reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

U mnie dziś angielska pogoda...mżawka ,temperatura około 12 stopni , ciśnienie zejściowe ...

wyrysowaliśmy wczoraj z M ustawienie mebli w naszym pokoju -tak żeby stworzyć kącik dla Malucha ...uwielbiam przestawiać ,przesuwać ,przemeblowywać ...wymysliłam ,że może byśmy jeszcze cos sobie pomalowali ....ściane w kuchni farbą tablicową ;)....M tylko zwiesił głowę ;)

A dziś w warzywniaku niespdzianka na mnie czekała - szparagi ...polskie ...za 6 zł za pęczek ....oj pyszny obiadek dzis sie szykuje ;)
na razie białe ,ale za chwilkę w normalnej cenie bedą moje ukochane zielone ...potem młode ziemniaczki polskie ...truskawki ,czereśnie ,agrest,porzeczki mmmmmmmm
 
reklama
Witam koleżanki po weekendzie. Jestem po piątkowej wizycie, bez USG co prawda, ale niedługo wybieram się na duże usg III trymestru więc wtedy pooglądam malucha. Generalnie wszystko w porządku:tak:, tylko po raz kolejny złapałam jakąś intymną infekcję..i kolejne globulki..te infekcje to normalnie niekończąca się historia u mnie w tej ciąży:-(

Wczoraj zajęłam się czytaniem na temat urlopów i zasiłków macierzyńskich i rodzicielskich, musimy podjąć decyzję na jaki rodzaj, jaki okres się zdecydujemy, w naszym przypadku nie jest to aż takie proste niestety. A wy już podjęłyście decyzję co do tego? Zdecydowałyście się już na któryś konkretny wariant tego urlopu?
dzień dobry :-)
Co do ruchów ja czuję wszędzie ale po prawej stronie, tzn. na dole bardzo nisko i powyżej pępka - ale jak maluch ułożony - nie wiem!
czasem go czuję w poprzek brzuszka - jeszcze ma czas to niech sobie pofika ;-)

Mój maluch też fika koziołki i kopnięcia czy czuję w różnych miejscach. Też nie wiem jak jest dokładnie ułożony, ale wydaje mi się, że i tak się cały czas wierci i kręci, więc do porodu pewnie jeszcze wiele razy zmieni pozycję. W sobotę opalałam się trochę i w pewnym momencie poczułam, że maluch się obrócił pleckami do słońca, które świeciło z boku, śmieszne uczucie, czułam te małe plecki tuż pod skorą, po boku brzucha :-), tylko nie wiem- zrobił tak bo poczuł miłe ciepełko, czy też przeszkadzało mu, że nagle jedna strona zrobiła się cieplejsza i jaśniejsza??...swoją drogą mam nadzieję, że po urodzeniu nie będzie aż tak ruchliwy:szok:

A dziś w warzywniaku niespdzianka na mnie czekała - szparagi ...polskie ...za 6 zł za pęczek ....oj pyszny obiadek dzis sie szykuje ;)
na razie białe ,ale za chwilkę w normalnej cenie bedą moje ukochane zielone ...potem młode ziemniaczki polskie ...truskawki ,czereśnie ,agrest,porzeczki mmmmmmmm
Ależ mi narobiłaś smakaKlara... uwielbiam szparagi..:tak: No niestety koło mojego domu mam tylko Biedronkę, gdzie nie mają takich frykasów i jeden biedny warzywniak, w którym też jeszcze nie widziałam.
 
Po wizycie :) Mała waży już 1241g. Leży pupką w dół niestety ale gin mówi że to jeszcze spokojnie bo jeszcze ma duzo miejsca by sie przekręcać. Przez całą wiytę trzymała się rękoma za głowę i wyglądała na bardzo zmartwioną licznymi problemami życia :)
Ja na plusie równe 6kg.
No to ciekawe czy się poprzekręcają dziewczyny. Ja też równiutkie 6kg na plusie :)

Kropka - ja w sumie jestem na etacie normalnie, więc nie mam nad czym myśleć, biorę od razu na rok, 80%.
 
gratuluję wizyt:-) 6 kg to chyba nie dużo nie ma czym się przejmować dziecię te wody płodowe itd. też swoje warzą nawet jak na koniec będzie 12 to nie 30 ;-)

ja jutro lecę na usg ciekawe ile moja kluska warzy ???:-)

ostatnio się przekręciła i była główka w dół ale coś się strasznie wierci więc nie wiem jak jest teraz ruchy najbardziej czuje powyżej pępka z prawej a czasem z lewej wczoraj jak się położyłam na lewym boku spać to tak szalała właśnie z lewej strony aż mnie bolało chyba jej było nie wygodnie położyłam się na wznak i się uspokoiła .....

u nas dziś jak latem 25 stopni ........a na majówkę w zasadzie w niedzielę mamy zlot rodzinki u nas na grilla więc trochę szykowania będzie ...
 
reklama
My na obiad dziś barszcz czerwony z ziemniakami i ziemniaczki mizerie i schab... Jak dobrze że wczoraj zrobiłam zakupy a przynajmniej tyle by mi starczyło na obiad :) Chciałam zrobić rosół ba dostałam nawet kogucika od teściów ale kurde raz że jest w całości (bez piór) zamrożony dwa chyba bym godzine go tam molestować musiała by odmrozić. Z małą coraz gorzej dałam jej właśnie panadol, ewidentnie termometr mi wysiadł. Cały dzień leżakuje u nas a ja z nią. Biedna :( nienawidzę jak jest chora aż tak jest wtedy taka przelewająca a mnie aż ściska :( Fakt może to z drugi lub trzeci raz ale nie cierpię, acha jeść już też nie chce :/

My się zdecydujemy na 80%, mi żadnej różnicy nie zrobi czy 100% przez 6 mc potem 60% na koleje 6 mc. Prowadzę działalność gospodarczą więc to moje zmartwienie czy dam rade przez rok wychowywać dzieci i prowadzić firmę czy tylko wychowywać dzieci. :) Nie wiem jak to jest w przypadku zatrudnienia czy podczas macierzyńskiego może pracować. Możliwe że księgowa by na to odpowiedziała. :)
 
Do góry