reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2024

Dziewczyny a jak z wodą? Bo przed ciaza ledwo półtora litra wody piłam a teraz pond 3 litry to tak bez większego problemu, niby dobrze ale czy to nie podejrzane? I ciagle chce mi się pić
 
reklama
Kurcze bo naczytalam sie o cukrzycy ale ja na czczo mam cukier 67 a calu dzień po jedzeniu i to nie wcale jakoś fit zdrowo 115 i nie wiem czy to oki
Ja mam cukrzycę, a z piciem wody walczę zawsze i wmuszam 🤪 normy dla ciężarnych to na czczo 70-90, a godzinę po jedzeniu mniej niż 140, więc tak jakby na czczo masz trochę za mało, ale tak wychodzi ci w labie czy na glukometrze?
 
Ja mam cukrzycę, a z piciem wody walczę zawsze i wmuszam 🤪 normy dla ciężarnych to na czczo 70-90, a godzinę po jedzeniu mniej niż 140, więc tak jakby na czczo masz trochę za mało, ale tak wychodzi ci w labie czy na glukometrze?
A ja mam od zawsze na czczo 90-95, w ciazy tez, i ginka mi panikuje, trzecia ciaza i trzecia panika, krzywe mam dobre, w ciazy tez nie mialam cukrzycy ciążowej. Na dalszym etapie ta glukoza na csczo jest troche nizsza. Ale mam wysoki, baaaardzo wysoki kortyzol, a on ponoc podnosi poziom glukozy i cholesterol, który tez od zawsze mam ciut za wysoki, ale nie rosnie, tak jak I glukoza. Jutro muszę spytac endo o to, bo u niej sprawdzałam nadnercza pod kątem tego kortyzolu, może mi napisze jakieś zaświadczenie, żeby się odczepiono od tej mojej glukozy, bo już mam skierowanie na krzywa, zrobię ja i na czczo mi wyjdzie 95 i już bez obciążenia mi stwierdza cukrzycę ciazowa, której nie mam. 🤷‍♀️
Godzinę po jedzeniu mam 120, a dwie godziny po 109, nawet wczoraj mierzyłam glukometrem i sprawdzałam.
 
Na glukometrze ale takim dokładnym który od labo sie różnił mi maks 2 jednostki, w pt wizyta to zapytam o ten cukier
O a jaki masz? Mi różni się dość dużo , ale glukometry ponoć tak mają, służą do kontrolowania postępów leczenia, a nie do dokładnych pomiarów i właśnie wkurza mnie ta różnica, bo ja się stresuję, że gdzieś ponad normę, a z krwi wychodzi dobrze 😬
 
Kurcze bo naczytalam sie o cukrzycy ale ja na czczo mam cukier 67 a calu dzień po jedzeniu i to nie wcale jakoś fit zdrowo 115 i nie wiem czy to oki
To na czczo masz aż za niski. Nie wiem, czy to zle, jeśli nie masz objawow hipoglikemii, to pewnie nic złego. Mi się zaczynają objawy, jak glukoze mam niższa niż 80. 🙈🤷‍♀️
 
reklama
A ja mam od zawsze na czczo 90-95, w ciazy tez, i ginka mi panikuje, trzecia ciaza i trzecia panika, krzywe mam dobre, w ciazy tez nie mialam cukrzycy ciążowej. Na dalszym etapie ta glukoza na csczo jest troche nizsza. Ale mam wysoki, baaaardzo wysoki kortyzol, a on ponoc podnosi poziom glukozy i cholesterol, który tez od zawsze mam ciut za wysoki, ale nie rosnie, tak jak I glukoza. Jutro muszę spytac endo o to, bo u niej sprawdzałam nadnercza pod kątem tego kortyzolu, może mi napisze jakieś zaświadczenie, żeby się odczepiono od tej mojej glukozy, bo już mam skierowanie na krzywa, zrobię ja i na czczo mi wyjdzie 95 i już bez obciążenia mi stwierdza cukrzycę ciazowa, której nie mam. 🤷‍♀️
Nom, kortyzol podbija cukier, też badałam, ale mam w normie. Mnie też czeka krzywa w tę sobotę, bez sensu, bo mam stan przedcukrzycowy, a więc i bez ciąży przekraczam wskaźniki cukrzycy ciążowej w każdych 3 punktach krzywej, to po co to badać 🤔 mam wrażenie, że straszny nacisk na tę cukrzycę ciążową jest, przy moich wynikach, jak trzymam dietę, to od połowy ciąży wyniki są wręcz za niskie 🤪 a w karcie wpisana cukrzyca ciążowa i cała reszta jest nieważna, niektóre szpitale nawet przez to wywołują wcześniej poród, a jak ktoś tak jak Ty ma lekko podniesiony poziom na czczo, to już całkiem chore
 
Do góry