reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowki 2015

reklama
Dziewczyny wpadam poinformować, że za chwilę w "pytaniu na śniadanie" będą rozmawiać o prawach młodej mamy w pracy. Może coś przydatnego powiedzą.

AgiJagi ja nic nie biorę. Do końca 14 tyg miałam brać kwas foliowy a później już tylko kontynuować przyjmowanie leków na niedoczynność tarczycy. Co do witamin to lekarz powiedział, że nie ma co chemii do organizmu ładować, będę miała morfologie często robioną i jak coś wyjdzie nie tak to wtedy dostanę suplementacje tego czego mi brakuje a na razie mam się zdrowo odżywiać - warzywa, owoce i ryby i nic nie powinno ani mi ani maluszkowi brakować. Ale jak widać co lekarz to opinia.

Co do leczenia zębów w ciąży - ja w pierwszej ciąży poszłam na kontrolę i okazało się że coś tam jest do załatania. No nie obyło się bez wiercenia (bez znieczulenia jako że to może być niebezpieczne dla maluszka). Dentystka mówiła mi że problemy z zębami w ciąży są dość powszechne bo zmienia się pH w jakie ustnej i jest więcej śliny. Mam nadzieję, że w tej ciąży leczenie zębów mnie ominie.
 
Ostatnia edycja:
hej

przegięlam dzisiaj

moje śniadanko to: 2 wielkie bułki z pasztetem i ogórkiem i napoleon.... omg..ale mam smaki :baffled:

Lei przed 22 juz śpie :-D

marela ja biorę vitaminer prenatal :-) teraz kupię z kwasami dha

Olusia tantum verde, idz do lekarza bioparox można chyba ale to antybiotyk

Angelika gratki wizyty, niezła rozbieżność w dacie porodu...

AgiJagi ja od początku biorę
 
Kajka cieszę się, że łuszczyca przechodzi !:)
Mnie też dopadło przeziębienie ale biore paragrippe i oscilococcinum w granulkach i czuję się dużo lepiej, także i Wy dziewczyny się kurujcie ! :) głowa przestała rwać, w końcu, bo wczoraj i M już obrywał za to jak bardzo mnie boli...:p za to ostatnio ciągle mi w mieszkaniu śmierdzi :( i to normalnie czuje jakby ktoś mi podrzucił gdzieś do szafy śmieci...i ganiam tego mojego żeby wąchał tam gdzie mi śmierdzi i on oczywiście nic nie czuje i się na mnie patrzy jak na wariatkę...któraś z Was też ma taki dziwny węch...?
Amisia współczuję ! Dla mnie dentysta to najgorsza zmora...boję się go jak ognia...:p
 
Zazdroszcze zapachu kiszonej kapusty ! prawdę mówiąc wolałabym czuć ją niż ten zapach śmieci....jak ostatnio wpadł do nas szwagier to się bałam, że i on to czuje..chociaż pewnie czuje to tylko ja bo nawet jak mama u mnie byłą to kazałam jej wąchać szafki w środku bo mi śmierdziały normalnie taką zgnilizną a ona czuła zapach soli zapachowej którą włożyłam do tej szafki żeby zabić smród...i jak tu wytrzymać z takim węchem...:p
 
Pat nie jesteś sama. Ja też chodzę po domu i wącham bo ciągle mi coś śmierdzi :crazy:
Mój luby się śmieje że jestem jak owczarek niemiecki i że mnie wynajmie do szukania dragów na pobliskim lotnisku:-D
 
reklama
Babydust cieszę się, że dzidzia pod kontrolą :tak:

Karina, a Ty byłaś u lekarza? przeoczyłam może...

Olusia, lekarz na pewno będzie wiedział, jaki antybiotyk jest bezpieczny w ciąży, tu masz linka Ciąża | Antybiotyki a ciąża, ale wiadomo, decyduje lekarz. Mi osobiście na ból gardła pomógł syrop z cebuli, ciepła herbata z cytryną i grzanie się pod kocem, ale nie miałam gorączki, tylko trochę ponad 37 st.C.

Sataga trzymam kciuki za dzisiejszą wizytę!!!

Lei, gratulacje i od razu życzenia wszystkiego najlepszego z okazji jutrzejszych urodzin, bo jutro mnie nie będzie :-)

Kajkapol, super, że kuracja pomaga!!!

AngelikaK mi też się coś nie zgadza z wymiarami, z resztą przezierność można mierzyć już od 4 cm, chyba coś mu się pomyliło...

Amisia współczuję... a jak ze znieczuleniem? Można nomalne zastosować?

Agijagi ja brałam jeszcze przed ciążą femibion1 i teraz dokańczam, a zamówiłam sobie femibion 2 + DHA, zacznę w przyszłym tygodniu.
Z tego co wiem, to od II trymestru zalecana jest suplementacja DHA, wit. D i jodu, są to składniki, które trudno dostarczyć sobie z pożywieniem, bo mało kto, pomimo zaleceń je np. 2-3x w tyg. rybę... Poza tym wymioty utrudniają wchłanianie substancji odżywczych.
Uważam, że to nie jest "faszerowanie się" witaminami, to nie są zbędne suplementy, nasze zapotrzebowanie się zwiększa, bo dzidziuś czerpie z nas wszystko, co mu potrzebne do budowy kości, narządów, rozwoju mózgu, układu nerwowego itp., jeśli nie dostarczamy sobie wszystkich składników w diecie, to dzieje się to ze szkodą dla naszych organizmów, np. zębów, kości.
Ja np. nie jestem w stanie przyjąć dziennie w jedzeniu zalecanej ilości wapnia, czyli 4 szklanek mleka, bądź zamienników w postaci innego nabiału, na ser żółty nie mogę patrzeć, mleka dolewam pół szklanki do zbożówki, rano posmaruję kanapkę twarożkiem, czasem do obiadu wypiję szklankę maślanki. A w zestawach witamin masz podaną procentową ilość dziennej dawki i możesz być spokojna.
Uważam, że nadużywanie różnych suplementów jest niepotrzebne i to jest faszerowanie się, ale witaminki dla dobrego rozwoju dziecka i swojego zdrowia na pewno nie zaszkodzą :-)



Myla ja też dalej nie mam dostępu, choć wysyłałam Ci priva, faktycznie bez zdjęcia się nie obejdzie? ;-)
 
Do góry