reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietnióweczki 2008

Dobry dzień.
W końcu udało mi się obudzić.
wczoraj jednak po południu tyle wrażeń.
Piesia czyli Mopsia, się przeziębiła, dostała antybiotyk w dupkę i pomogło już jak wychodziliśmy z gabinetu było widać różnicę.
A i uwaga do tych co mają zwierzaki głownie chodzi o psy. Nie lekceważyć kichania, prychania czy zaropiałego oczka. Ostatnimi czasy wśród psów panuje wirus, szybko leczony nie jest groźny, natomiast nieleczony może prowadzić do powikłań - zapalenia płuc, a nawet problemy z sercem. Wiem, że kilka kwietniówek ma psiaki więc kochane uważajcie.
Nie bać się wirus ten nie jest groźny dla nas:tak:
Od pani weterynarz pojechaliśmy do mojego taty. Tato tak się ucieszył, że sobie wypił:-D i nie tylko on normalnie tylko ja i Leon soczek buraczkowy piliśmy.

A wieczorem gdy się już umościłam w łóżeczku zmęczona gotowa do spania i tym razem nie miałam nóg podkurczonych, poczułam ruchy Leona:happy2::happy2::happy2: tym razem były podobne do lekko obijającej się leciutkiej kuleczki, pogłaskałam po brzusiu i przestało, a po jakimś czasie gdy już prawie zasypiałam, ta piłeczka znowu się uaktywniła i chyba była bliska pęcherza, bo zostałam zmuszona do pójścia do toalety. I chyba ruchy chodzenia uśpiły łobuza bo jak wróciłam do łóżka, to już nic nie czułam, a że się wybudziłam i poczułam się głodna to poszłam się najeść.
Fajnie jest być w ciąży można jeść po 19:-D
 
reklama
Witam wszystkie mamusie,

Masiek jak wy to robicie z Leonem ja jeszcze nic nie czuje a bardzo bym chciala.
Silka dziekuje za zainteresowanie, ciesze sie ze nie masz tej paskudnej dolegliwosci!
Czy ja sama mam zdage?

Masiek dzieki za informacje o pieskach sama mam w domu tylko kotke ale podam dalej mamie!
Madziujka zycze ci duzo frajdy z Twoim nowym urzadzeniem do sluchania serduszka!

U mnie wszystko w pozadku! Dzis bylismy ostatni raz w urzedzie stanu cywilnego (ostatni raz przed slubem) siedzielismy tam bite 2 godziny ja na wpol przytomna spiaca i zmeczona (niezbyt dobrze spalam dzis w nocy) ale wytrwalismy! Teraz ide sie troche polozyc bo padam na twarz.

Pozdrawiam goraco wszystkie Kwietniowki!

Nika
 
Czesc dziewczyny,zaczne od zgagi - na zgage dobe sa migdaly:-) trzeba je jesc :-DU mnie wszystko ok powoli zaczynam pracowac co mnie o dziwo cieszy.. gdyz juz bylam zmeczona praca, ale wedle przyslowia ,, kobieta zmienna jest,,zatesknilam za moja pracka.Teraz lece bo czasu malo, pa do wieczorka kwietniowe ciezarowki
 
Ninka74 z tego co czytałam czucie pierwszych ruchów, to sprawa bardzo indywidualna. Bo zależy od unerwienia czyli wrażliwości, od powłok brzusznych inaczej ponoć jest przy umięśnionym a inaczej przy sadełku i inaczej jeśli po prostu nie ma ani wyrobionych mięśni ani sadełka. A i czasem nie czujemy ruchów bo śpimy.
Kiedy mama jest aktywna i się rusza, to te ruchy kołyszą i dzieci w tedy śpią, a jak śpimy brak kołysania je budzi i dlatego stają się w tedy bardziej wyczuwalne.
Przed wczoraj jak pierwszy raz wyczułam, te ruchy to się zdziwiłam, że takie mocne i nie wiedziałam czy to one. Dopiero w przychodni lekarz mi potwierdził, że to "to":tak:

Moja koleżanka (teraz ma już 2letnią córkę) poczuła ruchy w 12tc i to dość mocno, ale nie wiedziała, że to ruchy i wystraszona pojechała do szpitala, bo bała się że dzieje się coś złego:tak:
 
Witam się z Kwietnióweczkami :-)

masiek ja też wstałam dziś po 11 :tak: Jeju... ale z Nas śpioszki :rolleyes: Gratulacje pierwszych ruchów Leonka :happy2: No i że dziadziuś się ucieszył :tak: Swoją drogą, to dość długo ukrywaliście Leonka przed rodzinką ;-) Ja ostatnio mniej czuję ruchy Kruszynki :confused: ale za to śniło mi się dzisiaj, że mnie pokopało :tak: A może mi się nie śniło, tylko to było na prawdę ?? :-D

Dziewczynki, co tak cichutko dziś u Nas ?? Co porabiacie ?? Ja właśnie się wykąpałam, a od kiedy wstałam, to gotuję zupkę fasolową ( tak wczoraj mnie ochota naszła, że musowo fasolówka dzisiaj :-D )
LadyLajla, co u Ciebie ??

Buziaczki !!!!
 
Nika, z "mądrości ludowych" to słyszałam, że na zgagę najlepiej napić sie soku z cytryny, co nieco mnie dziwi, bo przecież zgaga bierze się z nadkwasoty, no ale ponoć cytryna coś tam ma takiego, ze mimo, ze kwaśna to neutralizuje kwasy żołądkowe... Nigdy nie próbowałam tego, ale jak już nic nie pomaga to można i spróbować napić sie soku z cytryny, na pewno nie zaszkodzi :-)

Silka, zazdroszczę Ci, ze potrafisz tak długo spać... ja codziennie budzę sie o 7 i po spaniu :-( A tak mi się marzy do 12tej... mmmm.... :-)

Wiecie, ja też nie czuję jeszcze żadnych ruchów, a tak bardzo bym już chciała :-( W poniedziałek idę do nowej lekarki, bo ta do której chodzę teraz nie pracuje w żadnym szpitalu, no i trochę się boję, ze jakbym musiała iść do szpitala, to będę tam taka "bezpańska"... lepiej mieć swojego człowieka :-) Mam nadzieję, ze trafię dobrze, bo tygodniami szperałam na forum i w internecie, żeby znaleźć jakiegoś sensownego lekarza...

Dzisiaj nic mi się nie chce, w domu bałagan, na obiad tylko wczorajsza zupa... Mam dzień lenia ;-)

Pozdrawiam leniwie :-)
 
niebo ja znowu chciałabym wstawać troszkę szybciej, bo jak wstaję o 11-12 to później cały dzień jakby stracony... Ale nie daję rady wstać wcześniej :szok: Taki śpioszek ze mnie :-D

Dzisiaj jakoś tak mi szybciutko dzionek minął... Teraz już o 17 ciemno się robi, dzień krótszy... Już nie mogę się doczekać wizyty 9-tego listopada... Chciałabym już usłyszeć serduszko i sprawdzić czy wszystko w porządku.

A jak dzionek minął u Was Kwietnióweczki ??
Pozdrawiam.:happy2:
 
Witam Wszytskie Kwietnióweczki 2008, chciałabym sie przedstawić bo dopiero niedawno odkryłam ten wątek i bardzo mi się spodobał .
Ja mam termin na 9.04.2008 jeżeli pozwolicie to mogłabym się zadomowić u was?
 
Dobry wieczor dziewczyny!

Witaj anrus79!!!! :-)

Ale sie najadlam, jak bak i czuje sie teraz jak maly wieloryb! U mnie to juz calkiem ladnie widac brzuszek! I przytylam chyba tez juz za duzo...
Jak tak dalej pojdze to niedlugo sie nie uwloke.
Silka pytasz jak minal dzien a wiec oprocz porannego siedzenia w urzedzei stanu cywilnego (ty jeszcze smacznie spikalas) i niech ci bedzie na zdrowie, nic sie dzisiaj wielkiego wydarzylo. siedzialam caly dzien w domku. Pomagalam synowi w zadaniu domowym w jego teraz ojczystym jezyku czyli niemieckim a ja czasami to sama musialabym pojsc tutaj do szkoly bo jestem od 6 i pol roku i roznie to bywa- z pisaniem bo z mowieniem nie mam najmniejszych problemow. Na szczescie!

A calkiem bym zapomniala a mialam zamiar od tego zaczac! Bardzo ale to bardzo wam za wasze rady dziekuje napewno wyprobuje!!! Z cytryna bedzie troche gorzej :baffled: ale czego sie nie robi aby bylo lepiej...
Niebo daj znac prosze jak odbyla sie zmiana lekarza bo chyba naprowadzilas mnie na ta sama mysl, moj ginekolog tez nie pracuje w zadnym szpitalu!
Silka jak smakowals zupa fasolowa?
Ka32sia jak bylo w pracy? Co robisz wlasciwie?
No to ja spadam bo niedlugo zaczyna sie filmik!

Zycze wam i waszym dzidziusim kolorowych snow!!!!
 
reklama
Do góry