reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Liluli - trzymaj się !! Dobrze, że jesteście na obserwacji i nic Wam się nie stało !! Ja raz byłam świadkiem jak prowadzący ciągnik był pijany i jeździł z jednego końca na drugi ulicy i wszyscy się bali go wyprzedzić a jak na rondo wjechał to samochody co były na rondzie zjeżdżały mu z drugi bo ciągnął nie wiem co to było taki pług ?? i zarzucało nim na boki - normalnie nienormalne... :(

Aga_k_m - ja ciągle łażę, kucam, coś ogólnie robie i ładnie wszystko trzyma i ogólnie tak wewnętrznie czuję, że przenoszę, ale tak jak mówię jeżeli mały dobrze się rozwija i łożyska daje radę mu dać wszystko co mu potrzebne to niech siedzi a mama jeszcze kilka rzeczy pozałatwia - dzisiaj CASTORAMA i LEROY MERLIN :D

Aha - czytam teraz książkę takiego pediatry Harveya Karp'a i on podaje taki sposób na uspokojenie dziecka w 5 krokach. Podaję Ci link do stronki gdzie opisują tą metodę do uspokajania niemowląt bo ogólnie on jest takim przedstawicielem, który uważa, że tak naprawdę kolka nie istnieje. Bardzo fajna książka i ja na swoim dziecku - jakby co na pewno przećwiczę te metody bo mają swoje naukowe i logiczne uzasadnienie :D Spróbuj może pomoże :
Link do: Metoda dr Karpa - czy to skuteczny sposób na ukojenie płaczu? - Ciążowy.pl

aim - dasz radę z tym prawem, wiem, że dają pytania takie, że kilka odpowiedzi wydaję się prawidłowych, ale zawsze ta jedna jest NAJBARDZIEJ słuszną... :( Trzymam kciuki i daj znać jak poszło!!


Mam jeszcze do Was pytanie odnośnie blizny po cc czy jakieś fajne metody na znoszenie bólu, przyspieszenie gojenia itd. ?? Chciałam coś doradzić mojej przyjaciółce :D
 
reklama
Liluli trzymaj się

Aim powodzenia :) dasz radę :)

Aha trzymaj się i staraj sie odpoczywać... a mama nie może do ciebie przyjechac na kilka dni ? albo zabrac starszaka ?

Karuzela trzymaj się, płacz nie jest taki zły :) wyładowuje emocje :) a mąż nie może wziąć opieki na ciebie jak wrócisz do domu ?

czekamy na pierwsze lipcowe dziecko :)
 
Ostatnia edycja:
Ja wczoraj byłam w fazie "od jutra uskuteczniam wszystkie sposoby na przyspieszenie" dzis jestem w fazie "boje sie, ze to podziała" [emoji23][emoji23][emoji23] wiec czekam az sie samo rozwinie [emoji85]
Iiiii tak w kółko.... ‍♀️


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Alex jak podawalas sab simplex tzn jak dawkowalas, czy doraznie czy co iles godzin? Napisz prosze, mam te kropelki w razie czego i slyszalam rozne wersje :)

Stosowałam te kropelki przy Igorze, mąż mi je z Niemiec przywozi.
Daje się 15 kropelek przy każdym karmieniu - przy kp to pewnie przed karmieniem trzeba podać łyżeczką lub strzykawką a przy mm prosto do butelki ;)

Link do: Informacje o Sab Simplex. Sprawdzony sposób na kolkę.

Liluli dobrze, że nic wam się nie stało. Straszne, że można mieć wypadek/kolizję nawet wtedy, kiedy naprawdę mocno uważamy. Niestety idiotów na drodze nie brakuje.
I super, że byłaś zapięta w pasy, bo niestety wiele ciężarnych ich nie zapina, bo przepisy na to zezwalają. Ze 2 tygodnie temu w Gdańsku był wypadek: 22-letnia dziewczyna w zaawansowanej ciąży jechała samochodem i wypadła z drogi, dachowała. Niestety nie miała zapiętych pasów i wypadła przez okno. Zginęła. Zrobili cesarkę, ale dziecko po paru godzinach też zmarło :(

O dziwo cały czas jestem w dwupaku. To moja najdłuższa ciąża :D. Nawet ostatnio śmieję się, że się nie zdziwię jak donoszę i przenoszę tym razem :p
Moja siostra urodziła 29.06. Poród wywoływany, ok. 8.30 podpięli oksytocynę a o 10.55 mała już była. Waga 3350 g i 55 cm. A dzień wcześniej zjawiła się w szpitalu i o 11.30 założyli jej balonik, który wyjęli jej dopiero na drugi dzień przed podaniem kroplówki, sam nie wypadł.
 
F9BF107D-ECC7-4231-944B-CB6F33FBEC0A.jpg
Ja juz w domku. Mialam ktg, nic ciekawego nie wylazlo :) Dla stesknionych i ciekawych jak wyglada sala porodowa to podsylam z mojego szpitala :) ktg mi robily dokladnie na tej samej sali na ktorej 4 lata temu rodzilam synka :)
 

Załączniki

  • F9BF107D-ECC7-4231-944B-CB6F33FBEC0A.jpg
    F9BF107D-ECC7-4231-944B-CB6F33FBEC0A.jpg
    687 KB · Wyświetleń: 483
Joanna84-84 - gratulacje Ciociu [emoji3][emoji3][emoji3]. Expresowo siostrze poszło przy oxy. Wszystkiego najlepszego dla Niej i Malutkiej [emoji4]
Słuchaj... Wszystko możliwe, że ta ciąża będzie zupełnie inna. Jesteś w ruchu przy Małym, tez masz główkę zapelniona sprawami z domkiem (a właśnie - jak tam?), normalne obowiązki domowe, a to mobilizuje i wzmacnia.


Mamusia Muminka - ja jutro się marketuje [emoji6] (Casto, Leroy, Obi i Ikea - a co? [emoji1]). Nie powiem, że chodzenie nie boli, bo boli, ale największy ból odczuwam jak wstaje z łóżka, także z dwojga złego to już wolę być rozchodzona, i w razie potrzeby przycupnac gdzieś na ławce albo krzeselku.
Zaciekawiłas mnie tym linkiem - i ja się doksztalce w temacie.


Aim - zbiorowa praca "brzmi" super [emoji3].
No to teraz uskuteczniamy 5s?
 
reklama
Pola dzieki zorientuje się u Cioci jak to teraz kontrolowac. Generalnie jestem dobrej myśli dziś bo przezskorna wyszła dziś 7,9 a wczoraj 14. Z krwi wczoraj wyszło 13 i dziś właśnie wynik z krwi decyduje czy idziemy do domu. Mala spowrotem przybiera :-) jupi!
Trzymajcie kciuki żeby wynik był dobry!:-)

Aim super że dobrze poszło:D

Joanna widzisz jeszcze wytrzymałas:-) gratuluje urodzenia siostry:D



Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry