reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

reklama
dziewczyny apropo mezow hehe ostatnio na wizycie my dopytywalismy sie pani doktor czy widac plec ale dzidzi za nic nie chciala sie tak dokladnie pokazac wiec lekarka ze panowie zazwyczaj jesli maja przeczucie to trafiaja i dodala, tu cytuje tatusiowie zazwyczaj wiedza co zrobili :) niestety moj ma zerowe przeczucie ;)
 
Juz po pracy..glowa mi peka ale to nic nowego :p
Leze na sofie Alcia slacze do dobranocki ktosiek fika w brzuchu taki relaksik mam ;)
Dziewczyny ktore rzucily palenie mozecie byc z siebie dumne :)
Mam kilka kolezanek ktore tez to zrobily I do nalogu nie wrocily :) mam tez jedna ktora fajczyla cala ciaze I podczas karmienia piersia..a pozniej dziwila sie dlaczego mala w ogole jej nie spi I ciagle placze..
Ja mam caly czas nadzieje, ze siusiaczek nam wrosnie :D
 
Jak urodziłam pierwsze dziecko to zobaczyłam na własne oczy co to znaczy jak kobieta w ciąży pali. Kilka pokoi dalej lezała dziewczyna która jeszcze w trakcie porodu wymykała się na fajkę. To maleństwo ważyło ze dwa kilogramy, było szare i wyglądało jak szczurek:no: Po urodzeniu trafiło na OIOM, musieli mu podawać jakieś specjalne leki dla noworodków uzależnionych od nikotyny:-( Co ja sie upłakałam nad tym obcym dzieckiem to wiecej niz nad własnymi problemami:-(
Nie wiem jak można być tak pierd...ętym. Naprawdę. I niech nikt mi nie wmawia, że nałóg, że trudno bla bla bla, wystarczająca ilość z Was udowadnia, że jak chce to się da. I kij już, że dziecko, może laska ma je w dupie, ale to generalnie po prostu niehumanitarne kogokolwiek tak narażać. Nie rozumiem też wracania do palenia po ciąży... ok chronimy dziecko przez 40 tygodni, ale potem można mu dmuchać w twarz co tam...

Szybkie pytanie do dziewczyn z wysokim TSH, tabletki może przepisać rodzinny czy tylko endo?Znajoma ma termin na sierpień i wysokie tsh jej wyszło, gin kazał iść do endo
Zwykle jest tak, że endo musi ustalić lekarstwa, dawkę, udokumentować niedoczynność i daje jakby informację do rodzinnego i ten wtedy może też wypisywać. NIe spotkałam się żeby rodzinny ustalał leczenie.

Ewczis ale masz wykluczone hashimoto? Bo przy hashi nie można łykać jodu.
To nie do końca tak jest. Ja biorę np. jod w ciąży, ponieważ ważne jest to, żeby w tarczycy dziecka ten jod się odkładał. Z tym jodem to w ogole jest zamieszanie np: "Jod może być problematyczny, gdyż po pewnym czasie jego przyjmowania, w momencie gdy istnieje choroba autoimmunologiczna, może zwiększyć się produkcja TPO i przeciwciał. Z drugiej strony duże dawki jodu mogą dać odwrotny efekt i dramatycznie obniżyć aktywność tarczycy. Jakiś czas temu rozpętała się dyskusja na temat stosowania jodu w Hasimotio sugerująca, że jest to dolewanie oliwy do ognia, jednak ostatnie badania dowodzą, że jod może być problematyczny tylko gdy ilość selenu nie jest odpowiednia, ponieważ selen neutralizuje tą toksyczność."
Bez ciąży nie zażywałam, natomiast teraz moja endokrynolog specjalnie zaleciła witaminy z dużą jego ilością.

Tak mam wykluczona...
Ciekawe skoro Anty-TPO (badanie przeciwciał) masz dopiero mieć robione... Nie rozumiem jak w takim razie mogli wykluczyć hashimoto, bo to nie sam stan zapalny o tym świadczy, ale jego przyczyna. Z hashimoto czy bez nie ma co się przejmować, o ile jest to pod kontrolą :)
 
ja mialam cicha nadzieje na dziewczynke:p a wyszedl chlopak;)

Ja miałam nadzieję, że będzie chłopak, na prenatalnym okazało się że między nogami nic nie wyrosło.
Lekarz dał nadzieje, powiedział że jeszcze może mieć na następnym usg sprzęt do kolan.

My nakupowaliśmy ciuszek różowych, trudno najwyżej będzie w pierwszych miesiącach w różowych ciuszkach śmigać.
 
reklama
Thriade - jasne masz rację, zapomniałam o ciąży, ale z tego co się orientuję wystarczy ten jod co w witaminach dla mamusiek, a ewczis dostała specjalne tabletki jak w kuracji innych niż hashimoto zapaleń tarczycy:) też nie rozumiem po co to skierowanie na antytpo skoro hashi niby wykluczone.
 
Do góry