reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

reklama
trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty:-)
ja dzisiaj czuję się dobrze ale mam Wiktorię chorą i walcze by do jutra popołudnia jej przeszło bo ma przedstawienie z okazji dn. babci i dziadka..
 
Witam się i ja .
Dziewczyny Wy wszystkie miałyście robione badanie na Toxo ??
Ja nie prowadzę ciąży za granicą tylko w Polsce na Nfz... i oprócz morfologii i moczu nie miałam nic więcej robionego... Nie wiem czemu to takie ciężkie do uwierzenia .. I też nie pamiętam żebym miała to robione w dwóch poprzednich ciążach ..

A u mnie kiepskie samopoczucie .. od wczorajszego wieczora stawia mi się dziwnie brzuch nie wiem czy to maluch tak się wierci ale ucisk czuję na pęcherzu i co rusz latam do łazienki .. Wzięłam na noc nospę i jakoś udało mi się zasnąć... A dziś znów to samo.. pobolewa brzuch i miałam wrażenie że plamię taką jasną krwią.. nie wiem czy to rzeczywiście krew czy już tak wariuję na punkcie tej ciąży...
 
Karolina
ja mam robioną całą masę badań -morfologię, mocz plus posiew,tsh,przeciwciała różyczkowe, toxo i cytomegalię, w związku z tym ,że ja mam krew minusowa a M plus to jeszcze przeciwciała anty d

a z brzuchem to dzwoniłabym do lekarza
jeśli faktycznie krwawisz ,plamisz -SZPITAL i to szybko
 
karolina ja też chodze na NFZ i te wszystkie badania co dziewczyny miałam zlecone w 7 tc. Jeszcze WZWB i inne, których nie pamiętam. Toxo i w tej i w poprzedniej ciąży obowiązkowo na początku, ale nie słyszałam, żeby powtarzać 2-3 razy w trakcie trwania ciąży.
TO nie są wymysły lekarzy tylko standard opieki w Polsce. Te badania Ci się należą.

Dziewczyny powodzenia na wizytach.
 
Ostatnia edycja:
Ja nie miałam badań na Toksoplazmoze...ale u mnie to inna bajka bo ja za granicą :-o
i czeka mnie zastrzyk Anty-D w 28 tyg :-(
 
Witam się i ja .
Dziewczyny Wy wszystkie miałyście robione badanie na Toxo ??
Ja nie prowadzę ciąży za granicą tylko w Polsce na Nfz... i oprócz morfologii i moczu nie miałam nic więcej robionego... Nie wiem czemu to takie ciężkie do uwierzenia .. I też nie pamiętam żebym miała to robione w dwóch poprzednich ciążach ..

A u mnie kiepskie samopoczucie .. od wczorajszego wieczora stawia mi się dziwnie brzuch nie wiem czy to maluch tak się wierci ale ucisk czuję na pęcherzu i co rusz latam do łazienki .. Wzięłam na noc nospę i jakoś udało mi się zasnąć... A dziś znów to samo.. pobolewa brzuch i miałam wrażenie że plamię taką jasną krwią.. nie wiem czy to rzeczywiście krew czy już tak wariuję na punkcie tej ciąży...

Tak jak dziewczyny pisały te badania Ci się należą, dziwne że nie miałaś robione zwłaszcza że po każdej ciąży mogło się sporo zmienić w Twoim organizmie. Może warto porozmawiać z lekarzem lub zasięgnąć w informacji w przychodni?
Co do brzuszka jeśli plamiłaś to chyba lepiej do szpitala i nie zwlekać, o tyle na stawiający brzuch nospa lub ciepła - nie gorąca kąpiel o tyle plamienie to już poważna sprawa. :/


My zaraz bierzemy się za obiadek :) Niestety Oliwia obudziła się z gilem i jest "kochana" :/ mam nadzieję ją zaraz położyć na drzemkę, może jak wstanie będzie lepiej :)
 
Witam się i ja .
Dziewczyny Wy wszystkie miałyście robione badanie na Toxo ??
Ja nie prowadzę ciąży za granicą tylko w Polsce na Nfz... i oprócz morfologii i moczu nie miałam nic więcej robionego... Nie wiem czemu to takie ciężkie do uwierzenia .. I też nie pamiętam żebym miała to robione w dwóch poprzednich ciążach ..

A u mnie kiepskie samopoczucie .. od wczorajszego wieczora stawia mi się dziwnie brzuch nie wiem czy to maluch tak się wierci ale ucisk czuję na pęcherzu i co rusz latam do łazienki .. Wzięłam na noc nospę i jakoś udało mi się zasnąć... A dziś znów to samo.. pobolewa brzuch i miałam wrażenie że plamię taką jasną krwią.. nie wiem czy to rzeczywiście krew czy już tak wariuję na punkcie tej ciąży...

Ja miałam w pierwszej ciązy na początku i potem pod konieć, teraz również jestem po toxo

Jak plamisz dzwoń do gina, z tym nie ma żartów
 
reklama
Wrocilam z pracy ale tylko dlatego, ze mialam kilka spraw na miescie do zalatwienia a ze chwilowo bez auta jestem to jak juz kolo domu bylam to stwierdzilam, ze bez sensu wracac.

Musze z tymi mebalmi ogarnac temat ale juz wiem, ze nie przyjda do poniedzialku i chyba meza udusze, bo dal ciala a mial to zalatwic a teraz ja musze telefonicznie odkrecac jedne meble (zamowil ale nie te co wybralismy) i zamowic inne i to w dwoch roznych salonach, bo pomylil salony i czesc mebli musimy z innego salonu zamowic niz planowalismy i to z innego miasta. Chcicelismy jasne drewniane meble do kuchni a zamowil ciemno brazowe do pokoju. Ja rozumiem, ze facet moze meble pomylic, ale zeby miasta pomylic? Matko jedyna! Toc jego to sie z dzieckiem na spacer bede bala puscic, zeby z obcym do domu nie wrocil :p
Niech on sie cieszy, ze dopiero w srode do domu wraca bo bym go chyba ugryzla! wrrry!
A zeby bylo smieszniej w poniedzialek odbieramy psa a oczywiscie paczki z wyprawka tez nie odebral bo nie mial czasu z kurierem sie dogadac :p Toc mi rece opadaja....

Juz nie marudze, ale ulzylo mi, ze sie komus wygadalam.

Jezeli chodzi o badania to ja co tydzien praktycznie jestem kuta i oddaje mocz :p do badania rzecz jasna :p
Na toxo na saym poczatku mialam robione badania, wtedy taki spory pakiet roznych badan krwi robilam...

Dziewczyny wy tez wszytskoe robicie prywatnie? Bo ja tak zaczynam troche liczyc i sporo nas te wizyty i badania kosztuja...
 
Do góry