reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Nie no. Nie popadajmy w paranoję [emoji5] ja myślałam że nie będę mieć Mleka.... pierwsze dwa dni udawało mi się ściągnąć 2ml 5ml. A 3 dnia 20 ml. Potem wieczorem 30 ml. A wróciłam do domu po 4 dniach i dałam radę 80ml. Jak odwiedzam dzieci to ściągam w szpitalu po 120 ml 130 ml zależy. Mimo przedwczesnej cesarki mleko się pojawiło szybko. Ważne żeby człowiek był zrelaksowany no i myśl o dziecku, zdjęcia, zapach, bardzo pomaga [emoji4]

Sent from my SM-J320FN using Forum BabyBoom mobile app
 
reklama
Aga_k_m mąż pojechał na siłkę, a ja do niego żeby telefonu pilnował, jakby co. Chyba też już mi pada na mózg.
Curran_twins to pocieszające co piszesz, a ty jeszcze musisz na dwa brzuszki nasciagac :)
Aim ja chyba posłucham w tym temacie położnej lub lekarza bo nawet pół godziny Google przy placzacym z głodu dzidziu może być za dużo :)

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Na lactator? ?? Dziwne [emoji4] tutaj w irlandzkim szpitalu najpierw ręcznie każą masować i ściągać oczywiście tak było w moim przypadku bo dzieci były w inkubatorkach jeszcze. Potem na 3 dzień przyniosły mi lactator i położna mi wytłumaczyła co i jak i ściągam od tamtego czasu [emoji5] mogę w domu swoim a w szpitalu szpitalnym za każdym razem jak odwiedzam dzieci. Mam swój zestaw I tylko podłączam się do pompy [emoji16]

Sent from my SM-J320FN using Forum BabyBoom mobile app
 
Kasiulka wiem, że w moim szpitalu są takie hmm.. przemysłowe laktatory. Takie specjalne szpitalne. Nawet ostatnio kupione nowe zostały. Chyba mama ginekolog zbierała na nie.
Ja swój wyparze i najwyżej mi ktoś dowiezie jak będzie cycowa porażka.

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hejka laseczki wybaczcie ze nie nadrobie ale wiecie jak to jest:D no moze nie wszystkie ale szybko sie dowiecie.


Jestesmy juz od wczoraj w domku wyszlysmy w 2 dobie u nas taki zwyczaj w szpitalu z czego bardzo sie ciesze..

Mloda jest cuuuudna co tutaj duzo pisac.Karmimy sie piersia dzis piersi sa megaaa twarde i juz podczas karmienia jedna z drugiej leci wiec jest bardzooooo dobrze.

2 razy w szpitalu musialam podac mm ale po 5h przystawianiu w zasadzie bez przerwy sutki mialam przeorane ale efekt jest.

Ja akurat laktatora nie uzylam wcale ale jesli ktos czuje potrzebe czemu nie ! Kazda z nas ma taki sam cel a jaka droga do niego dojdzie jest malo wazne.

A co do mleka na zas u nas w szpitalu dawali takie male buteleczki jesli ktos mial potrzebe.
1498408556-aaaaaa.jpeg



Aaa i mam takie gastro ze konia z kopytami bym zjadla#![emoji76] [emoji76] [emoji76] [emoji76] [emoji76] [emoji76] [emoji76] [emoji76] [emoji76] [emoji76] [emoji76] [emoji76]


Aha , Karuzela czy wy juz w domku???

Aniek jakbys chciala cos wiedziec o szpitalu to pisz smialo priv.

Wybaczcie ze tak o sobie ale mam zbyt duzo nadrabiania i nie da rady!


Buziaki trzyamam za wszystkie z Was kciuki!

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witajcie!
Ja dziś cały dzień poza domem. Najpierw castorama i leroy merlin, a potem rynek w moim mieście i lody pod parasolami :D

Udało mi się nadrobić czytanie i w związku z tym mam małe pytanko. Czy warto kupić laktator przed porodem, czy może poczekać? Bo póki co nie myślałam, że może mi się wogóle przydać. :/

Poza tym... Czy lewatywa przed porodem jest konieczna?

No i dziś mogę dołączyć do klubu "śniło mi się, że urodziłam" :D

Tak poza tym, też miałam dziś schizy, że mi wody odchodzą. [emoji14]

0d1yskjonm4opwwc.png
 
Lewatywa-nie jest konieczna ale bardzo warto, zwłaszcza jak się nad tym zastanowić ;) a jeżeli lewatywa cię przerasta, to choćby czopek w domowym zakresie.

Laktator-tak naprawdę z rozmów tutaj wynikało że spokojnie można kupić wedle potrzeby później.
 
reklama
Joanna24 - podpisuje się pod słowami aim [emoji3].
We wszystkich szpitalach z pewnością są laktatory, ale np.personel w moim słabo do tego urządzenia podchodził. Dopiero jak kazałam mężowi przywieźć mój własny, to nagle okazało się, że oni też mają.. Bardziej byli za tym aby na siłę karmic piersią, a gdy dziecko płakało bo się nie najadalo to wciskali butle. Także zdążysz kupić "po", ew. Zrób rozeznanie w asortymencie rynkowym, co byś miała swój typ - i w razie potrzeby mąż może Ci kupić.

A lewatywa... Kochana tu chodzi o komfort psychiczny i aspekt higieniczny (razem z dzieckiem idzie to co masz w jelitach). Dla mnie to mega ważne, ale wiem, że niektóre kobiety "sraja" na to [emoji6].
Ze mną przy porodzie będzie Mąż, i pomimo iż jesteśmy z sobą 16 lat, pewnych widoków wolałabym mu oszczędzić.
Czopki też są ponoć skuteczne. Zawsze warto przed szpitalem spróbować w domu się przeczyscic.
 
Ostatnia edycja:
Do góry