reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Witajcie Dziewczyny,
Po weekendowej nieobecności mam spore zaległości na forum. Przede wszystkim trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty.

Ja rano podczas aplikowania luteiny dopochwowo zauważyłam kilka kropel krwi na aplikatorze. Umówiłam się więc szybko na wizytę do wolnego ginekologa w LuxMedzie. Okazało się, że wszystko jest w porządku, tylko musiałam delikatnie podrażnić śluzówkę, stąd podobno te kropelki krwi. Pani doktor w gabinecie nie miała usg, tylko detektor tętna i ku mojego ogromnemu zdziwieniu tym urządzeniem bardzo szybko znalazła tętno i głośno słyszałam serduszko.
Kurcze, chciałabym mieć coś takiego w domu, a do tej pory czytałam raczej negatywne opinie.


Hej,
dziewczyny możecie polecić jakieś witaminy? Mam zacząć brać a nie wiem nawet jakie są dostępne i godne uwagi. Prenatal odpada, bo w pierwszej ciąży się do niego zraziłam. Co brałam w drugiej ciąży nie pamiętam. Żelazo z kwasem foliowym biorę osobno więc w witaminach mi na nich nie zależy.

Obecnie biorę Omegamed z DHA, kwas foliowy, witaminę D 2000 i magnez 3x1.
Rozmawiałam natomiast ostatnio z moim lekarzem prowadzącym i stwierdził on, że nie ma sensu łykać witaminy z DHA, które są 2-3 krotnie droższe niż witaminy dla ciężarnych normalne, a podobno nie wchłaniają się i są raczej wymysłem marketingwców firm farmaceutycznych. Poczytałam trochę o tym i lekarz ma rację. Jak skończę więc opakowanie Omegamed mój zestaw witamin będzie taki: kwas foliowy, witaminę D 2000m, magnez 3x1, biofer.
 
reklama
dzień dobry w nowym tygodniu! ja dziś odebrałam moją poduchę mothercare i jestem bardzo zadowolona, już trochę potestowałam :)
zajrzałam też do Arkadii, ale wszystko wykupione albo po prostu brzydkie, kupiłam tylko jedno body w KappAhlu i sobie dwie pary spodni dresowych w C&A, bo są po 40 zł.


Fajnie, że kolejna z Was doświadcza dobrodziejstwa poduchy :-) Swoją zamówiłam na agito.pl i na dniach powinna być już gotowa do odbioru.
Mnie udało się kupić w Wola Parku w Motherhood i Smyku kilka bodziaków, kocyk, ręcznik kąpielowy za ceny mocno obniżone. I mała ciekawostka. Smyk ma różne ceny w różnych sklepach. Będąc później w Blue City identyczne artykuły były droższe.
 
Hej,
dziewczyny możecie polecić jakieś witaminy? Mam zacząć brać a nie wiem nawet jakie są dostępne i godne uwagi. Prenatal odpada, bo w pierwszej ciąży się do niego zraziłam. Co brałam w drugiej ciąży nie pamiętam. Żelazo z kwasem foliowym biorę osobno więc w witaminach mi na nich nie zależy.

Ja polecam Pregna Plus. Zażywałam w pierwszej ciąży i teraz też zażywam. Zmieniłam lekarza prowadzącego w tej ciąży i ten, który teraz mnie prowadzi polecił mi właśnie pregna plus ze względu na zawartość witaminy D,która jest bardzo potrzebna w ciąży. Coś tam mówił, że kiedyś uważano, że nie jest potrzebna, ale najnowsze badania dowodzą, że jednak jest potrzebna i w tym właśnie jest taka dawka jak trzeba ;-) Ja jeszcze dodatkowo biorę Pregna DHA, ale to dlatego, że nie przepadam za rybami... Co do wchłaniania tych DHA to nie słyszałam nic... Muszę poszperać w necie :-) ale wolałabym żeby się wchłaniały!! :-D

&&& za wizyty i czekam na same dobre wiadomości :-)
 
Cześć dziewczyny,
Mam do Was pytanie. W przyszłym tygodniu mam usg prenatalne. Lekarz kazał mi dodatkowo zrobić badanie krwi test podwójny. Czy też miałyście go zleconego do zrobienia?. Jak dzwoniłam do punktu poboru krwi to powiedziano mi że jak będę dopiero w 12tyg ciąży to mi go nie zrobią bo robi się go dopiero po 13tyg. W zamian zasugerowano mi zrobienie test PAPPA, który robi się na takim etapie ciąży. Jestem teraz w kropce bo nie wydaje mi się, że lekarz się myli co do terminu robienia testu. Proszę Was o doradę jeśli spotkałyście się z takim badaniem. Pozdrawiam gorąco.
 
Multiplicamini sprawdzałam właśnie na różnych stronach internetowych i są odmienne informacje. Na jednych jest napisane, że od 11 tyg i to właśnie pierwsza część tego badania a na innych tak jak mi powiedzieli w punkcie poboru krwi że od 13tyg i jest to tylko jedno badanie. Może po prostu w różnych placówkach inaczej przeprowadzają to badanie...No trudno mam jeszcze 2-3dni na przemyślenie tematu. Dzięki za odpowiedź.
 
Hej,
dziewczyny możecie polecić jakieś witaminy? Mam zacząć brać a nie wiem nawet jakie są dostępne i godne uwagi. Prenatal odpada, bo w pierwszej ciąży się do niego zraziłam. Co brałam w drugiej ciąży nie pamiętam. Żelazo z kwasem foliowym biorę osobno więc w witaminach mi na nich nie zależy.

Ja od II trymestru będę brała femibion jak w 1 ciąży niestety w I trymestrze nie czułam się po nim dobrze co mnie uprzedził znajomy farmaceuta ale II super się czułam :)

Multiplicamini sprawdzałam właśnie na różnych stronach internetowych i są odmienne informacje. Na jednych jest napisane, że od 11 tyg i to właśnie pierwsza część tego badania a na innych tak jak mi powiedzieli w punkcie poboru krwi że od 13tyg i jest to tylko jedno badanie. Może po prostu w różnych placówkach inaczej przeprowadzają to badanie...No trudno mam jeszcze 2-3dni na przemyślenie tematu. Dzięki za odpowiedź.

Aneczka a nie da rady zadzwonić do lekarza i dopytać O tym teście podwójnym krwi nie słyszałam chyba że ma jeszcze jakąś inną nazwę ale Pappa podobno robi się teg samego dnia co USG genetyczne bo wówczas jest miarodajny


Ehh zbieram się i zebrać nie mogę. Czuje w kościach że będzie kolejka :/ Musze małą zabrac do babci na następną wiytę zabiorę Oliwkę ale zapytam dziś doktorka czy to będzie kłopot może w wózku nie rozniesie gabinetu ;)
 
A ja właśnie byłam u lekarza i wszystko jest ok. Powiedziała ze mój bąbelki ma ładną kość nosowa i bardzo dobra przyziernosc karkowa... I ma długie nogi jak tatuś widzę... A Babel ma 6,5 cm i ja tam myślę że chyba za malutki ciut na 13 tydzień...
 
reklama
Ewczis super ze wszystko ok
A co z resztą dziewczyn????

Ja byłam dzisiaj u stomatologa 3 mam do naprawy jeden już zrobiła zostały jeszcze dwie jedynki o matko tak się boje tego bólu tych jedynek. Masakra

A tak to wszystko supcio mdłości przechodzą. Następna wizyta w środę juz nie mogę się doczekać. :)

Miłego wieczorku :D
 
Do góry