reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

reklama
Ola W nasza jest na mm, mojego mleka to nawet nie starcza na jeden posiłek. My dajemy na żądanie tyle ile chce, nie wybudzamy bo położna powiedziała, że jak nie będzie problemu z przybieraniem na wadze to żeby nie wybudzać. Czasem zje 60ml ale zazwyczaj jest to między 90-120ml więc duuuużo. Ma 9 dni. Dziś zaszalała i zjadła podwójną porcję no i mamy problem z kupą a przynajmniej tak nam się wydaje bo normalnie robi po jedzeniu a do tej pory nie zrobiła. No i tak jak pisałam chyba kolki się u nas zaczęły.
Na opakowaniu jest że na 90ml 3 płaskie łyżeczki proszku więc my dajemy więcej wody bo zazwyczaj te 120ml i właśnie 3 łyżeczki, czasem 4. No i zazwyczaj końcówka zostaje w butli.
Położna też nam powiedziała, żeby nie ograniczać jedzenia a jeśli chodzi o wodę to może dziennie wypić 70ml max 100ml.
 
Ja używałam Tantum Rosa, nie potrzebna żadna pompka, wsypywałam saszetkę do 0,5 l wody w butelce i przy każdej toalecie podmywałam się. Teraz to robię jeszcze samą wodą.

My jesteśmy na samym mm i teraz daję mu porcje 70 ml co 2-3, czasem 4 h, zależy jak mu się zachce.

Kurde jutro mamy 2 tyg i te babska z przychodni jeszcze się nie odzywały. Z K też tak było. Nieogarnięte są jak cholera.

L się obudził i spać nie chce ...
 
Ostatnia edycja:
Ewella to wasz tatuś tak jak nasz, idento:laugh2:
I najlepsze jak mówi wszystkim w koło, że Maja jest bezobsługowa czyt.grzeczna. No to fakt, bezobsługowa. Jak mamusia się nią opiekuje wyłącznie.:D wieczorem też mam już dosyć z dwojgiem dzieci i nikogo do pomocy. Goście to moja zmora, bo właśnie nie przychodzą do dziecka, odwiedzić. Tylko jak mąż jest, bo wtedy można na jakiegoś dobrego drineczka zaliczyć i się pogościć, bo on jest wylewny i ugości. Naszego tatusia dużo nie ma w domu , a jak jest i mógłby pomóc to "goście" nam załatwiają, że też nie możemy zbytnio na niego liczyć. I te głupie komentarze i durne złote rady do szału mnie doprowadzają. Dzięki za info odn.zdjęcia.
Najważniejsze że sobotni dzień wam się udał na działce. Malutka napewno się najada skoro prawidłowo przybiera. Nie ma czegoś takiego jak słaby pokarm! Nie daj sobie wmówić!

AAggAA współczuję. Jak ja dobrze to rozumię. Naszemu tatusiowi może nie rozrywki, ale żyje swoim poprzednim życiem. Głównie praca, budowa, fuchy. Tylko ja nie mam własnego życia. Na szczęście dzieci szybko rosną.;)

Madwoman najważniejsze że Ty i dzidzia jesteście zdrowi. Ból się szybko zapomina . Odpoczywaj dużo.

Emol gratuluję kupy! I wyszła tak bez problemu?
Najważniejsze że coś do męża jednak dotarło z Twoich słów.

Olisia nie cały czas, to mija jak się ustabilizuje. Teraz dziecko ciągnie non stop bo ma silny odruch ssania i musi sobie samo wywalczyć żeby było dość mleczka. Dostawiaj bobasa chociarz na chwilę, albo laktatorem do uczucia ulgi. Sutki smaruj własnym pokarmem, albo maltan, bepanthen i wietrz jak najwięcej. Muszle laktacyjne też są pomocne. Mam nadzieję że nic poważnego, te komplikacje??

Chybra u nas ok12 pieluch na dobę, czasem więcej. Życzę szybkiej kupki. Fajnie jak mąż wspiera i pomaga. Mój jak tylko jest to zajmuje się właśnie młodym. Dziś np.byli rano w kinie. Później wszyscy na obiadek byliśmy, tak że stara się na swój sposób.
Gratulujemy pępuszka.
Ooo doczytałam gratulujemy kupy.

Patuszka no gdzie jest lepiej niż u mamusi na rączkach?:tak:

Ika dobre z tymi podpaskami zamrożonymi, nie wpadła bym na to.

Abed myślę że u nas chodzi o to samo, że dziecko się u tatusia słabo uspokaja i to jest błędne koło, bo on czuje się nie pewnie, przykro mu, a dziecko to czuje i nie chce się uspokoić i tak w koło. Nie mówię, bo mój mąż jest dobry i wiem że nas kocha, ale pewne rzeczy i oczekiwania są poprostu nie do przeskoczenia i dla niego i dla mnie.

Pumelova my często jeździmy do Zakopanego przez Słowację, bo tam nie ma korków, policja tam jest wyjątkowo czujna i sprawdzają jak jedzie się z dzieckiem.
Po za tym mąż wspominał o wyjeździe do Chorwacji we wrześniu, to lepiej mieć.

Kylesa Maja zawsze robi taką płynną, tylko jak wsiąknie w pieluchę wygląda jak miękka jajecznica, albo serek wiejski. Jak jej pomagam, to zawsze tryska taka rzadka .

Maziajka też kupiłam D3 tą twist off. Podałam młodej rano, bo tak poleciła położna i mam wrażenie że znów dziś Maja zrobiła z powodu niej cyrk. jutro nie dam i sprawdzę, a pojutrze znów podam. Muszę to przetestować.
Fajnie że u Was się układa.;)

Bab współczuję że malutkiej też dokucza brzusio. Ciekawe jak noc Wam minie?

Przyszła mamusia jak boisz się iść na2 to zaaplikuj sobie czopek glicerynowy. Pójdzie gładko i sprawnie. Nie dopuszczaj do dłuższej przerwy niż 2 dni , bo im dłużej nie idziesz, tym ciężej. Po każdej wizycie w wc podmywałam się i psik octeniseptem.

Byliśmy po obiedzie u mojej siostry w górach. Fajnie posiedzieliśmy w ogrodzie, bo dziś chłodno. Wróciliśmy po 21.00, w samochodzie przez całą drogę mega ryk, ok 0,5 godz. W domu mycie i ubieranie w ciągłym ryku. Nakarmiona wymiotowała fontanną, znów głodna, karmienie i po 23.00zasnęła. Nie mam siły, nie wiem już co jej jest? Przecież puszcza bączki i robi kupki?? Może to przez tę Vit D3? Znów dziś jej podałam po przerwie.
Śpijcie spokojnie.
 
Misia w jakich pozycjach trzeba karmić jak za szybko leci pokarm? Właśnie przez to ciśnienie mleka mała mi łyka tyle powietrza.
 
Bab, Chybra dzięki :)
Moj ma 29 dni i je ok 90ml z 7 razy na dobę.
Maz chce sie trzymać instrukcji na opakowaniu, bo tam stopniowo posiłki sa wieksze ale coraz rzadziej. A on sie boi, ze dziecku zostanie takie jedzenie co 3h albo i 2,5.
Ja tez nie chciałabym go przekarmiac, bo od tego tez brzuch moze bolec. Jest w takim wieku, ze juz chyba moge powoli rezygnować z jednego nocnego karmienia, zwłaszcza ze niejednokrotnie je na śpiocha :D

Samej wody 70-100ml? Hmmm to spoko. Bo tez nie wiedziałam czy przepajac troche czy nie


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Olisia, tak jak mówi Pumelova, żeby zastój się nie zrobił.
Kalysa jeśli kp to takie kupy sa ok.
Przyszła_mamusia ja byłam jeszcze w szpitalu na 2, ale stresowalam się zoltaczka to łatwo poszło.
Aniek, jak moja Maja się krztusila to karmilam "pod górkę". Co do wit D to podobno najlepsze są te które mają naturalny olej, słonecznikowy albo oliwę z oliwek. Mi ostatnio źle się urwało i zamiast do buzi to na ścianę strzelilo. Została plama [emoji53]
Mój mąż pomaga przy małej jak jest w domu, a przynajmniej się stara. Ostatnio założył jej pampersa tył na przód [emoji16] to był pierwszy z 2 i myślał że o ne są takie inne [emoji16] w nocy jak jeczy to standardowo "daj jej cycka" nie ważne że akurat brzuszek ja boli. U nas tatuś zakochał się od pierwszego wejrzenia ale mysle, że niektórzy faceci potrzebują po prostu więcej czasu. My się oswajalysmy z ta sytuacja przez całą ciąże. Teraz hormony też swoje robią. Oni są tak jakby z boku i maja zupełnie inne myślenie, potrzebują czasu żeby to poczuć.

Napisane na HUAWEI LUA-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Bab, Chybra dzięki :)
Moj ma 29 dni i je ok 90ml z 7 razy na dobę.
Maz chce sie trzymać instrukcji na opakowaniu, bo tam stopniowo posiłki sa wieksze ale coraz rzadziej. A on sie boi, ze dziecku zostanie takie jedzenie co 3h albo i 2,5.
Ja tez nie chciałabym go przekarmiac, bo od tego tez brzuch moze bolec. Jest w takim wieku, ze juz chyba moge powoli rezygnować z jednego nocnego karmienia, zwłaszcza ze niejednokrotnie je na śpiocha :D

Samej wody 70-100ml? Hmmm to spoko. Bo tez nie wiedziałam czy przepajac troche czy nie


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Dawno się nie odzywałam, ale podczytuje:) postanawiam się poprawic;)

Ola, napiszę jak jest u mnie:) moja córeczka ma 3 tyg, karmię ja mieszanie, tzn każde karmienie piersią, pierś a potem mm. Daje 90 ml wody+ 3 miarki enfamil. Zostawia zwykle troszkę mleczka z butelki. Karmię mm ok 7 razy na dobę. Wg mnie (tak jak zauważyłam u nas) jak da się mm zbyt często (tzn bez odstępu co najmniej 2-2,5 h) to nasza córeczkę potem boli brzuszek i jest cyrk, więc staram się zachować ten odstęp co najmniej 3 h. W nocy już tak nie budzimy malutkiej, bo ładnie przybiera na wadze, więc je tak ok. 1 w nocy, a potem po piątej czy ok 6.
Mi pediatra mówiła, żeby nie "odchudzać" dzidziolka, tylko robić tyle mleczka, żeby troszeczkę zostawiała na dnie butelki po jedzeniu, żeby była najedzona. Gdyby nie karmienie mieszane, robiłabym teraz już tak jak na opakowaniu mleczka pisze- z 4 miarek.
Powinno się dawać proporcje mleka i wody jak na opakowaniu mleczka.
My nie dopajamy, bo ma picie z cycusia jeszcze;) ale pediatra powiedziała, że jak dopajamy to tak do 30ml na dobę.
 
reklama
Ika pampers przodem do tyłu, nie źle:D
Nie mam pojęcia czy to od VitD3 muszę to sprawdzić.

U nas noc tragedia!! Niby bez wrzasku, ale caluteńką noc stęka, jęczy i kwięka. W ogóle nie spałam. Masakra.
 
Do góry