reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Hmm to z tego co widzę znów nas czekają problemy z kupą jak po warzywach takie zatwardzenia są…
My już po drugiej próbie marchewkowej 30min-2-3łyżeczki:D ale przynajmniej otwierała buzie:)
Moja łyżeczka jest dość szeroka i może to przez to. Wypróbuję węższą i wtedy się okaże- a może po prostu potrzeba nam czasu i tyle.
martyska1223- wy to już bardzo zaawansowani jedzeniowo:-)
 
reklama
U nas dziś pierwsza odmowa - dałam cukinię z ziemniakiem z hipp (inne z hippa lubi) i fiasko...Krzywiła się i pluła dalej niż widziała :-D mi też nie smakowało... a zapomniałam jeszcze wcześniej napisać bo to z własnego ogródka: dynię, którą sama jej robiłam lubi, i gruszki też lubi :)
 
My juz jemy jeden sloiczek dziennie. najsmaczniejsze sa zupki jarzynowe, szpinak z ziemniakami, marchewka z ziemiaczkami i kalarepą, dynia... nie lubimy groszku, brokułów i jabuszka nawet z marchewka. karmimy lyzeczkami hipp, ale jak bylismy w goscinie to zjadal z zwyklej łyżeczki.dopiero mysle o wprowadzaniu kaszki/kleiku ale nie wiem od czego zaczac i jak czesto dawac.Babcie , ciocie lapia sie za głowe ze tak pilnuje schematu warzywa-owoce-mięsko. ale grzecznie daja mi spokoj. aaa i tak jak zawsze byl problem z kupa tak teraz jest regularnie 2x dziennie;d
 
Jej dziewczyny ale Wam juz dobrze- macie temat jedzonko juz. Ja się tego etapu coś boje :/ teraz mamy taką bloga stabilizację :) z jednej strony chciałbym sama gotować a z drugiej skąd brać dobre warzywa/owoce?! My jeszcze będziemy miesiąc na samej piersi - do 6 mca, później zacznę eksperymenty ; )
 
Thriade- a te soczki jak będziesz robić to takie 100%? Czy będziesz je rozcieńczała z wodą?
Nie zastanawiałam się nad tym jeszcze... muszę zgłębić temat.
Jej dziewczyny ale Wam juz dobrze- macie temat jedzonko juz. Ja się tego etapu coś boje :/ teraz mamy taką bloga stabilizację :) z jednej strony chciałbym sama gotować a z drugiej skąd brać dobre warzywa/owoce?! My jeszcze będziemy miesiąc na samej piersi - do 6 mca, później zacznę eksperymenty ; )

U mnie identycznie. Karmienie po moim kryzysie (chciałam nawet zrezygnować) to teraz łatwizna, kupki ok itd... z jednej strony bym już chciała zobaczyć jak małej się spodobają nowe smaki, a z drugiej mam święty spokój teraz.
 
u nas jest tak: śniadanie kaszka, 2. śniadanie mleko, obiad 1 słoiczek warzyw + kilka łyżeczek owocu, a potem jeszcze 3 x mleko.

dziewczyny, jak robicie te kaszki, to też macie takie rzadkie? bo ta HIPP to taka wychodzi, że tego się nie da normalnie łyżeczką podać, bo wszystko się rozlewa albo zostaje wypchnięte przy wkładaniu łyżeczki do dzioba /: dziś podaliśmy kaszkę butelką, bo inaczej karmienie trwało godzinę i wszędzie była kasza.
 
pani.olga- ja daje małej na noc do 150ml mleka kleik kukurydziany z Nestle (najmniejszy skład z wszystkich dostępnych kaszek kukurydzianych). Ja dodaję 2 łyżki bo na razie ją uczę i już jest gęściejsze niż mleko normalne a powinno się dawać wg opakowania 4łyżki więc wydaje mi się że na pewno będzie gęste. Sprawdź też czy zgadza ci się ilość łyżek z gramami. Bo zauważyłam że na jednej piszą 4 łyżki na innej 6-8łyżek ale zawsze gramy podają i jak sprawdziłam moje łyżki to wyszło że powinnam dać 8 żeby się zgadzało z 20g.
 
Helenka ma już 66.5 cm i waży 6610g. Wczoraj szczepiłam 6w1. W nocy sajgon, usypianie do 3 w nocy. Ma też zaczerwienienie w miejscu wkłucia, wcześniej to się nie zdarzało. No nic, jeszcze tylko raz pneumokoki i póki co spokój.
 
reklama
pani.olga- ja daje małej na noc do 150ml mleka kleik kukurydziany z Nestle (najmniejszy skład z wszystkich dostępnych kaszek kukurydzianych). Ja dodaję 2 łyżki bo na razie ją uczę i już jest gęściejsze niż mleko normalne a powinno się dawać wg opakowania 4łyżki więc wydaje mi się że na pewno będzie gęste. Sprawdź też czy zgadza ci się ilość łyżek z gramami. Bo zauważyłam że na jednej piszą 4 łyżki na innej 6-8łyżek ale zawsze gramy podają i jak sprawdziłam moje łyżki to wyszło że powinnam dać 8 żeby się zgadzało z 20g.

no my właśnie odmierzamy łyżeczkami z gramaturą, HIPP ma opcję 200 ml wody + 22 g kaszki i 25 g mleka modyfikowanego albo 100 ml wody + 11 g kaszki + 90 g owoców. w obydwu wersjach wychodzi bardzo rzadkie i chyba sobie damy siana z podawaniem kaszki łyżeczką.

a zapomniałam dodać, że w poniedziałek było szczepienie i mały ma 67 cm i waży 6700, jest między 10 a 25 centylem w wadze.
 
Do góry