reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2024

A ja wczoraj byłam zadowolona z wizyty, ale dzisiaj już panikuję. Jakoś nie podobał mi się ten pęcherzyk żółtkowy, pytałam wczoraj czy nie jest za duży, albo czy ciążowy nie jest za mały. Nie mówiła, że jest coś nie tak, ale naczytałam się, że za duży pęcherzyk ciążowy nie wróży dobrze i nie znalazłam żadnej pozytywnej historii. Jestem albo głupia, albo nie wiem co.

W poniedziałek idę jeszcze na NFZ po skierowanie na badania, ale chyba sprawdzę jeszcze USG czy pęcherzyki urosły,czy zarodek rośnie w ogóle. Macie jakieś zdjęcie USG z poprzednich ciąży z 5-6 tygodnia? Bo już przeglądałam swoje, ale wydaje mi się,że tak dużego pęcherzyka żółtkowego nie miałam, a teraz ginka w sumie nie mierzyła nic poza zarodkiem.
Jesli masz jakies watpliwosci to moze moglabys skontaktowac sie ze swoja gin np smsowo albo zadzwonic?
 
reklama
A ja wczoraj byłam zadowolona z wizyty, ale dzisiaj już panikuję. Jakoś nie podobał mi się ten pęcherzyk żółtkowy, pytałam wczoraj czy nie jest za duży, albo czy ciążowy nie jest za mały. Nie mówiła, że jest coś nie tak, ale naczytałam się, że za duży pęcherzyk ciążowy nie wróży dobrze i nie znalazłam żadnej pozytywnej historii. Jestem albo głupia, albo nie wiem co.

W poniedziałek idę jeszcze na NFZ po skierowanie na badania, ale chyba sprawdzę jeszcze USG czy pęcherzyki urosły,czy zarodek rośnie w ogóle. Macie jakieś zdjęcie USG z poprzednich ciąży z 5-6 tygodnia? Bo już przeglądałam swoje, ale wydaje mi się,że tak dużego pęcherzyka żółtkowego nie miałam, a teraz ginka w sumie nie mierzyła nic poza zarodkiem.
Zdjęcia tutaj raczej niewiele pomogą tylko bardziej informacja jakie były pomiary.
Mówiła coś ile ma mm?
 
Jesli masz jakies watpliwosci to moze moglabys skontaktowac sie ze swoja gin np smsowo albo zadzwonic?
Napisałam już do niej smsa, chociaż wczoraj rzuciłam czy ten pęcherzyk ciążowy nie jest za mały to mówiła, że w porządku, jeśli do następnej wizyty serce będzie biło to po prostu schizuję za bardzo..
 
Dziewczyny w czym macie zamiar przechowywać wszystkie badania? Kupujecie słynny segregator od mamyginekolog czy może macie jakieś inne sprawdzone, tańsze segregatory w których nie pomiesza się wszystko co przez 9 miesięcy trzeba gromadzic
 
a jaka informacja w internecie Cię zaniepokoiła?
Czytałam właśnie, że za duży pęcherzyk żółtkowy źle rokuje, bo świadczy o złym rozwoju zarodka lub wadach genetycznych. Na forach jak znalazłam przypadki z dużym pęcherzykiem na ogół kończyły się źle do 9tc.

Jestem straszna panikara, ale poczekam co odpisze moja gin, w poniedziałek zrobię kontrolne usg (tylko pewnie na gorszym sprzęcie) i jeśli coś tam urośnie to chyba muszę się odciąć od internetu i wybrać się po jakieś nowe książki. Tak robiłam po pierwszym poronieniu w ciąży z młodą, trochę odciąża głowę.
 
Właśnie nie, zmierzyła zarodek, mówiła że ma ok. 2mm i pulsujące serduszko, stwierdziła, że to 5-6 tydzień, a reszty nie mierzyła.
W mojej poprzedniej ciąży w 6 tyg jeszcze nie było widać zarodka - a wszystko skończyło się super :) U Ciebie jest nawet bijące serduszko, myślę, że to już bardzo pozytywny znak ♥️ ale jeśli się niepokoisz to oczywiście kontakt z lekarzem to zawsze dobra opcja!
 
Dziewczyny w czym macie zamiar przechowywać wszystkie badania? Kupujecie słynny segregator od mamyginekolog czy może macie jakieś inne sprawdzone, tańsze segregatory w których nie pomiesza się wszystko co przez 9 miesięcy trzeba gromadzic
ja mam taka teczke na gumke z wieloma przegrodkami
 
reklama
Do góry