reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Maziajka co tu dużo mówić...dziecko chciało się już pozbyć księdza:laugh2:
Ja wiem że najlepiej w domu, ale ja tu nigdy sama nie spałam i się boję. Pojechałam do siory z zamiarem nocowania i musiałam wrócić ehhhh...szkoda gadać. Teraz pewnie oka nie zamknę zanim się nie zwidni.
Fuj! Nawet nie mów z tym mamlaniem! Już nie jednej osobie zwróciłam uwagę jak widzę coś takiego, obrzydliwe.
Hmmm wczoraj właśnie robiłam krewetki na kolację, ale skoro to afrodyzjak, to na mojego podziałał usypiająco. W końcu ile można czekać aż bobas zaśnie???:rolleyes2:

Linoone, obłożyłam guza wodą z octem i nie ma śladu. Ja nie mogę ogólnie narzekać na swoje libido, ale ta minipigułka którą biorę, obniża do 0. Ostatnio też tak miałam, muszę popytać gina o ten zastrzyk anty.
Gratuluję spokojnej nocy.

Emol dobrze że już się lepiej czujesz. Nas bolą zęby i musimy wyrywać, a bobaski cierpią jak im rosną. I tak w koło.

Przyszła mamusia pierwsze widzę takie zmiany. Ja smaruję różne problemowe miejsca bepanthenem, albo maść z vit. A.
Tak jak dziewczyny piszą, wygląda na alergię, a co lekarz na to? Doczytałam, no azs też to może być. jeśli od początku jest na samym kp i wcześniej takich zmian nie było, to raczej nie alergia i nie wiem czy eliminacja ma sens? Ale nie mam w tym temacie doświadczenia.

Kasia wydaje mi się że to DPD ale jutro sprawdzę dokładnie i ci napiszę.
Ja jestem zainteresowana tym aloesem , pisz kochana na priv. Kiedyś pisałyśmy o takim aloesie, po którym się chudnie. Możesz mi też linka podesłać?(chyba źe to nie ty pisałaś)
Emilka lepiej spała?

Misia zdrówka dla was.

Pumelova biedna, pewnie cię boli ta łydka?
Wiesz, ja tam do niej nic nie mam i żal mi jej że bez nas to ona wiecznie by w domu siedziała, oczywiście też zawsze coś dołoży na wyjeździe i młodemu coś kupi, ale z drugiej strony, to mnie byłoby wstyd na trzeciego się zawsze wcisnąć, jak wie że nie wiele mamy możliwości spędzić czas razem z dziećmi.
Zdrówka dla Agatki.

Aga_km może jest szansa że mała z tego wyrośnie jednak?

Ewella gratulujemy ząbka. U nas nadl nic.

Abed łączę się w bólu niewyspanych. Faktycznie, to już dzień babci na dniach, a ja myślałam że mamy dużo czasu.

Chybra masz rację stabilizacja to podstawa, a ja mam czasem przerąbane z tymi moimi emocjami.

Spokojnej nocy mamuśki.
 
reklama
Hymmm miałam iść dziś na szczepienie z L, ale kumpela zadzwoniła, że tydz temu była w Ośrodku ze swoim szkrabem i od wtorku zaczęły się u Nich problemy w domu, dwójka jej dzieci ma bostonkę:surprised:Odwołałam dzisiejszą wizytę, chyba w przyszłym tyg pójdę. L ma i tak już tak opóźnione szczepienia, że teraz to już żadnej różnicy nie zrobi . Szczerze mówiąc nigdy nie miałam z bostonką doczynienia z tak bliska i nie wiem co robić, ale chyba dobrze, że nie poszliśmy do Ośrodka...
 
Przyszla mamusia to ze karmilas od poczatku tylko kp a zmiany pojawily sie w pozniejszym czasie to nie znaczy ze nie moze to nie wyklucza absolutnie alergii niestety tak jak przytaczalam juz z doswiadczenia szwagierki dwukrotnie pierwsze ok 2 miesiecy dzieci byly "czyste" dopiero potem zaczely sie problemy. Musisz sama rozkminic przyczyne lib znalesc madrego lekarza a z takim ostatnio ciezko sama cos o tym wiem. Pozdrawiam

Napisane na LG-M700 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny dzięki za odpowiedzi. Dostałam od teściowej ekologiczne warzywa więc spróbuję dziś coś sama ugotować. Zdrówka życzę chorym dzieciaczkom.

Linoone- jeśli czekolada zwiększa libido także u mężczyzn to już wiem czemu mój mąż ma takie wysokie, He He on codziennie czekoladę je, ja bym się już dawno w ubrania nie zmieściła…

Ewella90 gratuluję drugiego ząbka, my w dalszym ciągu czekamy na pierwszego,

Aniek42- nie przyjęła Cię siostra? Współczuję że musiałaś z malutką się tak kręcić wieczorem. U nas w miarę wcześnie zasypia ale co z tego jak ja od razu też mam ochotę pójść spać J

Trochę mnie martwi, że moja mała nic nie gaworzy, tzn nawet nie głuży. Raz na kilka dni jej się coś tam uda ale tak ogólnie to cisza…
 
Jeśli chodzi o alergie, to na zwierzaki mogą się objawiać zarówno problemami skórnych jak i brzydkimi kupami/bolącym brzuchem. I zwykle pojawiają się dopiero od 3 miesiąca życia w górę. Wypytywalam lekarza o to milion razy. Ja alergii boję się bardzo, bo my oboje alergicy, ale na razie jest u nas wszystko ok.

Ewella, gratuluję ząbka :o

Napolka, jeśli chodzi o gadanie/gaworzenie, to mój ma takie fazy, że jeden dzień piszczy i cały czas go słychać, ciągle krzyczy mamamama albo auuuuu, a kolejnego dnia powie coś raz czy dwa i cisza. Także to chyba zależy od dziecka :o

Aniek, współczuję, ja też nie znoszę sama spać w domu. A że dość często sama zostaję, to kupiliśmy duże pieski i od razu się bezpieczniej czuję. Mimo, że to takie psie ciapy ;)

Misia, to nieźle was trzyma, współczuję ..

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Napolka nie. Siostra była bardzo zadowolona. Byliśmy na spacerze, wszucić na WOŚP. Siora ze szwagrem zaprosili mnie do restauracji, (mają tam taką regionalną góralską, gdzie robią pyszne placki ziemniaczane z blachy)było bardzo miło. Wieczorem do syna zadzwonił kolega że u nas ciemno, a mamy garaż otwarty. No i musiałam pędzić, bo garaż połączony z domem, tak że szybko do domu.
Może malutka jest mniej rozmowna? A ty dużo z nią rozmawiasz, bo to ważne. Ja ciągle do Majki nawijam.

Misia biedni jesteście z tym choróbskiem. Daj znać co lek.powiedział.

Linoone ja często sama zostawałam, bo mąż kiedyś częściej wyjeżdżał, nawet 1-2 razy w miesiącu na kilka dni, ale w kamienicy to inaczej, wiem że ktoś za ścianą się kręci, a tu jestem pierwszy raz sama i całą noc nasłuchiwałam. Pieska też chcemy mieć, tylko musimy z przodu ogrodzenie skończyć.

Zrobiłam młodemu dziś wolne i nawet łóżka nie zaścielamy. Zjedliśmy śniadanie, wypiłam kawę, pobawiłam się z Majką i się usypiamy. Mamy dziś dzień lenia:-D
 
My też jeszcze bezzebne :D
Jeśli chodzi o włosy to na jesieni tak mi wypadaly aż zakola lyse miałam, przed wyjściem z domu musiałam męczyć się z fryzura żeby to zakryć. Teraz już odrastaja nowe malutkie więc jest lepiej ale już miałam czarne myśli. Myje szamponem Dermena i dodatkowo lykam Biotebal.
Po wizycie u neurologopedy mamy takie ustalenia. Dużo z nią rozmawiam i oglądamy książeczki ale... Lekarz powiedziała żeby mówić do niej krótkimi, prostymi zdaniami. Jak mamy książeczkę kontrastowa to skupić się na jednym obrazku a nie oglądać cała książeczkę na raz. Rozmawiać i naśladować dźwięki np. przy kąpieli podnieść rączkę nad brzuszek żeby woda kapala i mówić to jest woda, robi kap kap takie proste zdania. Stwierdziła że ma słabe mięśnie twarzy. Zaleciła nam smoczek ortodontyczny firmy Mam i bardziej poleciła butelkę Lovi niż Avent którego teraz używam. Dodatkowo masować ja w obrębie ust i jezyczek podnosić do góry w buzi. Przy karmieniu używać jak najbardziej płaskiej łyżeczki. Jak ja karmilam to zawsze unosilam łyżeczkę do góry przy wyjęciu a tu błąd. Mam łyżeczkę położyć jej na jezyczek i ona powinna zamknąć wtedy buzię i pokarm zostaje w środku. W ogóle zaleciła jak już maluszek siedzi dość sztywno to żeby na stolik przy krzeselku poukładać mu ugotowane posiłki do jedzenia np.troszke marchewki, troszkę ziemniaczka, troszkę brokuła i wtedy maluszek sam uczy się jeść i dodatkowo ma fajną zabawę. Podpowiedziala że jak dziecko śpi niespokojnie to podczas snu położyć mu jedna rękę na głowie a druga na klatce i tak np. 3minuty trzymac, podobno to uspokaja wg jakieś tam metody. Ona to już wprowadza w szpitalu gdzie pracuje. Ogólnie byliśmy u niej 1,5 godz ale baaardzo fajna kobitka, super nam się z nią rozmawiało. Na sobotę zapisałam się z Zosia na naukę masażu Shantala. Najbardziej to byłam zadowolona z mojego dziecka że wizyta odbyła się bez jej placzu :biggrin2:
 
reklama
A to że mało się uśmiecha to już może być taka bardziej poważna. Napolka tak jak pisałam moja też mało gaworzy ale najważniejsze że jest z nią kontakt wzrokowy i reaguje na nasze głosy.
 
Do góry