reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietnióweczki 2008

Tuschup witamy. Ja sama jestem alergiczką więc wyobrażam sobie jak się zamartwiasz każdą nową plamką. U mnie wykryto alergię dopiero jak miałam 8 lat, AZS pojawiło się jak miałam 12 lat. Później okazało się że dodatkowo mam chorobę genetyczną skóry, która początkowo bardzo podobnie wygląda ale nie leczy się tego sterydami. Lusia narazie nie ma objawów żadnej z tych chorób, ale i tak jestem wyczulona. Najczęściej na początku dzieci mają reakcję na mleko, jaja, truskawki i owoce egzotyczne. Mój brat był na diecie bezglutenowej.

Lusi chyba wychodzą kolejne ząbki. Strasznie się wścieka przy karmieniu, pakuje wszystko do buzi, ślini się. Ogólnie teraz mało je. W dzień ledwo coś ruszy, ale na szczęście wieczorem trochę nadrabia.
Mała teraz to budzi się ok. 7-8 ale potrafi godzinę się bawić bez domagania się uwagi, jedzenia czy czegokolwiek... dopiero się złości jak porozrzuca wszystkie zabawki poza łóżko i się nudzi.

Co do płatków typu Chirios to nie dawałabym tego. Cała masa sztucznych cukrów. Dzieciom naprawde nie jest to potrzebne. Lepiej dać owoc.
 
reklama
:-):-):-)Anekha mi też coś nie pasowao i tak sobie myślałamże to chyba poprostu przeskoczyły ci paluszki na klawiaturze:-D, mi tez często to sie zdarza ostatnio jak musze patrzeć co mała kombinuje

A ze zdrówkiem już troszkę lepiej ale noc była fatalna budziła mi się co godzinę bo jej nosek zatykało a niechciałam już fridą ściągać żeby jej nie drażnić bo jak jest zaspana to strasznie się drze chociarz już i jak nie śpi to się drze ma wstręt do wszytkiego jedynie jej tylko atybiotyk smakuje a ja skleroza zapomniałam jej dać rano dopiero sobie przypomniałam coś mnie wybiło z obiegu i zapomniałam chyba nic się nie stanie jak jej dam teraz jak sie obudzi co nie :wściekła/y:

Tuschup a jak masz na imię ?To już mamy drugiego Patryka:-), szkoda ze ma AZS a na jakim mleku jesteście

Bo moja Milenka też ma alergię pokarmową ale to chyba nie jest taki typowy AZS bo ona je i kaszki te z mlekiem i je danoki czasem jej zupkę śmietaną zabielę ale na buź ce tylko wystąpi czasami kaszka i takie czerwone krosteczki przy ustach ale nie jest to takie straszne więc staram się czasami wczymś przemycić to krowie mleko nawet ostatnio jadła ryż na melku z jabłkami i było ok a mleko pije NAN 2 HA i jest po nim ok

teraz już też nie pamiętam która to pisała ze jej niunia je tylo wszystko co jest na nutramigenie ja to się zastanawiam jak to może dziecku smakować przecierz tego się nie da połknąć ochyda , ale jak już od urodzenia sie przyzwycziła to dla niej do rarytas pewnie

a jak reszta chorych już podleczeni ja dzisiaj wziełam małą chociarz na 10minut na balkon bo już dawno nie byłyśmy na spacerze takie piękne słoneczko świeci
Pozdrawiam sobotnim przedpołudniem
 
hej wam

piszecie o tym słoneczku a ja u nas nic takiego nie widzę :-(

nocka do zniesienia tylko 5 pobudek więc nie jest źle

Anrus
jeśli chodzi o przekąski dla dzieci to u nas już jest cała lista

ciasteczka hipp
paluszki
herbatniki BEBE
biszkopty
płatki kukurydziane
chrupki kukurydziane i smakowe
ale paluszki wygrywają lubi je najbardziej

Aga ty masz talent do tych fotek
aparat jest z tobą chyba zawsze
śliczne te nowe i stare focie
malutka już ma tak długie włoski że nie długo to nie będą tylko kiteczki
ale skomplikowane fryzurki typu kłos czy dobierany :tak::-)

Tuschup witamy wśród mam kwietniowych

p.aga widzę że poruszyłaś drażliwy jak dla mnie temat okien:wściekła/y:
u mnie raz w tygodniu trzeba je myć
nie cierpię takiego widoku jak okna są brudne
ja mieszkam w centrum i to na parterze więc okna mam brudne w zaskakująco szybkim czasie
mam już z tego powodu małą obsesję hehe:-D


miłego dzionka :-)
 
czesc :)

Paga ---ja mam nadzieje ze moj tez do wisony bedzie juz se smigal sam:)))) ale poki co tylko lazi a nawet biega trzymajac sie mebli stolu lozka.....


Lucy--- jak se tak czytam to mnie normalnie na sama mysl ciagle ciaryprzlaza wczoraj az zgagi dosałam i wiecie co za kazdym razem jak mam bol glowy jak mnie mdli jak zgafg TO ZAraz o ciazy mysle jak to bylo hahahahaha ..wiec mowisz ze chlopczyk? chyba ogonek nie zniknie juz prawie z gorki dobrze ze wymioty juz za Toba...aj.....


Karola---- a ze tak sie spytam jeszcze hahaha troszke ci pomarudze widze ze duzo juz kanapek sniadmko \czy tez kolacyjka a jakie ilosci juz ci pochalnia??? i wczoraj sporobowlam z tym kisielkiem ale jak mu podałam go z jablkiem jeszcze duzo jakblka to on jak mu chaialm dac wczesniej zarcie po 3 godzinach a je co 4 ale pomyslalam ze faktycznie bedzie lodny to sie wkurzylam bo mi zjadl tylko 100 sinlacku... wiec traktowac to jao posilek?????


Bubu---- tak se myslalam o Tobie i maluszku a moze on sie wybudza bo On glodny i butle jak tylko sie kreci w nocy zapodac na spicha tak sprintem by nie zdazyl sie przebudzic jak juz tylko zacznie ci sie cos krecic....... bo moze on glodny....ja takie akcje mam dawno juz za soba na szczescie...nawet teraz jak w nocy mi wrocil do jedzenia to oczka otworzy bo on czujnie spi jak slyszy ze ja wstaje i ide to on chyc na brzuch sieprzewala i raczkuje do mnie an spicha wiec musze go brac ze soba robie butle ale do niego nic nie gadam kladziemy sie gasze swiatloi i karmie i zasypia dalej.......


Asia ---- a mi kaze czekac lekarka do roku... i sama nie wiem ... i masz racje odplatne sa te ze krwi badania ...ale u nas lekarka mi mowila ze za jeden alergen 100 zł ponoc a moze ona nie w temacie i tak se powiedziala bo ty piszesz o 180 zl i tyle alergneow wziewnych masz i innych... musze sie tym zainteresowac .....ale to rowniez musialo by sie rownac z rtym ze musialabym dziecku chyba zyrtec odstawic na bok na 14 dni chyba przed badaniem musze to skonsultowac.... i dzieki za odpowiedz.....daj znac jak tam wyniki u Was ok?:)


Agnes----Jakie 3 sinlacki 4!!!! kochaan 4!!!!!!i obiadek a jeszcze miedzy posilkami chrupki biszkopty jablko a to bananek :) i wazy 9 i pol kilo <9,5kg> i je po 180ml a noc daje 210 i wciaga...do dna...zupki zawsze cos zje mniej ostatnio ....
a agus my juz bez mleka niesety...bo nutramigenu za cholere nie chce .... humana sluzyla ale co sie okazalo ze nie ma moze uczulenia skornego na niej ale prawdopodbnie nie lzey mu na zoladku bo wymioty mial po niej moze sporadyczne ale miala a w chorobie czestesze a jak jade na silnlacku to nic....tazke my tylko sinlack bez mlekaowania......
a i zdjecia sliczne :) i synke ladniutki i fajne wloski a Anitka jakie juz ma dlugie szok:) czym ty jeje te wloski mysjesz co przynaj sie moj seba taki lysy z przeswitami cieniutkie ma te wloski jak nie wiem co..... takie lekkie i sie elektryzuja cos mu...


Tuschup ----witaj jak masz na iie??? cizko mi zapamietac cos twoj nik :)moje dziecko tez ma AZS...tyle ze jak przeszlam na mleko hypoalergiczne przeszlo mu wsio z buzi zeszlo....i do tej pory nie ma sladu nawet jak danonka dam tylko terazpokiwi cos chyba za duza dawke tej witaminki c dostal ze taka kasze na buzi calej dostal a najwiecej na policzkach tak jak byl malusi takie to atopowo troche wygladdem bo i polik chropoowaty i kaszasty i sie blyszczy no nic kiwi odstawilam i zobaczymy...jak znikniepowoli bede wprwadzac pojedyncze rzeczy ... moze byc tak ze to tylko zbieg okolicznosci ze po kiwi wiec musze znowu aczac od nowa sinlack a potem reszte pojedynczo.....


Anrus----- to dobrze ze juz jej lepiej.... powoli wychodzi z tego i tak dalej by to juz chorubska bylo za nia........


Dobra a teraz chwila dla mnie maly mi dzis slicznie spad poszedl kolo 22 a wstal tzn jeczal pierwszy raz kolo 5:30 takze super poszlam z im zrobic butle i zasnolodrazu potem mial tylko czy jeki o smoka i o kolo 8:30 pobodka takze dzis Lady sie wyspała hahah :)

Ale cos od wczoraj ma stan podgoraczkowy po odjeciu kresek 37.5 i dzis tez moze zabki ale sie nic nie wykluwa nic nie widac nic nie przeswiotuje..... wiec nie wiem a katarku ani nie ma ani nic....wiec czekamy.....:/
 
Ruda
hahah skomplikowane fryzury..taa..tylko ja beztalęcie w kierunku czesania..muszę chyba jakiś kurs machnąć żeby ją czesać..dobrze będzie jak jej zwykłego wakrocza zaplączę póxniej..
a aparat taaa..lubie mieć ze sobą..choć zazwyczaj jak jest coś super do pstrykniecia to go akurat nie mam:-D

Anrus
a Ty jak masz na imię:-D hehehe nooo czasem mi się zdarza pisać bzdury..hehehe także bierzcie na moje"literówki"poprawkę...:-p
o losie ile tych alergików...szok:-(

Angie
6ząbków..ale fajnie my 4 i narazei nic dalej

Tuschup
następna z alergiami dzidzie ma..... szkoda..ale nie martw się nie jesteś sama..ja 2ke alergików mam w domu..damy radę:-)

P aga
hehe no to też nie da się wyspać za bardzo .... mali terroryści:-D

Ada
A Ty gdzie kobieto się schowałaś dziś?:-)

Lady
no widzisz i u nas humanka sl nie posłużyła za długo..dobrze że nutramigen2ka trochę slodsza od normalnego to jakoś sie przyzwyczaiła do tego..i odczepić sie od niego nie chce ;-)
A włoski myje oil atum i płyn do kapieli i szamponik ;-) hehe pewnie dają coś na porost włosów tam..haah
 
Ostatnia edycja:
Agnes :) ja tez chce warkoczyli poplesc chyba se lalke kupie hahahaha

słuchajcie jak tam wasze brzuszki???????? mozna powiedziec ze juz 10 miesiecy po porodzie za nami.. no nie?! i jak one wygladaja??? moj juz jest plaski ale skora nie jest elastyczna....jest tak wiotka miekkaobwisla ze tak powie z falami... myslicie ze tak mi juz sostanie??????? jak np usiade i niby brzuszek plaski wtedy tez ale jak sie zegne czy na kleka to mi brzuszek wisi a jak stoje to plaski ...nie wiem co po tej ciazy tak po dominiku doszlam dosiebie i ten brzuch normalny i jedrny ze smialo codzilam z bluzkami z pepkiem ...z brzuchem wykolczykowanym na wierzchu a teraz jak mialabym wyjsc tak to w zyciu fale dunaju co robic?????
 
Ala jeśli chodzi o brzuszek to ja nie pomogę i po 1 i 2 ciąży nie był juz taki sam jak przed ciążą
a teraz sama wiesz znowu rośnie :-D
a co do kiśli to ja podaję go samego bez żadnych dodatków i nie zastępuje on Natiemu posiłku traktujemy go jako przekąskę :-)
ja mu robię ten kisiel słodka chwila w szklance ok 200ml więc on się tym nie naje :tak:
co innego budyń który jest bardzo syty - on zastępuje deser :tak:
 
Lady mój jest taki jak twój pewnie..mimo że jestem przeraźliwie chuda i brzuch płaski to jak usiądę to skóra widać że nie jest taka jak kiedyś...tak samo mam z piersiami niestety:wściekła/y: po pierwszej ciąży skóra i na brzuchu i piersiach raz dwa wróciła do siebie a teraz nie..i podejrzewam że już tak bedzie..:baffled:no ale cóż...nie można mieć wszystkiego:-p


Ruda
a jak tam brzusio już widać?fotki byś jakieś se porobiła jak się okraglisz;-)
 
anrus79 - mam na imię Marta. Jesteśmy na Nutramigenie. Faktycznie smak i zapach - ochyda, ale na szczescie maly przyzwyczail się...poczatki byly ciezkie do 8 miesiaca karmilam go piersia, ale spasowalam, bo juz ledwo nogi za soba ciagalam, przez diete ktora musialam stosowac. Stwierdzilysmy z lekarka malego, ze niema sensu tak sie meczyc i sprobowalysmy przestawic malego na mleko z butli. Trwalo to troche, ale udalo sie.

To jego AZS jest -na szczescie- w lekkim stanie. Na poczatku bylo tylko kilka miejsc z mala iloscia krosteczek ...no plamek.. niestety w miare wprowadzania nowych produktow ilosc sie zwiekszala, to odstawialismy nowy produkt...potem wprowadzalismy kolejny, jak bylo ok to zostal jak nie to znowu wycofany...i tak wkolko. Teraz to nic nie moge mu wprowadzac, bo biedaczek ma zapalenie oskrzeli, jest na antybiotyku i nie ma co eksperymentowac, bo po samych lekach moze tez dostac wysypki - co oczywiscie sie stalo...nie za duzo ale cos sie pojawilo.
Nie wiem, czy tez Wam tak czasami rece opadaly i juz mialyscie wszystkiego dosyc???? Poprostu prawie 10 miesiecy uporczywej walki...normalnie oszalec idzie.
Nie dosc ze ASZ to jeszcze moj maly rozrabiaka praktycznie w ciagu dnia nie spi - noce to dopiero od jakiegos czasu mam (czasami oczywiscie) 5-6 godzin nieprzerwanego snu. I tak od urodzenia. Jak slysze o niemowlakach, baaaa noworodkach ze takie slodkie tylko spia i spia to normalnie pogryzlabym czasami taka osobe hehehe:-D

Anekha- pewnie ze damy rade MUSIMY...

Sluchajcie a czy ktoras z Was moglaby mi przedstawic przykladowy rozklad dnia - chodzi mi o jedzonko co, ile i o której mniej wiecej dajecie swoim pociechom (oczywiscie alergikom). Bylabym dozgonnie wdzieczka. Ja mam wrazenie ze swojemu daje za malo i nie to co trzeba :-)

Milego dzionka
 
reklama
Martuś
hehe u nas to troszkę kiepsko wygląda z jedzonkiem, bo mała nie lubi warzyw:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: póki co...znaczy jadla wcześniej z przerwami miała 2 ulubione zupki hippa z królika i indyka takie puree albo ja jej gotowałam lekką zupkę z kawalątkiem indka lub kurczaka..a teraz kicha odmawia współpracy..no i ma awersje do łyżeczki:baffled:
na razie je z rana 180 kaszy z marchewką i jablkiem ze sloika na nutramigenie, potem przedpołudniem samo nutra ok 150-180..potem(kiedyś była zupka) teraz jest nutra z kleikiem ok 180ml i na wieczór sinlac 1080ml na nutramigenie..czasem w nocy jeszcze samo nutra ok 150ml.. w międzyczasie kawaątek jabłka se poskubie,chclebek suchy albo z masłem roślinnym albo poskubie ode mnei kanapke z pasztecikiem drobiowym lub wędlinką z kurczaka..chrupki kukurydziane...kawalątek mandarynki..no i tyle w zasadzie używam sformułowania"skubie"bo dalekie to jest od normalnego jedzenia..hahah przypomina znęcanie się nad kanapką:-D no ale kiedyś jej sieznudzi nutra i zacznie wiecej warzywek wcinać..mam nadzieje;-)
 
Do góry