reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe mamy 2015

Co do ubranek to starszy syn był chrzczony jak miał 2 miesiące. Nosił 62. Młodszy ma 5 tygodni i juz ledwo się mieści w 62, wiec też radzę poczekać jak najbliżej terminu. Upatrz sobie coś i kup przed samymi chrzcinami.
 
reklama
Robimy chrzest 13 września i zastanawiam się jaki rozmiar ubranka kupić dla małej. Aktualnie nosi 56/62 z przewagą 62. Ale to jeszcze miesiąc więc może lepiej wziąć 68?
Doświadczone mamusie proszę o podpowiedź, jaki rozmiar nosiły wasze 2 miesięczne dzieciaczki?? ;-)

Moja urodziła się drobna w niedziele skończyła miesiąc i body 56 już za małe,my chrzciny mamy 30 sierpnia,wtedy mała będzie miała 1,5 miesiąca i zamawiałam.jęk sukienkę 62 ale jest spora i w sumie stópki będą jej w stawać,w kolorku kremowo złotym :)
 

Załączniki

  • 1439907534544.jpg
    1439907534544.jpg
    16,1 KB · Wyświetleń: 45
Thriade ja też dziś idę prywatnie do pediatry bo i moja pocharkuje.....
Okazało się, że mała jest okazem zdrowia :) Gardełko, uszy, nosek, płucka itd wszystko czyste :) Za kupki mamy dicoflor w kroplach dawać - dawałam jej już wcześniej jak brałam antybiotyk, więc nawet mam w domu. W aucie i w przychodni pięknie mi usnęła, potem wróciłam do domu, zapakowałam w wózek i jeszcze pospała na spacerze. Pierwsze dłuższe spanie od rana, a teraz się obudziła, pojadła i znowu mękoli, ale tatuś już wrócił z pracy więc z radością mu przekazałam naszego mękołka. Boli mnie łeb z niewyspania.. dzisiejszy dzień to znowu wiszenie na cycku co godzinę. Udało mi się ją odłożyć ze dwa razy do łóżeczka - na max 20 min... ehhh.. pocieszam się, że to minie!!!
 
Mam pytanko, bo mały mi od wczoraj strasznie się pręży a dokładnie tak po karmieniu ok pół godziny prostuje nóżki z piskiem wręcz popłacze do minutki dwóch i sie uspokaja i tak do godzinki a czasem krócej. Kolki to nie są bo Mati je miał i wyglądają inaczej. Dodam, że wczoraj skończyłam antybiotyk (miałam zapalenie piersi i sutka) i mały nie dostawał nic. Moze to byc z tego?
Thriade a co to ten dicoflor?
 
klaudia ale kolka to nieutulony płacz minimum przez pół godziny non stop. A to jakby mu coś po jelitkach jeździło i takie spięcia ma. Przy kolce dziecko nie uspokoi sie przytulane tylko szumy np suszarka są w stanie go uspokoić a mojego uspokoje przytulając albo dziś masowałam mu brzuszek jak leżał w wózku i też sie uspokoił... nie wiem już
 
Mam pytanko, bo mały mi od wczoraj strasznie się pręży a dokładnie tak po karmieniu ok pół godziny prostuje nóżki z piskiem wręcz popłacze do minutki dwóch i sie uspokaja i tak do godzinki a czasem krócej. Kolki to nie są bo Mati je miał i wyglądają inaczej. Dodam, że wczoraj skończyłam antybiotyk (miałam zapalenie piersi i sutka) i mały nie dostawał nic. Moze to byc z tego?
Thriade a co to ten dicoflor?

Dicoflor to probiotyk - w szpitalu jak brałam antybiotyk na pęcherz i karmiłam piersią to pediatra kazala dawać małej. To jest w formie kropelek, daje się raz dziennie 5 kropli.

klaudia ale kolka to nieutulony płacz minimum przez pół godziny non stop. A to jakby mu coś po jelitkach jeździło i takie spięcia ma. Przy kolce dziecko nie uspokoi sie przytulane tylko szumy np suszarka są w stanie go uspokoić a mojego uspokoje przytulając albo dziś masowałam mu brzuszek jak leżał w wózku i też sie uspokoił... nie wiem już
Moja też ma takie "krótkie kolki" - najczęściej kończy się tym, że w końcu robi kupę i jest zadowolona :D Wydaje mi się, że po prostu właśnie coś mu jeździ po jelitach, ale nie są to jakieś mega wzdęcia i dlatego daje się uspokoić. Ewentualnie jakiś nadmiar wrażeń?
 
reklama
Do góry