reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2024

O a jaki masz? Mi różni się dość dużo , ale glukometry ponoć tak mają, służą do kontrolowania postępów leczenia, a nie do dokładnych pomiarów i właśnie wkurza mnie ta różnica, bo ja się stresuję, że gdzieś ponad normę, a z krwi wychodzi dobrze 😬
Contour plus elite, no jak jest roznica 5 jednostek to nie problem ale jak soe różni o 30 to fakt nie bardzo
To na czczo masz aż za niski. Nie wiem, czy to zle, jeśli nie masz objawow hipoglikemii, to pewnie nic złego. Mi się zaczynają objawy, jak glukoze mam niższa niż 80. 🙈🤷‍♀️
Mam czasem taki zawrót w głowie i czuje czasem ze musze zjeść coś słodkiego bo mi słabo ale myślałam ze na początku ciąży spadki ciśnienia alno cos
 
reklama
Nom, kortyzol podbija cukier, też badałam, ale mam w normie. Mnie też czeka krzywa w tę sobotę, bez sensu, bo mam stan przedcukrzycowy, a więc i bez ciąży przekraczam wskaźniki cukrzycy ciążowej w każdych 3 punktach krzywej, to po co to badać 🤔 mam wrażenie, że straszny nacisk na tę cukrzycę ciążową jest, przy moich wynikach, jak trzymam dietę, to od połowy ciąży wyniki są wręcz za niskie 🤪 a w karcie wpisana cukrzyca ciążowa i cała reszta jest nieważna, niektóre szpitale nawet przez to wywołują wcześniej poród, a jak ktoś tak jak Ty ma lekko podniesiony poziom na czczo, to już całkiem chore
No ja mam kortyzol 40-50 przy normiendo okolo 20, mam adhd, jestem okrutnie nerwowa i taka nakręcona, pobudzona, bardzo męczę swoją osobą ludzi w moim otoczeniu. 🙈 wykluczono choroby nadnerczy, tyle produkuje i już. Od 20 lat mam raka glukoze na czczo, to co ja mam na nią poradzić. Dla równowagi, przy glukozie 80 wpadam w hipoglikemie, taka pełnoobjawową, drżą mi rece, jest mi duszno, slabo, gorąco, czarno przed oczami plus dochodzi wilczy głód. Wiec widać jak byk, że jest to u mnie przesunięte o jakieś 10 w górę po prostu. Ale nikt na to nie patrzy, na dwie dobre krzywe cukrowe z poprzednich ciąży też. Już mam skierowanie na krzywa, ale nie zamierzam skorzystać, nie zamierzam mieć takiego zapisu w karcie ciąży. Muszę jutro z endo pogadać, niech mi jakąś kartkę wystawi, żeby się wszyscy cmoknęli i dali mi spokoj.
 
Contour plus elite, no jak jest roznica 5 jednostek to nie problem ale jak soe różni o 30 to fakt nie bardzo

Mam czasem taki zawrót w głowie i czuje czasem ze musze zjeść coś słodkiego bo mi słabo ale myślałam ze na początku ciąży spadki ciśnienia alno cos
U mnie przy hipoglikemi, drżenie rak, wilczy głód, duszno, gorąco, czarno przed oczami, a cisnienie mi w ciazy potrafi tak zjechać, ze tętno winduje do 130, abym się dotlenila. Wtedy duszno, slabo i taki ciężar w klatce piersiowej czuje.
 
Kurcze bo naczytalam sie o cukrzycy ale ja na czczo mam cukier 67 a calu dzień po jedzeniu i to nie wcale jakoś fit zdrowo 115 i nie wiem czy to oki
Mój glukometr od maja pokazuje na czczo 110-115, 2 tygodnie temu w labo wyszło 95 a na glukometrze 104... Pokusiłam się jeszcze o hemoglobinę glikowaną i wyszła ok. W ramach eksperymentu wczoraj od 17 nie jadłam i rano wyszło jak zwykle. 🤷‍♀️ Cukrzycy nie mam, po tym co pokazuje miałam "sraczkę" że stan przedcukrzycowy, no ale nie. Ale po jednej ciążowej mam szansę na drugą 🙄
 
Dziewczyny jakie witaminy bierzecie?
Ja bralam pregna start pozniej pueria uno, teraz mam jeszcze femibion planowanie☺️ Musze zamowic kolejne🎈
 
Mi tez by sie przydalo bo bez suplementów mam zawsze anemię. Miesiac temu mialam zelazo na recepte wiec teraz mam w normie🙂
Jakie mialas na recepte? U mnie przez polipy zamiast okresów były krwotoki, a żelazo każde mi szkodzi, wiec tak chodziłam na skraju anemii, z hemoglobina 11. Teraz mam 11,2. Dostalam recepte na jakieś w ampułkach, podobno nie szkodzi, ale już się boję.
 
reklama
Dziewczyny jakie witaminy bierzecie?
Ja bralam pregna start pozniej pueria uno, teraz mam jeszcze femibion planowanie☺️ Musze zamowic kolejne🎈
Ja biorę prenatal uno i później od 12 tygodnia duo 💕 pamiętajcie ze oprócz kwasu foliowego ważny też jest jod i dla was i dla maluszka
 
Do góry