje czy robi?

Mmag to faktycznie dziala z tą ręką przy usypianiu. Tzn ja nie wiedziałam ze to jest jakas tam metoda alr moja sama tak zaczela robic z moja reką ze sobie przyklada to twarzy czy glowki gdzie chce zeby moja reka lezala i tak sobie usypia. Drugą jakoś intuicyjnie kładłam na klatce piersiowej i tak sobie usypiamy [emoji6]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Aniek No jak żadne osiągniecie. To super! :)

Misia biedna :( daj znac co z Grzesiem!

Mmag18 widze ze trafiłaś na mega babkę. Super! Bardzo fajne rady! Szkoda, ze tej z ręka na głowie i brzuchu nia znałam wczesniej.... EH ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Witam po przerwie :-)

Aniek dobrze cię rozumiem też nie lubię być sama na noc a zdarza się to niestety. Zawsze są wtedy jakieś akcje np telewizor sam się włącza albo jak jeszcze na parterze w bloku mieliśmy kraty- srodek nocy a ktos od sasiadow schodzi sobie po nich i zeskakuje mi do ogrodka :-O

Mmag super że trafiłaś na kogoś kto potrafi wytłumaczyć i przekazać wiedzę a nie zbyć i straszyć.

Misia, pumelova zdrówka dla dzieciaków. Dajcie znać co u was.
Kuba tydzień temu skończył leczenie mieliśmy się szczepic ale za wcześnie po infekcji, a od dziś mi furczy i chyba znowu katar :-/
Właśnie od rana usnal dopiero, obudził się z krzykiem więc teraz śpi na mnie.
Zmieniliśmy mu mleko humana 2 na hipp 2 a on dalej kamyczki robi. Przez to rozszerzanie diety stoi. Trochę mnie to stresuje że nie wiem jak mu pomóc i że on chce zjeść a cokolwiek poza kp powoduje zaparcia. Miałam ograniczać kp (bo zrobił sobie że mnie w ciągu dnia smoczek i gryzak w jednym) to się nie da. Odciagam między przystawieniami żeby miał co jeść, bo ssać nie chce tylko gryzie. Kosmos.

A tak wogole to za kilka dni będzie miał 7 miesięcy :-O
 
A ta druga fizjo też bardzo spoko. Super podejście do dzidziusia, mnóstwo zabawek, dodatkowo włącza dmuchawe żeby ciepło było. Zosia grzecznie znosiła wszystkie ćwiczenia tzn. musieliśmy ja zabawiac ale wytrzymała ładnie cała godz, na koniec to i w głos zaczęła się śmiać :-D U tamtej po chwili ćwiczeń był płacz i już szybko, prędko i po wizycie. Ta nic nie mówiła o szyi. Zwróciła uwagę że ma słabe mięśnia brzucha bo odstaja jej zeberka i mostek. No i niestety leżenie na brzuszku porazka, nie umie podpierac się na wyprostowanych rękach. Powiedziała że głowa dziecka jest bardzo ciężka i żeby ją podnieść to dużo mięśni pracuje. Dlatego zaleciła położyć zabawkę na podłodze i dziecko jak przekręca się na bok żeby sięgnąć po nią to przytrzymać ja na tym boku. Rączka na której leży wyprostowana 90° a druga próbuje sięgnąć i podnosi wtedy głowę. I tak jeden bok, później drugi i dać złapać zabawkę w nagrodę. Zwróciła uwagę że jak leży na plecach to stopy powinny być w górze i łączyć się ze sobą podeszwa-podeszwa, żeby tego pilnować. Wasze dzieci tak robią? Na rączki zaleciła usiąść na podłodze, wyprostować nogę i położyć dziecko brzuszkiem na swoim udzie. Ręce ma za noga i powinna je podpierac o podłogę i prostowac. Super babka ale ma tyle dzieci ze dopiero za 1,5 tyg kazała dzwonić i sprawdzić czy będzie wolny termin. Ważna uwaga to żeby przeznaczyć 1-2 zabawki tylko do ćwiczeń, nie bawić się nimi później z dzieckiem.
 
Napolka93- Nasza rehabilitantka powiedziala, ze czesto dzieci z obnizonym napieciem miesniowym maja tez obnizone napiecie miesni twarzy. Wydaje mi sie, ze pisalas cos o onm, jesli nie to przepraszam za pomylke. Mysle, ze po rehabilitacji "rozgada" sie Twoje dziecko. U nas tak bylo. Dodatkowo ja czesto robie glupie miny, spiewam, mowie ma-ma, ta-ta itp., powtarzam samogloski czy spolgloski. Cwiczymy miny przed lustrem.
 
Aniek- a to taka sytuacja, szkoda że musieliście się wracać ale bezpieczeństwo przede wszystkim, gratuluję utraty kg! :biggrin2: Każdy kilogram mniej cieszy . Ja mama dziś dzień gotowania. Najpierw robiłam Asi pierwszą zupkę warzywną samodzielnie bo chciałam zobaczyć, czy będzie jadła obiady domowe i nalałam za mało wody do garnka, tzn woda przykryła warzywa ale bardzo szybko się wygotowała i garnek cały spalony, :laugh2: a taki fajny był, najgorsze to że w domu smród straszny, otworzyłam okno w kuchni i wzięłam małą na spacer (zmarzłam strasznie- dobrze, że ona nie) za to jak wróciłam podjęłam drugą próbę tym razem wszystko ok., zblendowało się super identyczna konsystencja jak ze słoiczka no i dałam jej. Niestety skubana tak się przyzwyczaiła do gotowych obiadków że bardzo się krzywiła na mój pyszny obiadek, ostatecznie sporo zjadła ale nie bardzo chciała buzię otwierać i to spojrzenie jakby chciała powiedzieć „mamo co ty mi dajesz – to jest beeee” później zrobiłam pomidorową dla mnie i dla męża i na deser czekoladowe muffiny z budyniem.
Co do rozmów to staram się gadać jak najwięcej

Mmag18- dzięki za odpowiedź- ja też ją źle karmię w takim razie.
emoji16.png
I też całe książeczki oglądałyśmy nie skupiając się dłużej na jednej stronie, muszę to zmienić, a jeśli chodzi o te ręce to moję ręce jej kłaść, czy jej rączki tak ułożyć a moimi przytrzymać??? Moja po ćwiczeniach zaczyna się bawić powoli swoimi stopami także powoli widać pierwsze efekty, z brzuszkiem tak samo- odstaje mostek i żeberka, podpór też baaardzo niski, no mam nadzieję że nasze maluchy szybko nadrobią, a z którego lipca jest Zosia? I czemu zabawki tylko do ćwiczeń?

Karuzela- trzymam kciuki oby się nie rozkręciło w Katarek.

Poranna_burza- u nas jest wzmożone napięcie obręczy barkowej, za to słaby brzuszek, też mojej śpiewam i się przed nią wygłupiamattachFull835456
 

Załączniki

  • upload_2018-1-15_16-13-15.png
    upload_2018-1-15_16-13-15.png
    124 bajtów · Wyświetleń: 77
nie mogę już z tą stroną ciągle coś nie tak- znów niby jakiś zalącznik, jak się nie zawiesza, to mi wkleja odpowiedź po dwa razy, nawet obrazki mi się nie odbierają, tylko musiałam kilka od Was skopiować z Waszych odpowiedzi, no masakra jakaś niezależnie od tego czy korzystam z laptopa czy z telefonu,,,, czy to coś z moim internetem nie tak??? już sama nie wiem, przepraszam za utrudnienia obecne i ewentualne w przyszłości bo już nie wiem co z tym zrobić.
 
Aniek ja ubieram tez lekko i jak mi Babcia i znajoma powiedzialy ze za lekko to sie martwilam. Ale dziewczyny uieraja tak samo.

My tez jeszcze nie mamy zabkow. Az sie boje co bedzie jak zaczna wychodzic jak Szymek teraz taka maruda.

Katja z tymi uzywanymi fotelikami to tj.Maziajka napisala. Ale jak po siostrze to spokojnie mozesz uzywac.

Pumelova a pomogl Ci cos ten vitapil?
Mi nadal wypadaja wlosy vhoc troche mniej i rosna nowe.

Misia,Pumelova zdrowka .

Saba zgapiam pomysl z rosolem [emoji16]

Aniek pamietam jak ja na poczatku zostawalam na noc tutaj w domu sama. To choc wiedzialam ze zamknelam juz dom a na podworku pies (ktory bardziej sie boi niz ja )to i tak kladlam sie do lozka i wstawalam zeby jeszcze raz sprawdzic czy zamknelam :D

Chybra ja tez niektore warzywa zgniatam tylko widelcem.

Aniek gratuluje spadku wagi [emoji4]






Napisane na LG-H340n w aplikacji Forum BabyBoom
 
abed u mnie też młoda non stop się budzi od 3 nocy, jest mega marudna, płaczliwa no i nie chce jeść.Tzn jak widzi butlę to się doczekać nie może ale problem sprawia jej ssanie:( je połowę albo i więcej mniej.Martwię się, że może się odwodnić:(

Ja miałam alergię na kota-objawiało mi się to zaczerwienieniem albo wysypka no i strasznie mi łzawiły i puchły oczy.Na szczęście przeszły mi wszelkie alergie w wieku dorosłym.
Aniek hehe my pobudzeni jesteśmy naturalnie ale Emilka czuje na odległość gdy się do siebie zbliżamy i daje koncert:) definitywnie nie chce rodzeństwa:)Aniek uwielbiam placki ziemniaczane, ale mi smaka zrobiłaś...A propos ścielenia łóżka.. czytałam ostatnio artykuł, że nie powinno się tego robić bo te wszystkie żyjątka-roztocza giną tylko wtedy kiedy mają dostęp do powietrza i światła dziennego a jak zaścielisz łóżko to one się w tym ciepełku mnożą.Dlatego też starsze pokolenia wietrzą pościel na balkonie czy gdzieś tam na polu:) odkąd to przeczytałam to nie ścielę[emoji16]Gratuluję -2kg:)
Mmag moja bardzo lubi jak moją dłoń trzymam na jej główce i na klatce piersiowej, sama jakoś do tego doszłam.Fajnie wiedzieć, że faktycznie istnieje taka metoda uspokajania.Co do podawania pokarmu łyżeczką to ja zdaję sobie sprawę że robię to źle.Muszę ją rozśmieszać, żeby otworzyła buzię i wtedy wkładam łyżeczkę i ściągam pokarm górną wargą, inaczej się nie da póki co.Dziś był brokuł...



Napisane na ASUS_Z00VD w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry