reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2024

Kedia ja zaslablam w niedzielę, kosząc trawnik, tetno 130, cisnienie poleciało w dół, w poniedzialek test pozytywny. Pozniej 4 dni jeszcze tak mialam i jest już lepiej.
 
reklama
A jakie bierzesz witaminy ciążowe? Ja zawsze biorę takie z witaminą d, dha i kwasem foliowym oczywiście. Moja gin takie zaleca i tego się trzymam, z resztą prawie wszystkie mają taki skład, chyba że bierzesz sam kwas foliowy

Łącze się! Mój kręgosłup też już daje o sobie znać, ponarzekamy razem 😂

Hm, ale masz niedobór czy kazała Ci brać tylko witaminę d? Ja 3 raz z rzędu nawet nie pytając lekarza w ciąży biorę prenatal uno, później przechodzę na duo. Tam jest zalecana dawka wit d czyli 2000 j.m. plus inne ważne pierwiastki i witaminy no i oczywiście kwas foliowy. Generalnie dużo firm zabezpiecza się w ten sposób na różnego rodzaju suplementach, ponieważ nie prowadzą badań na ciężarnych. Możesz zobaczyć jeszcze na witaminę D z przeznaczeniem dla dzieci, tam nie powinno być takich przeciwwskazań:)
Mam mały niedobór i zaleciła mi brać witaminę d 2000jm.. ogólnie z witamin biorę tylko kwas foliowy, do tej pory moja lekarka nie kazała mi brać żadnych witamin więc nie biorę a sama z siebie też boję się jakoś brać cokolwiek 😅
 
Cześć, witam się nieśmiało w 4+1, termin wg OM 15.04, w urodziny mojego taty... Śledzę wątek od początku, wewnętrzny głos szeptał, że chyba tu trafię 😊 Mam 33 lata, na pokładzie dwulatka z lipca 2021. Aktualnie waham się na kiedy zapisać się do lekarza 🤷‍♀️
Dobrego dnia!
 
Nie nadążam czytać tyle się tutaj dzieje 🤣
U mnie wizyta jutro, a dzisiaj kontrolna beta 😊
Trzymam kciuki! Ja tak samo nie nadążam czytac! Ale to dobrze, że wątek się fajnie kręci 😁
Cześć, witam się nieśmiało w 4+1, termin wg OM 15.04, w urodziny mojego taty... Śledzę wątek od początku, wewnętrzny głos szeptał, że chyba tu trafię 😊 Mam 33 lata, na pokładzie dwulatka z lipca 2021. Aktualnie waham się na kiedy zapisać się do lekarza 🤷‍♀️
Dobrego dnia!
witamy! Mamy tutaj niezły gang dwulatków 😍 do lekarza - jeśli nie masz innych wskazań - pewnie najrozsądniej za co najmniej 2 tygodnie. Ale wiele z nas tutaj w gorącej wodzie kąpanych i idziemy wcześniej niż w 7 tygodniu 😏 ja pójdę 6+2 z nadzieją, że wszystko będzie widać 🙈
 
Bardzo dużo jest tutaj osób, które mają już dzieciątko na pokładzie. A czy jest ktoś, poza mną, dla którego będzie to pierwsza ciąża? 🤔
 
Trzymam kciuki! Ja tak samo nie nadążam czytac! Ale to dobrze, że wątek się fajnie kręci 😁

witamy! Mamy tutaj niezły gang dwulatków 😍 do lekarza - jeśli nie masz innych wskazań - pewnie najrozsądniej za co najmniej 2 tygodnie. Ale wiele z nas tutaj w gorącej wodzie kąpanych i idziemy wcześniej niż w 7 tygodniu 😏 ja pójdę 6+2 z nadzieją, że wszystko będzie widać 🙈
Ja się waham między 29.08 a 05.09, z tym, że 29 mamy jeszcze kardiologa z małą 🙂 bardziej ten dzień mi pasuje, byłoby to 3 tygodnie po spodziewanej @, tak samo byłam w 1 ciąży 🙂 No i potem liczę na wizytę za 3 tygodnie i powiedzmy po niej moglibyśmy powiedzieć naszym rodzicom, o ile moi się wcześniej nie domyślą, bo pracuję z tatą i muszę się trochę wcześniej urywać 😂
 
Cześć, witam się nieśmiało w 4+1, termin wg OM 15.04, w urodziny mojego taty... Śledzę wątek od początku, wewnętrzny głos szeptał, że chyba tu trafię 😊 Mam 33 lata, na pokładzie dwulatka z lipca 2021. Aktualnie waham się na kiedy zapisać się do lekarza 🤷‍♀️
Dobrego dnia!
Cześć! Też mam dwulatka, ale z sierpnia :D co do wizyty myślę że możesz już zadzwonić i ogarnąć coś pod koniec miesiąca:)
 
reklama
Ale żeście tutaj naskrobały🙈 nie nadążam, a córcia nie pomaga w odpoczywaniu i spokojnym czytaniu🙈

Wczoraj poszlam dwa dni szybciej na wizytę, bo od niedzieli bolal mnie non stop brzuch jak na okres. Na wizycie było 5+5. Było ciałko żółte i zarodek, jeszcze serduszka nie było. Gin powiedzial, że ciąża jestmlodsza niż towychodzi z obliczeń,bo zarodek ma tylko 2-3mm. Dodam,że powiedzial to na oko, bez mierzenia. Sprawdzalam na kilku stronach i pod koniec 5 tygodnia wlasnie tyle powinien mieć, nawet moja apka ciążowa tak mówi, nie mam pojęcia o co mu chodziło. Nie jestem zadowolona z tej wizyty, czuje się niedoinformowana i trochę zdołowana. Na koniec powiedzial, że mam przyjść za 2 tygodnie ale wszystko jest na dobrej drodze. Na kolejną wizytę umowilam się już do lekarza, który mi prowadził ciążę z córką, bo ten, pomimo że dużo bliżej, mnie bardzo rozczarował. Nie dostałam nawet wydruku z usg🤷‍♀️

Generalnie teraz czekam do 22go sierpnia. Mdli mnie, brzuch czuje jak ciagnie ale już na okres nie boli, mam ten dziwny smak w ustach, piersi tez wiem, że mam🙈 więc trzymam się myśli, że jest wszystko dobrze.

Pozdrawiam Was i życzę tylko pozytywnych mysli❤️❤️❤️
 
Do góry