reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Na pewno spróbuję, mam nadzieję tylko, że młoda będzie mniej absorbująca i da mi chwilę na zrobienie tej kaszki :) Na pewno soki będę sama robić bo mam wyciskarkę :)
 
reklama
my słoiczki z obiadkami będziemy podawać do momentu, aż mały zacznie stabilnie siadać - wtedy przechodzimy na BLW, bo tam są fajne przepisy, które można dla całej rodziny przygotować. dla mnie najgorsze jest to gotowanie osobno dla siebie, a osobno dla dziecka, nie mówiąc o tym, że on się wkurza, jak my jemy coś innego (;

u nas wszystkie warzywka są mile widziane, jeszcze ani razu nie wybrzydzał i nie wypluwał, tylko szpinak mu średnio smakował. z owoców na razie śliwka i jabłko, ale jeszcze mamy gruszkę w zapasie. zastanawiam się nad morelami i bananem :)
 
Leanetta- rzeczywiście świetny pomysł. Też chyba zacznę tak je przygotowywać. Wiem tylko że muszę na ryż uważać bo moja mała lubi mieć problemy z kupką ale jak dodam jabłko to myślę że powinno być dobrzeJ
Thriade- a te soczki jak będziesz robić to takie 100%? Czy będziesz je rozcieńczała z wodą?
pani.olga- z jakiej firmy udało ci się kupić sam szpinak? Ja właśnie szukałam ale znalazłam tylko z ziemniaczkami. Mogę wiedzieć jaką łyżeczką karmisz swojego małego? Zastanawiam się czy ta moja nie jest za szeroka.
Ja dziś drugie podejście do marchewki. Mam nadzieję że będzie lepiej!
Muszę się wam pochwalićJ byłam dziś na pobieraniu krwi z małą i nawet nie zakwiliła a normalnie płacz na całą przychodnieJ
 
pani.olga- z jakiej firmy udało ci się kupić sam szpinak? Ja właśnie szukałam ale znalazłam tylko z ziemniaczkami. Mogę wiedzieć jaką łyżeczką karmisz swojego małego? Zastanawiam się czy ta moja nie jest za szeroka.

właśnie ten z ziemniaczkami kupiliśmy, bo my już jesteśmy na etapie mieszania warzywek, ale nie zrobił furory.
a karmię łyżeczkami z Rossmanna, takimi co są pakowane po 5 sztuk, są płytkie i mieszczą się w buziaku ładnie.
 
Słuchajcie, a czy po marchewce wasze maluchy tez maja problemy z kupa? Qrcze mój już od tygodnia nie robi, a wcześniej jak zrobił to normalnie jak pomarańczowa plastelina.... Do tej pory na samym cycu nie było problemów
 
U nas dziś była pielęgniarka zobaczyć małego, miała sczescie ze wcześniej wstalismy bo jestesmy na 11 umówieni bo pocałowałaby klamke:-)
 
Aneczka, ja na początku dawałam małemu posmakować jabłuszko czy marchewkę ze swojego palca. Wcześniej dobrze umyłam ręce. Jak załapał i zaczął otwierać buzie gdy zbliżalam palec podmieniłam na łyżeczkę. Taka zwykła, ale bez ostrych brzegów. Na pewno lepsza jest specjalna plastikowa, ale nie miałam :-)
 
Ja mam plastikową łyżeczką taką na długiej rączce i wąską, ale moja od razu do łyżeczki się cieszyła i każda jej pasuje.
My jemy marchewkę, ziemniaki, pietruszkę, brokuł, jabłko, banan, śliwki, jagody i morele, tzn. tyle już próbowała, owoce to niektóre po razie dopiero.
o do marchewki to u nas też zatwardzała więc więcej picia jej dawałam i było ok, ale teraz jej mieszam z ziemniakiem, pietruszką lub jabłkiem i lepiej jest.
 
U nas już wszystkie potrawy na 4 miesiące za nami i nawet już za nami spaghetti i poprawki z kurczakiem i indykiem na 5 miesiecy. Wszystko podchodzi bez problemu a ile radości przy tym. Łyżeczki mam jakieś plastikowe z intermarche i nimi najczęściej karmie ale jak daje inna to niema dla niej różnicy. Owoc szczerze to mniej daje niż normalnych obiadów. Ale najbardziej chyba lubi jabłka z jagodami i gruszki Williamsa :)
 
reklama
u nas marchewka, pasternak, zielony groszek i ostatnio nawet brokuł powodowały zatwardzenia, dlatego dajemy mu na razie tylko mieszanki warzyw (właśnie z ziemniakiem), no i śliwkę, bo to pomaga na kupy.
 
Do góry