reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

reklama
perla8 - jako,że miałam GBS+, robili Heniowi badania w drugiej dobie i wyszedł znacznie podwyższony wskaźnik zapalny CRP, więc przez założyli biedaczkowi wenflon na główkę i przez kolejne dni dostawał antybiotyk 3 razy na dobę. Na szczęście podziałało, CRP się unormował i w poniedziałek 20.07. wreszcie wypuścili nas do domu. Przyznam, że czekałam na ten dzień jak na wybawienie, nie mogłam już wytrzymać w szpitalu, a Heniowi też atmosfera oddziału nie służyła, marudny był. dużo płakał, a w domu jest dużo spokojniejszy.

Jesteśmy po I wizycie pediatry, wszystko dobrze, Henio przybiera na wadze, co bardzo mnie cieszy, bo znaczy, że to moje karmienie piersią jest jednak efektywne :tak:Zarejestrowaliśmy się też na USG bioderek. Nie ma to jak opieka zdrowotna- na NFZ albo nikt nie robi, albo mają kosmiczne terminy. Jak weźmiesz płatne- terminy są od ręki, do wyboru, nawet jutro.

Dziewczyny, będziecie szczepiły dzieci szczepionkami skojarzonymi, czy wybieracie te refundowane?
 
Ja nie biorę skojarzonych , nie mogę się do nich przekonać, tak wszystko na raz też chyba nie jest takie dobre dla dziecka. Może to rzadki przypadek ale znajoma szczepila w tym miesiącu córkę 2 latke szczepionką skojarzona i dziewczynce odjelo nozke na dwa dni i nie mogła chodzić. Możecie się domyśleć jaki stres przeżyli rodzice.
 
Ja nie biorę skojarzonych , nie mogę się do nich przekonać, tak wszystko na raz też chyba nie jest takie dobre dla dziecka. Może to rzadki przypadek ale znajoma szczepila w tym miesiącu córkę 2 latke szczepionką skojarzona i dziewczynce odjelo nozke na dwa dni i nie mogła chodzić. Możecie się domyśleć jaki stres przeżyli rodzice.

Wczoraj rozmawiałam ze znajoma i miała taką samą sytuacje tylko ze swoim 1,5 rocznym synkiem. Bidulo nie stawał na nóżki 2 dni.. ja tez myślałam nas zakupem tych skojarzonych ale zrezygnowałam.. mala wstała właśnie z 3h spania!! Jemy butle i idziemy na spacer
 
no to fajnie wszystkie wyrobiłyśmy się do końca lipca żaden dzidziuś nie czekał na sierpień :-)

ja szczepionki też biorę normalne wiem że więcej kłucia ale jakoś te 5w1 6w1 źle mi się kojarzą jak to mówią jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego ale jak kto tam woli ............

kurcze to może u mnie ten kryzys czy skok rozwojowy bo właśnie mała tak się zachowuje że się rzuca przy cycku i płacze a wczoraj w nocy dostała mm bo już czułam że mam cycki puste a ona tylko ciamka tak na pusto i jakoś to jej nie uśpiło i tak musiałam przystawić i wtedy w końcu zasneła..........

a ile dajecie mm ja na początku dawałam około 50ml ale teraz to prawie 100 ml wypije wiec nie dziwię się że jej z cycka za mało bo ja laktatorem to z dwóch ledwo 50ml sciągne a podaje takie mleczko jak w szpitalu dostawała czyli Enfamil Premium lipil

a i tak jak myślałam pepuszek odpadł w nocy dziś rano jak ją przebierałam to patrze i nie ma;-) ale ładnie zagojone nic tam się nie sączy


mąż już wrócił do pracy od poniedziałku i siędze sama w czterech scianach dzisiaj ja ubiorę i wyniosę na chwilę w foteliku na balkon bo w weekend chce już na spacer ileż można w domu siedzieć ......................

co do położnych moja wydaje sie ok też mam mieć 6 wizyt ale wlicza w to kontakt tel ostatnio dzwoniła i dosyć długo rozmawiałyśmy wydaje mi się ze ma zdrowe podejście nie naciska na nic tylko doradza oczywiście zachęca do odstawienia mm i przejścia na samo kp .....

a przy mm podajecie wit K mi powiedziała ze jak dziecko dostanie 250ml mieszanki na dobę to wit K co drugi dzień
 
W UK w ogole mi nie kazali dawac ani wit. K ani D. Wit. K dostal tylko zastrzyk po porodzie i powiedzieli, ze to wystarczy a wit. D od okolo 6 miesiaca. Co kraj to obyczaj ehh. Co do szczepien to ja nie mam wyboru bo tu tylko skojarzone wiec nie mam nad czym sie zastanawiac...
 
Olga u mnie w szpitalu mówili to samo o witaminach.
Jeśli chodzi o szczepienia to ja szczepie tymi 5w1 tak jak starsze córki. Robie tak nie zevwzgledu na ilość wykluc ale na bezkomorkowa postać krztusca w szczepionce
 
reklama
perla8 - jako,że miałam GBS+, robili Heniowi badania w drugiej dobie i wyszedł znacznie podwyższony wskaźnik zapalny CRP, więc przez założyli biedaczkowi wenflon na główkę i przez kolejne dni dostawał antybiotyk 3 razy na dobę. Na szczęście podziałało, CRP się unormował i w poniedziałek 20.07. wreszcie wypuścili nas do domu. Przyznam, że czekałam na ten dzień jak na wybawienie, nie mogłam już wytrzymać w szpitalu, a Heniowi też atmosfera oddziału nie służyła, marudny był. dużo płakał, a w domu jest dużo spokojniejszy.

Jesteśmy po I wizycie pediatry, wszystko dobrze, Henio przybiera na wadze, co bardzo mnie cieszy, bo znaczy, że to moje karmienie piersią jest jednak efektywne :tak:Zarejestrowaliśmy się też na USG bioderek. Nie ma to jak opieka zdrowotna- na NFZ albo nikt nie robi, albo mają kosmiczne terminy. Jak weźmiesz płatne- terminy są od ręki, do wyboru, nawet jutro.

Dziewczyny, będziecie szczepiły dzieci szczepionkami skojarzonymi, czy wybieracie te refundowane?

Najważniejsze że jesteście już w domu :) dobrze ze Henia wybadali i crp spadło. Trzeba przyznać ze neonantolog tam jest mocno upierdliwy :p
 
Do góry