reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowki 2015

dawno mnie nie było bo w sumie to nie mam siły siedzieć przed komputerem i widze że sie dużo pozmieniało. :) dziewczyny gratuluje maluszków. :)
ja to jeszcze czekam aż małemu zachce sie wyjść choć już kilka razy myślałam że to już ale niestety. ;p
 
reklama
dziewczyny ja próbowałam i przez przeglądarkę i przez bb ale zdjęcia bliźniaków nie widać:( może zdjęcie jest uszkodzone albo coś
 
Olusia gratulacje. Dobrze ze wszystko dobrze sie skonczylo i zycze wam duuuuzo zdrowka.


Dziewczyny mi sie wydaje ze Olusia nie dodala zadnych zdjec.


Olusia, gratulacje! dobrze, że już po... zdrówka dla Ciebie i dla maluszków, co z Mikołajem?

Ania, no własnie nie wiem, kiedy pierwszy spacer... czytałam wcześniej, że już na 2-3 dzień mozna hartować i werandować, a potem wyjść, a połozna przy wypisie powiedziała, że jeszcze ze 2 tygodnie nie wychodzić, tylko wietrzyć przy niej... Jutro przyjdzie położna środowiskowa, to zobaczymy, co powie, ale nie będę na pewno czekała 2 tygodni. Jak poprawi się pogoda, to chcę zacząć wychodzić.

Moja mała też na razie przesypia całe noce i dni, w nocy budzi się tylko 2x na jedzenie. Tak jak piszecie, nastawiam się, że za kilka miesięcy się dopiero zacznie ;)

Lei, już gdzieś pisałam, pewnie, że macierzyństwo to nie sama radość i usmiechnięty bobas z reklamy, też jestem za tym, żeby przedstawiać wszystkie aspekty macierzyństwa. Myślę, że potem stąd się biorą depresje i różne inne gorsze rzeczy, kiedy zderzają się ze sobą nierealistyczne wyobrażenia rodziców z rzeczywistością... I czasem skutkuje to nawet agresją do własnego dziecka, czego akurat w życiu nie zrozumiem. Ale, tak jak kilka dziewczyn napisało, niektórzy znajomi/rodzina przesadzają, bo mówią tylko o złych stronach. I wygląda to tak, jakby chcieli zniechęcić do posiadania dzieci, wręcz przestrzec przed tym... Chyba za bardzo zapędzają się w drugą stronę albo uważają siebie za tak wspaniale zorganizowanych, cierpliwych ludzi, że jeśli oceniają kogoś inaczej, to uważają, że sobie nie poradzi z dzieckiem. Czasem ma to właśnie takie protekcjonalne zabarwienie.

Na szczęście mit szczęśliwego macierzyństwa bez problemów został odczarowany już jakiś czas temu, matce dano prawo do odczuwania frustracji i gorszych dni, myślę, że to dobrze.

Marela, mały cukiernik Ci rośnie :-)



Milia jak ladna pogoda to chyba mozna na spacer. Moze sie zacznie za kilka miesiecy kto wie, ale dobre jest to ze teraz spi duzo i masz czas dojsc do siebie.


Myla -Tabasia przed godz. 15 urodzila.


Ale juz mamy maluszkow ho ho
 
no duzo juz maluszkow ale co tu patrzec jak za 3 dni juz kwiecien :)
o matko i moge rodzic :baffled:

Milia moze wam kazali tak dlugo wstrzymac sie z wychodzeniem w zwiazku z tym ze mala jest wczesniaczkiem
zaraz po swietach ma byc super cieplutko wiec mysle ze bedziesz spokojnie mogla wyjsc a teraz i tak pogoda slaba wiec idealna na werandowanie :)

mnie w tych wszystkich artykulach najbardziej wkurza to ze jest taka presja ze MATKA MUSI SOBIE PORADZIC a wlasnie nie musi , ma prawo prosic o pomoc do tego to ojciec dziecka musi jej pomagac . Przez to ze taka presja jest na MUSI to wlasnie te depresje sie pojawiaja bo frustracja jest ogromna ze sie nie udaje wszystko tak pieknie ogarnac jak wczesniej
sama sie tez lapie na tym ze co JA NIE DAM RADY oczywiscie ze dam rade a potem sie wsciekam ze musialam sama cos zrobic bez sensu i w imie czego ?? matki polki ??
do tego mysle ze te ktore tak tylko strasza tym macierzynstwem wlasnie nie maja wsparcia w najblizszych i stad te strachy
owszem zmeczenie jest wiec na impreze jak sie idzie to o godz 24 o niczym innym sie nie mysli jak o lozku ale to nie znaczy ze trzeba tego unikac :) po prostu trzeba sie do tego troche lepiej przygotowywac i juz
ja nie idealizuje macierzynstwa bo jest duzo momentow kiedy ma sie dosc i najchetniej by sie wydarlo na dziecko z wscieklosci/ bezsilnosci / frustracji / niemocy ale wiecej te dzieciaczki daja radosci :) i osobiscie moge powiedziec ze mnie dzieci w niczym nie ograniczaly :) tak gdzie moglam to je bralam ze soba a gdzie nie moglam zostawialam tatusiowi :) :) :)
 
Olusia gratulacje ![emoji8] pisz jak sie czujesz i co z maliszkami.

No wlasnie o to chodzi że każdy myślący człowiek zdaje sobie sprawę że różowo i idealnie to moze być na reklamach. Ale ten protekcjonalny ton jakby ktoś wlasnie zniechęcał a nawet czekał aż przyznasz racje że jest źle. I ważne tak jak piszecie nienagrzewające super bohaterki tylkonsie komunikować itp. Swoją droga musze zgłębić sprawy hormonalne jak wyglądają ponporodzie w którym miesiącu :)
 
Babydust przeciez nawet jak nie masz dzieci a pracujesz od 7 rano codziennie to na imprezie tez bedzesz myslec tylko o spaniu przynajmniej mi sie tak wydaje.
 
reklama
kuklaki niby tak ale jak nie masz dzieci i sie zasiedzisz na imprezie do 4 rano to nic sie nie stanie bo nastepnego dnia sobie odespisz a tak dziecko i tak wstanie o 7 / 8 rano i nie ma litosci trzeba sie nim zajac ;)
 
Do góry