reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

My dziś po szczepieniu na rota. Juz druga dawka i po temacie. Waży 6 kg i mierzy 63 cm :) przybiera ładnie. Co do usypiania u nas zasypia na noc przy cycu ok 20. Później czasami w nocy o 1 lub o 4 jedzenie tylko i zawsze o 7.30. Wtedy ja tylko karmie max 10 min i śpi do 9 - 9.30 codziennie :) w dzień zasypia często sama leżąc o 11 na godzinę i o 15 tez godzina :) czasami musze ja na rekach polulac żeby zasnęła. Ogólnie mam prosty i bardzo zadowolony egzemplarz :))
 
reklama
Ja mojemu już daję po troszku jedzonka nowego do testowania. Próbował już marchewkę, kaszkę, jabłuszko, banana i pasuje mu to bo chętnie buźkę otwiera :) Na schematy patrzę tylko tak powierzchownie, bo każde dziecko jest inne. Ja już widzialam jak on patrzy jak my jemy i wyciągał rączki jakby chciał nam coś podebrać więc najwyraźniej jest gotowy do testowania. Oczywiście na razie to tylko po odrobince na zasadzie łyżeczkę może łącznie zjadł.

nam wczoraj pediatra powiedziała, że po 4 miesiącu można już spokojnie wprowadzać nowe rzeczy na zasadzie najpierw pół łyżeczki, następnego dnia trochę więcej, że nie czekać ze zwiększaniem dawki nie wiadomo ile, tylko progresywnie codziennie zwiększać porcje. nie mogę się doczekać, żeby dać mu coś nowego :D

a co do spania, to u nas jest tak, że mały idzie spać ok. 23 i wstaje ok. 5.30-6, zjada, i jeszcze dosypia do jakiejś 8, czasem się zdarza, że pójdzie spać o tej 23, a jak ja wstaję ok. 6.30-7, to on jeszcze śpi do ok. 8. w ciągu dnia to praktycznie po każdym jedzonku robi sobie drzemkę ok. 30-60 minut.
 
Jak czytam ile ważą i mierzą wasze maluchy to mi gigancik rośnie 8,5kg i 75cm. Waga ur 3560 i 55 cm, od samego początku tylko i wyłącznie cycus. Maz jest wysoki, nasz pediatra mówił ze chłopcy są zazwyczaj wyżsi od ojców. Mam co nosić.
 
Jak czytam ile ważą i mierzą wasze maluchy to mi gigancik rośnie 8,5kg i 75cm. Waga ur 3560 i 55 cm, od samego początku tylko i wyłącznie cycus. Maz jest wysoki, nasz pediatra mówił ze chłopcy są zazwyczaj wyżsi od ojców. Mam co nosić.

a jak on się mieści w centylach? i ile ma dokładnie? bo strasznie wielki jest O_O
 
Jak czytam ile ważą i mierzą wasze maluchy to mi gigancik rośnie 8,5kg i 75cm. Waga ur 3560 i 55 cm, od samego początku tylko i wyłącznie cycus. Maz jest wysoki, nasz pediatra mówił ze chłopcy są zazwyczaj wyżsi od ojców. Mam co nosić.

Na cycku tak wyrósł? WOW.. nieźle :) Moja 3kg lżejsza, a dziś to myślałam, że mi ręce odpadną od tego bujania...
 
Najgorzej kręgosłup siada jak znoszę go z gondola z 2 piętra i na dole wkladam na stelaz. Ja mam 164cm i waze 55kg więc do kolosow nie należę:-) wszyscy mówią ze mam b. pozywny pokarm. W. wagowo jest w 90centylu a wzrostem w 95.
 
Najśmieszniejsze jest to, ze W. urodzony w 36+3zostal zakwalifikowany do wczesniakow i mamy zlecone badania kontrolne u specjalistów. Jak siedzę.ma poczekalni z moim "wczesniakiem" to aż śmiać mi sue chce. Nie wspominając ze każdy kto go pierwszy raz widzi daje mi z 6 mcy.
 
reklama
Jak czytam ze wasze pociechy spia w nocy tyle godzin to aż zazdroszcze moj max 5 godz w nocy spi i to pierwszym snem a zasypia kolo 20 pozniej co 3 godz na jedzonko sie budzi.
Kornelia ile u was za rehabilitacje sie placi, mi zawolala 60 zl a trwa 30 min no ale co zrobie na kase chorych na styczen termin a zeby byly efekty dziecko trzeba rehabilitowac zanim skonczy pol roku.
 
Do góry