reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2024

reklama
Cześć dziewczyny, ja po wizycie i w sumie tak jak myslalam, za wcześnie poszlam. A mowilam, że w przyjdę w piątek lub poniedziałek, to kazala mi jechać w środę. W drugiej ciazy byl zarodek 9 dni po 2mm pecherzyku, teraz minelo 6 dni. Jest pęcherzyk 12 mm, ale jeszcze w srodku nic nie widać. Za to pojawił się krwiaczek (widać go na zdjęciu po prawej od pecherzyka), dostalam dupka 3x dziennie i magne b6 3x2 tabletki, powinien się wchlonac. Znow wyslala mnie na znienawidzona betę. 🙈 Bo krwiaczek może zakrwawic, i żeby było wiadomo, że ciaza się rozwija prawidłowo, a krwawienie to z krwiaka, to dziś i w piątek mam zrobic, czekam już na pierwszy wynik.
Mnie czeka endokrynolog (chyba jutro) I kardiolog, dzis mam dobre cisnienie, ale często mi bardzo spada i wtedy tętno szaleje około 130. Muszę zrobić usg i holter.
 

Załączniki

  • 20230809_100058.jpg
    20230809_100058.jpg
    586,1 KB · Wyświetleń: 62
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny, ja po wizycie i w sumie tak jak myslalam, za wcześnie poszlam. A mowilam, że w przyjdę w piątek lub poniedziałek, to kazala mi jechać w środę. W drugiej ciazy byl zarodek 9 dni po 2mm pecherzyku, teraz kinelo 6 dni. Jest pęcherzyk 12 mm, ale jeszcze w srodku nic nie widać. Za to pojawił się krwiaczek (widać go na zdjęciu po prawej od pecherzyka), dostalam dupka 3x dziennie i magne b6 3x2 tabletki, powinien się wchlonac. Znow wyslala mnie na znienawidzona betę. 🙈 Bo krwiaczek może zakrwawic, i żeby było wiadomo, że ciaza się rozwija prawidłowo, a krwawienie to z krwiaka, to dziś i w piątek mama zrovic, czekam już na pierwszy wynik.
Mnie czeka endokrynolog (chyba jutro) I kardiolog, dzis mam dobre cisnienie, ale często mi bardzo spada i wtedy tętno szaleje około 130. Muszę zrobić usg i holter.
Jesteś w 5 tygodniu?
I dobrze rozumiem, że ten duphaston jest na podtrzymanie ciąży? Z tegobco widzę to bardzo wiele kobiet go dostaje
 
Cześć dziewczyny, ja po wizycie i w sumie tak jak myslalam, za wcześnie poszlam. A mowilam, że w przyjdę w piątek lub poniedziałek, to kazala mi jechać w środę. W drugiej ciazy byl zarodek 9 dni po 2mm pecherzyku, teraz minelo 6 dni. Jest pęcherzyk 12 mm, ale jeszcze w srodku nic nie widać. Za to pojawił się krwiaczek (widać go na zdjęciu po prawej od pecherzyka), dostalam dupka 3x dziennie i magne b6 3x2 tabletki, powinien się wchlonac. Znow wyslala mnie na znienawidzona betę. 🙈 Bo krwiaczek może zakrwawic, i żeby było wiadomo, że ciaza się rozwija prawidłowo, a krwawienie to z krwiaka, to dziś i w piątek mam zrobic, czekam już na pierwszy wynik.
Mnie czeka endokrynolog (chyba jutro) I kardiolog, dzis mam dobre cisnienie, ale często mi bardzo spada i wtedy tętno szaleje około 130. Muszę zrobić usg i holter.
Przynajmniej wiesz że na ten moment prawidłowo się rozwija :) na kiedy masz kolejną wizyte?
 
Jesteś w 5 tygodniu?
I dobrze rozumiem, że ten duphaston jest na podtrzymanie ciąży? Z tegobco widzę to bardzo wiele kobiet go dostaje
5+3 dzisiaj. Duphaston zwiększa aktywnosc endometrium. Poza oczywista funkcja w postaci dostarczamia progesteronu, który ja .am akurat wysoki. Dostaje się go też przy plamieniach. Dostalam go razem z magnezem, by krwiak się szybciej wchlonal, ma na to pomoc.
 
Beta 1050 po mniej niż 48h od ostatniego pobrania 🙈🥰
Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze.

Moj maz z każdym kolejnym dzieckiem coraz bardziej swiruje (a myslalam ze przy pierwszym będzie miał tylko lekkie problemy z głową 😅), kupił mi bransoletkę na czerwonym sznurku i kazał nosić 9 miesięcy żeby odpędzić uroki od dziecka 😂
 
Przynajmniej wiesz że na ten moment prawidłowo się rozwija :) na kiedy masz kolejną wizyte?
Jakbym zaczęła plamic/krwawić, to szybciej, bo trzeba sprawdzić czy to krwiak czy co. Dodatkowo mamy z mezem konflikt serologiczny, więc każde plamienie należy skonsultować, czy nie trzeba podać immunoglobuliny. A jak będzie ok i beta ładna, to za tydzień. Na razie obliczylam, ze pęcherzyk zwiększył się prawidłowo, choc ten żółtkowy przy tej wielkości ciążowego mógłby już być widoczny, no ale nie musi jeszcze. :)
 
To od emocji czy jakieś dolegliwości?
Mnie wczoraj 2 godziny przed snem strasznie szarpało serce, jakby dodatkowe skurcze, zestresowałam się i też nie mogłam spać. Wiem, że różne objawy "sercowe" mogą się pojawić ale już..? (Jestem 4+2)
Dodatkowo mam niedomykalnosc zastawki mitralnej więc jest stresik, kolejny kierunek po ginekologu to chyba bedzie kardiolog 😬

Również życzę wszystkim miłego dnia 🥰
Ja miałam identycznie! Wieczorem nie mogłam zasnąć bo myślałam że mi serce wyskoczy tak waliło mocno szybko, na drugi dzień miałam duże zawroty głowy i ciężkość w klatce piersiowej i duszności, pojechałam do szpitala to skontrolować, nie wiedziałam że to ciąża, tam z moczu wyszło że nie jestem w ciąży ale jednak to była ciąża, później żartów towarzyszyły mi tydzień, już minęły
 
reklama
Ja miałam identycznie! Wieczorem nie mogłam zasnąć bo myślałam że mi serce wyskoczy tak waliło mocno szybko, na drugi dzień miałam duże zawroty głowy i ciężkość w klatce piersiowej i duszności, pojechałam do szpitala to skontrolować, nie wiedziałam że to ciąża, tam z moczu wyszło że nie jestem w ciąży ale jednak to była ciąża, później żartów towarzyszyły mi tydzień, już minęły
To mam nadzieję, że ze mną będzie podobnie i serducho przestanie świrować 😁
 
Do góry