reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowki 2015

Kuklaki ja też przepis poproszę. Akurat ciasta to piec lubię :)
A małą na siłownię posyłasz czy jak? :p

Marela a ten sennik bez sera to przepis też bym poprosiła :)

Doli to współczuję takiego rozrabiaki. Następnym razem 2 razy się pewnie zastanowisz zanim zostawisz go w domu ;)

Pat bo pewnie nasze dzieciaki z tymi kupami się dzisiaj zmówiły :)
 
reklama
Marela, naczytalam się, większość ostrych nop była właśnie po infanrixie. Wydaje mi się, że pentaxim będzie bezpieczniejszy...
 
kuklaki naszej tez smok wypada wiec pieluszka tetrowa przytrzymujemy :) bo inaczej co 3 min musialabym jej wsadzac do buzi ;)

Jak Basi robili kompleksowe usg ktore trwalo 40 min to nawet sie nie obudzila :D ale to bylo jeszcze w szpitalu:-D

z rana dostalam laurki od starszakow i 3 bukieciki kwiatkow :) nawet od Basi dostalam :):-D


Babydust a jak podtrzymujesz ten smoczek pielucha? Sprzedaj patent :-)


Doli ja jej właśnie nie budzę ale próbowałam cyca na śpiocha jej wcisnąć (jak nie pociągnie co najmniej 10-15 min to pobudka za 30 min max godzinę na kolejne karmienie gwarantowana) - za chiny nie da rady. Usta zaciśnięte i imadłem mogę próbować otwierać i nie da rady. Więc już nie próbuję. No ale ta noc wymęczyła mnie strasznie więc mam nadzieję ze takie ciumkanie po 5 min to było jednorazowe bo inaczej to idzie się wykończyć.

Dziewczyny ja na rota szczepiłam (mała dostała szczepionkę do picia). Za szczepionke na żółtaczkę musieliśmy zapłacić bo tu dzieci na to nie szczepią (chyba że rodzice chcą to wtedy jak my za niewielką opłatą). Kolejna szczepionka po 3 miesiącu życia.

Lei Mała na pewno da radę jeszcze tych kilka tygodni w szynie. Takie małe dzieci to nawet nie zauważą że coś tam do nogi przyczepione. Bratanek mojego M miał zaraz po urodzeniu gips przez 6 tyg na nóżce, później przez kilka miesięcy szynę a teraz ma prawie 2 lata to szyna zakładana na nóżkę tylko na noc. Dzieciak nie wydaje się nawet tym wzruszony. Sam przychodzi do mamy i pokazuje że pora spać i szynę zakładać.

Marela oj serniczek bym zjadła.. a tu sera nie ma takiego żeby jakiś dobry upiec :/

Szaj dobrze że z bioderkami wszystko w porządku. No właśnie kp też nie dla mnie choć przyznam że jak mała ładnie ciągnie (zdarzają się takie dni choć baaardzo rzadko) to jest to wygodne (nic nie trzeba podgrzewać, przygotowywać, myć) Ale za jakie grzechy mam mieć pogryzione brodawki i łzy w oczach przy każdym karmieniu? (zwłaszcza jak Mała traktuje moją brodawkę jak głody pies kawałek mięsa :eek:
Margo, a Twoja córeczka nie toleruje nakładek? Moja też często szarpie, ale przez nakładki nie boli

Wszystkiego dobrego mamusie. Oby dzieciaki dużo spały, ładnie jadly i były zdrowe.

Ja dziś u ginka byłam, wszystko ok jest mamy zielone światło :-)
 
Vesunna używałam nakładek na samym początku jak mała miała za małą buźkę żeby się porządnie przystawić. Ale problem polega na tym że jak karmię z nakładkami to mała się krztusi (naciumka mleka w nakładkę, nie połknie a później wszystko na raz). Może będę jednak musiała spróbować jeszcze raz. Na razie jak już naprawdę jest źle z brodawkami to daję im przez dzień odpocząć (ściągam mleko laktatorem i daje z butelki - używam smoczka medela calma więc mała też się musi trochę napocić zanim mleko wyciągnie i tym sposobem nie odzwyczaja się od piersi) Zauważyłam że butlę też szarpie więc to nie o jedzenie z piersi chodzi :baffled:

Moje dziecko nakarmione, wykąpane, zasnęło samo w łóżeczku :szok:
 
Margo jak płacze to za karw pompki robi hahahahaha.
Włącze laptop to wam podam przepis.
Kurde młoda mi się syropkiem. zakrztusiła aż się przestraszyłam.

Vesunna no to się bedzie działo.
Ja w przyszłym tyg chyba do gina.
 
Kurde a ja załapałam zapalenie spojówek od Laurki i to oba oczy :/ muszę iść jutro do lekarza żeby spytać czy przy kp mogę tych samych kropelek używać.
 
Moja Mała wczoraj mi takie kupsko zrobiła, też z pupą leciałam pod kran, bo inaczej się nie dało ;) Dzisiaj za to dała mi niezły popis,ale chyba była bardzo głodna, a ja jednak mam jakiś kryzys laktacyjny... Dobrze, że mam na "wszelki" mm..:/ Za tydzień mam ostatnią wizytę położnej środowiskowej, więc zagadam z nią o tym.
W ogóle mam wrażenie, że córa doświadcza już ząbkowego dramatu. Wiem, że to za wcześnie, ale ślini się coraz bardziej, ciągle wkłada rączki do buźki i mocno gryzie lub cmoka. Jest coraz bardziej niespokojna.. To na pewno nie kolki, więc nic innego mi do głowy nie przychodzi... Chyba, że Wy macie jakiś pomysł...?
 
Margo nie ma sprawy przepis wstawie o ile znajde watek kulinarny na tel. a jak nie to tu . Wczoraj laptop ok roku ma i to jakis dobry podobni mi wysiadl:/ wszystko mam na nim:/ mam nadzieje ze to tylko jakas czesc. Musze przelew zrobic i narazie nie mam jak. Z tel nie umiem;)
Ten sernik robilam pierwszy raz;) M nie poznal ze nie ma tam sera:) a przepis mam od dziewczyny z ktora lezalam w szpitalu . Urodzila tego samego dnia i jakos sie zakumplowalysmy;)

Moje mlodsze dziecko zrobilo mi super prezent ;) przespal caly dzien- nowosc:) ciekawe co mnie w nocy czeka.:what:

Szaj dzx za odpowiedz. Ja z puerwszym jakos nie przejmowalam sie szczepionki ale teraz panikuje.

Moj Tymek ma ciagle ropiejace oczko tzm pojawia sie co jakies dwa tyg i znika i M chyba sie tez zarazil bo dzis mial tak obklejone ze otworzyc nie mogl;).

Edit. Udalo sie wstawic;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry