reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

reklama
My wczoraj mieliśmy szczepionkę. Noc była masakryczna i dzisiejszy dzień tez teraz leży i gada do choinki :D (przynajmniej wkoncu nie placze)
Mała waży 6300g a jaka długa nie wiem nie mierzyli.
 
Hej dziewczyny:-)
Dawno do Was nie zaglądałam, ale jakoś doba za krótka. Rehabilitujemy się cały czas. 01.12 byliśmy na szczepieniu i "mały" ważył 8 kg.
Widzę, że na tapecie jedzonko, u nas były już wszystkie słoiczki z 4 miesiąca, najmniej lubiany jest groszek, reszta idzie całkiem nieźle, ale woli zupki z Bobovity niż Hippa, ale jakoś zjada wszystkie, z 5 miesiąca na razie zjadł jarzynową z kurczakiem i bardzo mu smakowała. Też miałam dylemat czy sama mu gotować z jarzyn marketowych czy słoiczki no i słoiczki wygrały, w życiu bym mu tak nie urozmaiciła jedzonka jak w tych słoiczkach to z łososiem to z królikiem i wiele innych ciekawych smaków.
Kaszkę jemy z nestle bananową bardzo smakuje i kleik kukurydziany, ale dodaję tylko 2 łyżeczki od mleka na 150 ml bo bardzo gęste się robi i nie chce przez smoczek lecieć. A i od wczoraj zaczęliśmy podawać po łyżeczce kaszki mannej, tak zaleciła pediatra.

20151207_161706.jpg
 

Załączniki

  • 20151207_161706.jpg
    20151207_161706.jpg
    20,6 KB · Wyświetleń: 94
Ostatnia edycja:
Kaszkę jemy z nestle bananową bardzo smakuje i kleik kukurydziany, ale dodaję tylko 2 łyżeczki od mleka na 150 ml bo bardzo gęste się robi i nie chce przez smoczek lecieć.

a masz smoczek do kaszek? bo są specjalne z nacięciem w kształcie litery Y, my właśnie kupiliśmy taki wczoraj, bo przez zwykły smoczek bardzo ciężko leci kaszka i mały się męczy i wkurza przy jedzeniu.
 
A u nas przez ten smoczek do kaszki za szybko leciało i mała się dlawi jeszcze, bo ja robię taką rzadszą kaszkę więc dajemy przez normalny jeszcze. A jak gęstą to jemy łyżeczką :-)
 
Ej to która z was sama robi jedzenie?! Bo cały czas czytam sloiczki i sloiczki.
Aaa no i od jakiej kaszki najlepiej zacząć. Czy lepiej od ryżu?
To zaczyna mnie przerastac...|-O
Mala za 6 dni kończy 5 miesięcy.
Ale kupiłam już łyżeczki. Udało mi się znaleźć sklep gdzie są rozmiary odpowiednie do wieku ;-)
 
Ja po pierwszym synku powiedziałam nigdy nie podam kaszki z butelki. Później już tylko tą kaszę chciał i tak do 2,5 roku. Dopiero jak wyjechałam z nim w odwiedziny do brata i powiedziałam, że zapomniałam butelki to się odzwyczaił. Przez to zęby w strasznym stanie, dwie kanałówki w wieku 3,5 dwa lata później wyrywane chirurgicznie i dalsze zęby do leczenia. Teraz małemu kupuje angielskie kaszki, które są bez cukru, albo zawierają tylko naturalne cukry i karmię łyżeczką. Jak raz kupiłam polską kaszkę i zobaczyłam, że na 100g jest 30g cukru to się przeraziłam. Bita śmietana ma mniej... Dziewczyny mój mały za parę dni pół roku. Kupiłam dzisiaj czerwoną soczewicę dla nas, ale tak się zastanawiam czy mogę małemu też zrobić taką zupkę z niej. Można już?
 
a masz smoczek do kaszek? bo są specjalne z nacięciem w kształcie litery Y, my właśnie kupiliśmy taki wczoraj, bo przez zwykły smoczek bardzo ciężko leci kaszka i mały się męczy i wkurza przy jedzeniu.

No nie mamy. A te smoczki są do każdego rodzaju butelek? Mamy butelki lovi.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Michasia ja sama robię dla małej jedzenie a czasem słoiczek. Jak sama gotuję to kroję warzywa na kawałki, najczęściej marchew i ziemniak lub jabłko bo to ulubione ;-) gotuję do miękkości i odlewam trochę wody potem blenduje i gotowe :-)
 
Do góry